giannis13

Ακουστικα in-ear προτασεις

Recommended Posts

Καλημερα,

Εχω τα pitch της coolermaster, απο ηχο ειμαι ικανοποιημενος απο αντοχη ειναι 2 δευτερη φορα που μου χαλασαν. (ενω ειμαι προσεκτικος, απλα χαλαει το ενα ηχειο)

Τα εχω απο eshop αγορασμενα οποτε εκει θα τα παω για αλλαγη καθως εχω εγγυηση. Σε ιδια τιμη βλεπω τα seiheiser cx215, ειναι καλα?

Εχει ειπωθει οτι της xiaomi ειναι ανταξια με αλλα των 70Ε, ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Φαινονται αρκετα καλα, τα 40οhm με φοβιζουν λιγο αλλα κυριως τα εχω στο pc με ενισχυση οποτε δεν θα εχω θεμα.

Edit: 40ohm εχουν στο 1khz μονο οποτε θα παιζει πιο χαμηλα τις μεσαιες, αυτα θα παρω.

Edited by giannis13
Link to comment
Share on other sites

Εχει ειπωθει οτι της xiaomi ειναι ανταξια με αλλα των 70Ε, ισχυει?

No.

Πήρα τα Pistons μετά από αυτά που διάβαζα και μετάνοιωσα. Ευτυχώς που έδωσα μόνο 30? σύνολο. Εϊχα AKG των 70?, αγορασμένα με 25? από Amazon σε προσφορά και είναι η μέρα με τη νύχτα. Δυστυχώς ήταν για iPhone κι όταν έκανα τη μετάβαση σε Android, δεν έπαιζαν σωστά τα κουμπιά.

Τα Pistons έχουν ΚΑΚΟ μικρόφωνο και ο ήχος τους είναι καλύτερος από άλλα των 20?, αλλά δε συγκρίνεται με αυτά των 70? (αν δεν πληρώνεις φίρμα, πχ Beats Audio).

Αν μπορείς να δώσεις 70? και σε νιάζει η ποιότητα ήχου, πάρε AKG, Senheiser, JBL.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα της sony τελικα. Εχουν πιο βαθυ μπασο και πιο κρυσταλλινο ηχο (απο τα cm storm pitch). Μονο που το καλωδιο μπερδευεται δεν ειναι πλακε. Ευχαριστημενος γενικα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now