giannis97

Προβλημα με PSU deer 850w

Recommended Posts

καλησπερα σας, θελω αμεση βοηθεια διοτι εχω σοβαρο προβλημα με τον υπολογιστη μου.. ενω τον χρεισημοποιουσα για αρκετο καιρο τις τελευταιες 2 εβδομαδεςς δεν ανοιγει ο υπολογιστης μου με το τροφοδοτικο μου (deerdeer sl-8850eps) το ειχα αγορασει πριν περιπου εναν χρονο απο το e-shop.gr. εχω την μητρικη 760GA-P43 (FX) και επεξεργαστη fx6300 black edition, GPU: SAPHIRE 4870HD GDDR5 2GB.. δεν κανει καποιον χαρακτηριστικο ηχο.. ειχα δοκιμασει ενως φιλου το τροφοδοτικο και δουλευε.. μερικες φορες ανοιγει αλλα πρεπει να βγαλω τα 24pin που συνδεεται το τροφοδοτικο με την μυτρικη και να το ξανα βαλω για να δουλεψει.. μερικες φορες παλι δεν λειτουργει... ανοιγω τον υπολογιστη και μετα απο μερικα λεπτα δεν ειναι συγκεκριμενα παντα κλεινει εντελως και αναβοσβηνει το μπροστινο λαμπακι του υπολογιστη.. το κιτρινο.. εχθες πατουσα το κουμπι να ανοιξει ο υπολογιστης και γυρνουσε το ανεμηστιρακι του επεξεργαστη για 2-3 δευτερολεπτα και εσβηνε.. τι φταιει; βοηθηστε παρακαλω πολυ!! ειναι αναγκη. να προσθεσω οτι δεν εχει κατεστραμενα καλλωδια το τροφοδοτικο. στο ξαφνικο εγινε ολο αυτο με τον υπολογιστη!!

Link to comment
Share on other sites

ειχα δοκιμασει ενως φιλου το τροφοδοτικο και δουλευε..

Αν είσαι στην εγγύηση το στέλνεις για αντικατάσταση. Αν όχι, αγοράζεις κάποιο άλλο, επώνυμο κατά προτίμηση π.χ. corsair. Είναι λάθος η "εξοικονόμηση" χρημάτων στο τροφοδοτικό.

Θα πρότεινα επίσης να σταματήσεις να το χρησιμοποιείς ή να δοκιμάζεις να το κάνεις να δουλέψει, μην πάρει η μπάλα και άλλα υποσυστήματα του υπολογιστή σου...

Edited by gdp77
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις ένα CCMOS. Δεν φταίει απαραίτητα το PSU εκτός και εάν δεν κατάλαβα κάτι καλά από την περιγραφή σου!

πως ακριβως γινεται αυτο αδερφε;

Link to comment
Share on other sites

Βγάζεις τη μπαταρία της mobo για 1 λεπτό (έχει και jumber αν ψάξεις το manual). Δεν νομίζω να βοηθήσει πάντως, σύμφωνα με όσα αναφέρεις

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now