MetallicGR

Outlook Premium ετοιμάζει η Microsoft σύμφωνα με αναφορές

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Outlook Premium φαίνεται πως ετοιμάζει η Microsoft]http://www.hwbox.gr/images/news_images/microsoft1a.jpg[/NEWS_IMG] Τι παραπάνω θα προσφέρει η συνδρομητική υπηρεσία των $4 που ετοιμάζει η Microsoft για την online υπηρεσία διαχείρισης ηλεκτρονικής αλληλογραφίας;

Οι πρώτες πληροφορίες που έρχονται στο φως αναφέρουν πως η συνδρομητική υπηρεσία θα προσφέρει στους χρήστες της έως και πέντε προσωποποιημένες διευθύνσεις email τις οποίες θα μπορούν να τις διαχειρίζονται σε ένα ad free online περιβάλλον. Μάλιστα, θα υπάρχει καλύτερη δυνατότητα διαμοιρασμού calendars, επαφών και εγγράφων με άλλους χρήστες της υπηρεσίας. Το κόστος θα βρίσκεται στα $3.99 ενώ υπάρχουν νύξεις και για ενσωμάτωση στο πακέτο του Office 365 δωρεάν. Επιπλέον, σημειώνεται ότι προσκλήσεις ίσως κάνουν την εμφάνισή τους στο inbox ορισμένων χρηστών.

[img_alt=Outlook Premium φαίνεται πως ετοιμάζει η Microsoft]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture61692.png[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Office 365...ότι πιο μούφα βγήκε ever....

Ε ανάλογα τι χρήση το θέλεις. Στη δουλειά που το χρησιμοποιούμε για online exchange server εξυπηρετεί 35-40 άτομα και πάει καλά. Υπάρχουν και κάποιες στιγμές που σέρνεται αλλά οκ παλεύεται. Βέβαια έχουμε και πολύ δυνατή σύνδεση στο internet και ίσως να το βοηθάει.

Link to comment
Share on other sites

Ε ανάλογα τι χρήση το θέλεις. Στη δουλειά που το χρησιμοποιούμε για online exchange server εξυπηρετεί 35-40 άτομα και πάει καλά. Υπάρχουν και κάποιες στιγμές που σέρνεται αλλά οκ παλεύεται. Βέβαια έχουμε και πολύ δυνατή σύνδεση στο internet και ίσως να το βοηθάει.

Προσπαθούσα για κανα μήνα να κάνω το excel του να δουλέψει σωστά με υπόλοιπες εκδόσεις και αρχεία που μου στέλναν

και δεν μπορούσα με τίποτα να το κάνω να δουλέψει σωστά μέχρι που αγόρασα το κανονικά και λυθήκαν όλα τα προβλήματα

ως δια μαγείας...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοίγανε εννοείς, ή δεν αναγνώριζε χαρακτηριστικά που ήταν αποθηκευμένα μέσα σε αυτό;

Ήταν ασύμβατο με οτιδήποτε άλλο αρχείο από excel με άλλο version πέρα του 365.

Του είχα περάσει ότι compatibility pack υπήρχε και δεν υπήρχε και αρνούταν κατηγορηματικά να το ανοίξει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Στη δουλειά μου έχουμε ο365 και το διαχειρίζομαι εγώ. Ανάλογα τις άδειες που δίνεις στο κάθε χρήστη κάποιες ποιο ακριβές σου δίνουν τη δυνατότητα να κάνεις και εγκατάσταση office σε 5 μηχανήματα. Εμείς δουλεύουμε με τα 2013 τα οποία μπορώ να πω είναι ικανοποιητικά. Δεν έχω συναντήσει ασυμβατότητες εκτός από τις περιπτώσεις που ανοίξω ένα αρχείο που δεν έχει αποθηκευτεί σωστά. Εννοώ ότι το excel πχ πρέπει να το βάλεις excel 97-03 για να το αποθηκεύσει και να ανοίγει σε όλες τις εκδόσεις. Αν εξαιρέσεις τα 2016 τα οποία έχουν πολλά προβλήματα ακόμα νομίζω οι εκδόσεις τους είναι οκ μέχρι στιγμής τουλάχιστον. Μήπως εννοείς το online excel που δουλεύει με το που κάνεις login το account σου στο browser; Γιατί αν εννοείς αυτό είναι όντως αισχρό.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now