George

Δεν θα υπάρχει εμπάργκο για την beta του The Division

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Δεν θα υπάρχει εμπάργκο για την beta του The Division]http://www.hwbox.gr/images/news_images/action3.jpg[/NEWS_IMG]Ελεύθερη δημοσίευση περιεχομένων media για τους κατόχους της beta του Tom Clancy's: The Division.

Με την beta του The Division να βρίσκεται ήδη έτοιμη για δοκιμή σε πολλούς λογαριασμούς περιμένοντας την κόρνα της εκκίνησης σε PS4, XB1 και PC, η Ubisoft δίνει το ελεύθερο σε όλους τους "δοκιμαστές" για οποιαδήποτε δημοσίευση υλικού. Το Xbox One θα είναι η πρώτη πλατφόρμα που θα λάβει πρόσβαση στην πολυπόθητη πλέον beta, στις 28 Ιανουαρίου.

Η Ubisoft δήλωσε πως καταργεί το NDA ( Non-Disclosure Agreement ) στην beta σε σχέση με την alpha έκδοση, όπου τα leaks των όσων είχαν λάβει μέρος στην τελευταία, είχαν κατακλύσει το διαδίκτυο. Μάλιστα η Ubisoft παροτρύνει τους χρήστες να δημοσιεύουν περιεχόμενο "εάν το σύστημα σας το επιτρέπει", οπότε φροντίστε να το επιτρέπει.

[img_ALT=Δεν θα υπάρχει εμπάργκο για την beta του The Division]http://www.hwbox.gr/members/3425-albums739-picture58499.jpg[/img_ALT]

Η κατασκευάστρια εταιρία εξέδωσε επίσης μια προειδοποίηση προς όσους σκοπεύουν την λήψη υλικού gameplay ώστε να έχουν στον νου τους τα τεχνικά προβλήματα που μέχρι τώρα πιθανών συναντήσουν κατά την gameplay εμπειρία τους, παραπέμποντας τους σε ένα forum με τα γνωστά μέχρι τώρα issues.

Πριν λοιπόν την αναφορά κάποιου προβλήματος, η Ubisoft παρακαλεί τους χρήστες να ελέγξουν αν ήδη έχει αναφερθεί στο παραπάνω φόρουμ : "Πριν υποβάλετε την αναφορά κάποιου bug σε αυτά τα φόρουμ, παρακαλούμε να διαβάσετε την λίστα για να διαπιστώσετε αν το πρόβλημα έχει ήδη αναφερθεί και επιβεβαιωθεί. Αυτά είναι τα γνωστά προβλήματα στα οποία η dev team εργάζεται για την επιδιόρθωση τους. Θα προσφέρουμε επίσης πληροφορίες όπως λύσεις, περισσότερες λεπτομέρειες, κ.α. όπου είναι δυνατό ".

Μερικά από τα ήδη αναφερόμενα προβλήματα φαίνεται πως επηρεάζουν σημαντικές πτυχές του παιχνιδιού όπως το Performance, το Gameplay και το Interface. Μέχρι τότε μπορούμε μόνο να περιμένουμε και ενίοτε να παρατηρούμε.

Edited by George
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε Ubisoft. Μας κάνεις περήφανους.

Βασικά, ευτυχώς που έχει αρχίσει να στρώνει η Ubi γιατί είχε αρχίσει να πατάει σε μονοπάτια EA.

Κράζαμε EA αλλά σε συνεργασία με την Dice έβαλε τα γυαλιά σε πολλούς στο Battlefront...σε όλες τις πτυχές του. Όσον αφορά την Ubi, ελπίζω μόνο να μην έχουμε τα του Siege

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά να σου πω την αλήθεια μόνο παράπονα έχω ακούσει για το Battlefront (δεν το έπαιξα ο ίδιος cuz it's not mah style).

Απλά νομίζω πως η Ubi θέλει καλύτερο Management από άποψη Marketing + Community. Έχουν μαζέψει 15 άμπαλους και νομίζουν πως κανουν δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά να σου πω την αλήθεια μόνο παράπονα έχω ακούσει για το Battlefront (δεν το έπαιξα ο ίδιος cuz it's not mah style).

Απλά νομίζω πως η Ubi θέλει καλύτερο Management από άποψη Marketing + Community. Έχουν μαζέψει 15 άμπαλους και νομίζουν πως κανουν δουλεια.

Μα βέβαια, άμα δεν είχε το μάρκετινκ να βαράει hype, θα googleαραμε για να δούμε πότε θα βγει το παιχνίδι. Αν δεν μας πετάει από τους servers προσωπικά θα μείνω ευχαριστημένος.

Παράπονα από gameplay ναι, είναι υποκειμενικό. Ωστόσο για τεχνικό τομέα, γραφικά, optimization και servers, είναι έτη μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, feel free to stream μας είπαν και αυτό θα κάνουμε.

Παρασκευή 28/1 στις 20:00 παρέα με τον [MENTION=3425]George[/MENTION] παίζουμε και αναλύουμε την beta του The Division.

Ταυτόχρονη μετάδοση σε Twich και Youtube Gaming.

Twitch

https://gaming.youtube.com/channel/UCk7MscSLv21Eq9g72wRLSxg#tab=1

Link to comment
Share on other sites

Όσοι friendly agents επιθυμούν να γίνουμε ομαδούλα εδώ θα είμαστε. Οι υπόλοιποι...τον νου σας χεχεχε

Υπάρχει κάποιο group σε Steam/Origin/Ubi που να είναι όλοι οι HwBoxίτες μαζεμένοι ή έστω κάποιο θέμα με τα αντίστοιχα nicknames;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο group σε Steam/Origin/Ubi που να είναι όλοι οι HwBoxίτες μαζεμένοι ή έστω κάποιο θέμα με τα αντίστοιχα nicknames;

[MENTION=3682]Astalavista[/MENTION] do you copy?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι βάθος θα έχει το multi για να κρίνω, αλλά σε πρώτη φάση, μου θυμίζει λίγο STALKER χωρίς τα τέρατα (που δε μου άρεσαν, έτσι κι αλλιώς).

Δε μου αρέσει ο χειρισμός, έχω κάποια δυσκολία να στοχεύσω. Μπορεί να είναι το κλώτσημα, αλλά λόγω του 3rd person δε σου δίνει την ίδια αίσθηση με το 1st.

Θέλει λίγο παραπάνω ρεαλισμό. Νομίζω πεθαίνεις εύκολα, αλλά οι αντίπαλοί σου όχι, όταν τους ρίχνεις 10 στο κεφάλι και συνεχίζουν, ενώ αν τους ρίξεις στα πόδια, κουτσαίνουν. Ειδικά ο τύπος στην ταράτσα με το RPK74, δε λέει να πεθάνει με τίποτα.

Τα γραφικά είναι καλά, σίγουρα όχι όπως η 1η παρουσίαση. Δεν έβαλα να βλέπω fps, αλλά με τα settings στο high/χωρίς ΑΑ, δε φάνηκε να κολλάει πουθενά η 970@1080p.

Επίσης περίμενα τις αποστολές, λιγότερο γραμμικές. Φαντάζομαι όμως, ότι αυτό θα είναι η αρχή του παιχνιδιού και μετά θα είναι free-open-world.

Θα δείξει.

Πρώτες εντυπώσεις, καλό, αλλά όχι για να δώσω 60? που ζητάει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now