Jim@kiS

Tv 55'' η 65''

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια δεν ξερω αν γνωριζουμε εδω μεσα απο τν ηθελα ομως να ρωτησω θελω να παω σε 4κ καλητερα σε 65'' μεχρι 3000 max απλα δεν ξερω τι παιζει εξω εχουμε καποιον γνωστη?

κοιταω

LG 65UF950V

LG 65UF850V

Samsung UE65JS8500

Link to comment
Share on other sites

Αν η απόσταση θέασης σου είναι πάνω από 4m ή 4κ ή 1080p θα βλέπεις ακριβώς τα ίδια ακόμα και στις 65...

Αν η χρήση της tv είναι για ταινίες νομίζω τα περισσότερα πάνελ στα λεφτά που θες είναι ips

δηλαδή το χειρότερο για αυτή τη δουλειά.

Επίσης πολλά πάνελ 4κ είναι 50hz....

λογικά στα λεφτά που διαθέτης θα είναι 100 αλλά οπωσδήποτε ψάξε το πριν αποφασίσεις , τα πραγματικά όχι αυτά που δηλώνουν οι εταιρίες 400 500 1000 δώσε και μένα μπάρμπα....

Γενικά αν δε καίγεσαι για tv θα σου πρότεινα να περιμένεις για καμιά oled 4k του χρόνου

Αν η κύρια χρήση της τώρα είναι για σύνδεση με pc αλλάζει κάπως το θέμα ειδικά στα παιχνίδια που αξίζει με τα 1000

Ξέρω δε βοήθησα , αλλά εγώ δε θα έπαιρνα 4κ αυτή τη περίοδο

Link to comment
Share on other sites

Θα έπαρνα μια τέτοια, όχι πάνω απο 55" εκτός αν έχεις πραγματικά τεράστιο σαλόνι, μιλάμε για μεγάλο σπίτι! Πχ ο κολλητός μου έκανε την βλακεία και πήρε μια 55άρα τέτοια sony αλλά είναι πολύ κοντά και δεν το ευχαριστιέται!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κοντά δλδ πόσο; στο μισό μέτρο; :hehe: :hehe:

Εγώ είχα ρωτήσει hidefάδες πόσες ίντσες προτείνουν για 3-4 μέτρα και όλοι λέγαν προτζέκτρα :hehe: :hehe: :hehe: Και σαν δίκιο να είχαν, οι 52" τελικά δεν είναι και κάτι τρομερό. Άνετα θα είναι 60άρα η επόμενη (σε καμμιά 10ρια χρόνια :hehe: )

Link to comment
Share on other sites

Μην πάρεις 4Κ, χτυπά μια OLED να ευχαριστηθείς απόλυτο χρωμα. Επίσης bigger is better, ποτέ οι ίντσες δεν θα ειναι αρκετές

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now