Recommended Posts

[NEWS_IMG=270 εκ. χρήστες χρησιμοποιούν Windows 10]http://www.hwbox.gr/images/news_images/microsoft.jpg[/NEWS_IMG] Ο Terry Myerson της Microsoft και υπεύθυνος για το λειτουργικό σύστημα, αποκάλυψε πως τα Windows 10 είναι το OS με τον πιο ταχύτατο ρυθμό υιοθέτησης από την αγορά και γι' αυτό, η εταιρία ετοιμάζει το νέο Anniversary (Redstone) Update.

Το Build developer conference ξεκίνησε με τον Satya Nandella να αναφέρεται για τον σημαντικό ρόλο που παίζει η τεχνολογία στη κοινωνία, και αναφερόμενος στα Windows, κάλεσε τον Terry Myerson ο οποίος ξεκίνησε λέγοντας πως πλέον, 270 εκατομμύρια χρήστες χρησιμοποιούν Windows 10 έχοντας παράλληλα κλείσει, 8 μήνες στην αγορά.

Την ίδια στιγμή, ανέφερε πως μέσα στο καλοκαίρι, το update με κωδική ονομασία Redstone θα κυκλοφορήσει για το νέο λειτουργικό σύστημα και θα φέρει πολλά νέα χαρακτηριστικά όπως το Windows Hello authentication για εφαρμογές και websites ενώ το Windows Ink θα επιτρέψει στους χρήστες να κρατήσουν γρήγορα σημειώσεις ή να κλείσουν ένα επερχόμενο ραντεβού από την lockscreen του υπολογιστή ή του smartphone τους.

<iframe width="800" height="450" src="https://www.youtube.com/embed/O4XHCg1NxzM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

[img_alt=270 εκ. χρήστες χρησιμοποιούν Windows 10]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture61507.png[/img_alt]

[img_alt=270 εκ. χρήστες χρησιμοποιούν Windows 10]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture61506.png[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μπόμπα! καλοδεχούμενα να τα δούμε :)

Όσο για την τελευταία κουβέντα περί smart phones...ασχολίαστο!

Μια χαρά είναι τα windows @ smartphones. Ρολάρουν ωραιότατα, είναι γρήγορα, δεν κολάνε και κάνουν σχεδόν όλα τα πράγματα που θέλει κάποιος από ένα smartphone. Κρίμα που δεν έχουν καταφέρει να κερδίσουν την εμπιστοσύνη του κόσμου, εγώ 2.5 χρόνια με το Ativ S μόνο καλά έχω να λέω. Το άλλαξα επειδή απεβίωσε και ο μόνος λόγος που γύρσια πάλι σε Android ήταν 2 συγκεκριμένες εφαρμογές που χρειαζόμουν στη δουλειά, και υπήρχαν μόνο στα iOS/Android.

Στο ότι τους λείπουν εφαρμογές πατάει ο περισσότερος κόσμος στα forums, αλλά αν κάτσεις να το εξετάσεις σωστά το θέμα θα δεις ότι έχουν όλες όσες χρησιμοποιεί ο μέσος χρήστης.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι τα windows @ smartphones. Ρολάρουν ωραιότατα, είναι γρήγορα, δεν κολάνε και κάνουν σχεδόν όλα τα πράγματα που θέλει κάποιος από ένα smartphone. Κρίμα που δεν έχουν καταφέρει να κερδίσουν την εμπιστοσύνη του κόσμου, εγώ 2.5 χρόνια με το Ativ S μόνο καλά έχω να λέω. Το άλλαξα επειδή απεβίωσε και ο μόνος λόγος που γύρσια πάλι σε Android ήταν 2 συγκεκριμένες εφαρμογές που χρειαζόμουν στη δουλειά, και υπήρχαν μόνο στα iOS/Android.

Στο ότι τους λείπουν εφαρμογές πατάει ο περισσότερος κόσμος στα forums, αλλά αν κάτσεις να το εξετάσεις σωστά το θέμα θα δεις ότι έχουν όλες όσες χρησιμοποιεί ο μέσος χρήστης.

μανμου 2 χρονιά έχω το 630 :P είμαι λίγο παραπάνω από ευχαριστημένος :D και γω μόνο καλά λογία έχω να πω! 0 παράπονα, και ισχύει, αν ψαχτείς λίγο στο Store έχει όλα τα καλούδια να σε καλύψουνε.

άλλα τώρα τι πατάτα είναι αυτό με το Win 10 στα Smart Phones??? πως και πως περίμενα την αναβαθμισουλα, μας τα είχανε κάνει ΝΑ τόσο καιρό, θα βγούνε το καλοκαίρι του 15, μετά το πήγαν αρχές φθηνότερου, μετά το τράβηξαν από τα μαλλιά και τα αυτιά μαζί, και τώρα σου λένε, "εμμμμ τελικά σε 20 συσκευές θα το βάλουμε, ρουφάτε", ένταξη offtopic τελείως :P

Link to comment
Share on other sites

μανμου 2 χρονιά έχω το 630 :P είμαι λίγο παραπάνω από ευχαριστημένος :D και γω μόνο καλά λογία έχω να πω! 0 παράπονα, και ισχύει, αν ψαχτείς λίγο στο Store έχει όλα τα καλούδια να σε καλύψουνε.

άλλα τώρα τι πατάτα είναι αυτό με το Win 10 στα Smart Phones??? πως και πως περίμενα την αναβαθμισουλα, μας τα είχανε κάνει ΝΑ τόσο καιρό, θα βγούνε το καλοκαίρι του 15, μετά το πήγαν αρχές φθηνότερου, μετά το τράβηξαν από τα μαλλιά και τα αυτιά μαζί, και τώρα σου λένε, "εμμμμ τελικά σε 20 συσκευές θα το βάλουμε, ρουφάτε", ένταξη offtopic τελείως :P

Ναι έχεις δίκιο σε αυτό είναι απαράδεκτοι... Εμένα το Ativ S έκανε τουλάχιστον 10 μήνες να πάρει τα 8.1.

Ναι ρε δεν "στην έλεγα", μην αγχώνεσαι, απλά έγραψα διάφορα για να προλάβω όποιον άλλο μπει και τα κράξει :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μπόμπα! καλοδεχούμενα να τα δούμε :)

Όσο για την τελευταία κουβέντα περί smart phones...ασχολίαστο!

Φιλέ δεν ξέρω εαν έχεις καταλάβει οτι ειναι το ΙΔΙΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ και ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ για PC ΚΑΙ Smartphones. Είναι η μοναδική πλατφόρμα στον κόσμο που το κάνει αυτο, δεν υπαρχει κατι αλλο παρομοιο, οι υπολοιποι ειναι πολυ πισω.

[video=youtube;-oi1B9fjVs4]

Link to comment
Share on other sites

ναι το βλέπω αυτό, και είναι ωραίο δεν αντιλέγω.

Άλλα εγώ αναφέρομαι στα Win 10 για τα Smart Phones, που για έμενα ήταν κάτι αναμενόμενο να γίνει, άλλα την φάγαμε την παπάρα μας...

Έχουν πολύ ωραίο Interface τα άτιμα, έμενα μου αρέσει πάρα πολύ, τώρα ίσως οφείλετε αυτό στο ότι το μάτι μου έχει συνηθίσει τα 8.1

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now