Recommended Posts

Πριν 3 χρονια η SONY εβγαλε στην κυκλοφορια το PLAYSTATION 4 και καλα πριν κλειση 3 χρονια κυκλοφοριας ανακοινωση μια αναβαθμισμενη εκδοση με 2 φωρες καλυτερη καρτα γραφικων κλπ για κυκλοφορια τελη 2016,εν ω στα προηγουμενα μοντελα της ανακοινωνε το καινουργιο της μηχανημα μετα απο 5-7 χρονια κυκλοφοριας.

Γιατι το κανει αυτο η SONY..

Oχι φυσικα για το λογο που ισχυριζετε..οτι δηλαδη η τεχνολογια εχει προχωρησει πολυ,αλλα γιατι εχει το παγκοσμιο μονοπωλιο στην αγορα των video games χωρις να εχει ουσιωδη αντιπαλο οποτε.."εχει το μαχαιρι και εχει και το καρπουζι"...οποτε πληρωνε μ@λ@κα καταναλωτη..

Τα σχολια δικα σας

Edited by venisk
Πιπέρι!
Link to comment
Share on other sites

Καλά το πας κάπου το χάνεις όμως.

Θα συμφωνήσω με την κακη, όπως παρουσιάζεις χρονική διαφορά να παρουσιάσει μια κονσόλα και αν σκεφτείς πως κάθε κονσόλα είναι μια "ξεχωριστή" γενιά, αυτό το κάνει ακόμα πιο τραγικό.

Αλλά μετά μιλάς για μονοπώλιο, κάτι που εγώ δεν το βλέπω, όποτε μονοπώλιο με βάση τι? ότι είναι καλύτερο μηχάνημα? προσωπικά δεν έχω θέμα να παιζω σε κανένα από τα δυο, το βλέπω και με άλλα άτομα γύρο μου, ότι δεν τίθεται θέμα. Που μην ξεχνάς πως η AMD βγάζει καινούργια πραγματάκια. νομίζω πως θα ακολουθήσει και η M$ δεν θα το αφήσει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θα κάνει και η Microsoft.

Η προηγούμενη γενιά κράτησε υπερβολικά πολύ και τα τελευταία χρόνια φαίνονταν.

Ήταν γνωστό από την αρχή αυτής της γενιάς ότι ήταν πολύ αδύναμες και οι 2 κονσόλες, ενδεικτικά παιχνίδια στα οποία γίνεται καλή δουλειά (πχ metal gear) μπορείς να έχεις ίδια γραφικά με ίδιο ftamerate χρησιμοποιώντας i3 με 750ti ή άντε gtx950...

Δεν υπάρχει μονοπώλιο, απλά τα πάει καλύτερα από το xbox One αυτή την φορά, ενώ στην πριν μπροστά ήταν η MS.

Και φυσικά και χρειάζεται καινούριο hw αν θες VR και 4κ της προκοπής...

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι επιβεβαιωμένο για το «... 2 φορές καλύτερη κάρτα γραφικών...» ή τα γράφουμε για να τα γράφουμε; Γιατί εγώ διαβάζω για δυνατότητες video 4K ή/και VR σε λογικές αναλύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι επιβεβαιωμένο για το «... 2 φορές καλύτερη κάρτα γραφικών...» ή τα γράφουμε για να τα γράφουμε; Γιατί εγώ διαβάζω για δυνατότητες video 4K ή/και VR σε λογικές αναλύσεις.

AMD hardware δεν θα έχει και αυτήν τη φορά?

Ξέρω γω? να αναλογιστούμε και να ανατρέξουμε στις φήμες περί δυνατοτήτων των νέων APUs? νομίζω πως δεν θα έχει νόημα, ο καιρός θα δείξει! Αν καταπιαστούμε πάλι από αυτό, τότε μπορούμε να πούμε πως οι AMD στο συγκεκριμένο κομμάτι των ενσωματωμένων θα τα πάει καλά

Ας μην ξεχνάμε όμως ότι στην τωρινή τους εκδοσή έχουνε αρχιτεκτονική Jaguar και τα δυο!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now