promarkop

Windows 10 Key

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους,

Θέλω να κάνω επιτέλους ένα format το PC (κακιά συνήθεια). Έχω τα windows 10 activated μέσω του προγράμματος insiders. Λοιπόν υποτίθεται οτι το key είχε σταλεί μέσω email στο λογαριασμό που είχα για τον insider και αυτο που χρησιμοποιώ για τη πρόσβαση στο market κτλ κτλ. Να όμως που δε μπορώ να το βρω (μάλλον το έχω διαγράψει). Υπάρχει τρόπος να βρω το key; είχα κατεβάσει ένα προγραμματάκι μου έδειξε ένα κλειδι μετά με άλλο τρόπο παλι βρήκα ένα κλειδί αλλά δεν υπήρχε συμφωνία σ αυτά τα δύο.

Επίσης για να κάνω το format να κατεβάσω τα win απο τη microsoft καποιο iso ή το media creation tool; θα περιέχει το ISO τα τελευταία update ή να πάω σε κάποια λύση torrent που δεν είναι preactivated;

Επίσης έχω δει ότι μέσα απο το recovery των windows μπορεις να κανεις δουλειά αλλα δε νομίζω οτι θα είναι το κλασικό format.

Έχει κανεις γενικά άποψη;

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι key αν έχεις συνδεθεί έστω μία φορά με το account σου στα windows..ενεργοποιούνται μια φορά για πάντα χωρίς να χρειαστεί ποτέ ξανά να το βάλεις αυτό το κλειδί.

Επίσης για να κάνω το format να κατεβάσω τα win απο τη microsoft καποιο iso ή το media creation tool; θα περιέχει το ISO τα τελευταία update ή να πάω σε κάποια λύση torrent που δεν είναι preactivated;

Πάτησε εδώ τα κάνει όλα και κατεβάζει win και γράφει το iso στο φλασάκι :)

Επίσης έχω δει ότι μέσα απο το recovery των windows μπορεις να κανεις δουλειά αλλα δε νομίζω οτι θα είναι το κλασικό format.

Κάνε πάντα όταν χρειάζεται κλασικό φορματ..όλα αυτά είναι ημίμετρα :)

Link to comment
Share on other sites

Πάτησε εδώ τα κάνει όλα και κατεβάζει win και γράφει το iso στο φλασάκι :)

Ωραία αρα κατευθείαν media creatio tool

Κάνε πάντα όταν χρειάζεται κλασικό φορματ..όλα αυτά είναι ημίμετρα :)

Ναι συμφωνώ απόλυτα. έχουν βγάλει ένα κάρο τεχνάσματα. πολύ κακό και το upgrade επίσης

anyway ευχαριστώ!!

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now