La_MoRt

Νέο platinum τροφοδοτικό

Recommended Posts

Παίδες καλημέρα σε όλους. Τα φώτα σας τι προτείνετε για 1000W platinum full modular τροφοδοτικό. Έλεγα να πάω για το evga supernova 1000 p2 έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το seasonic 1050w platinum αλλά αν το αφήσεις στο hybrid γκαζώνει το fan του και εμένα με ενοχλεί στο κανονικό είναι κομπλέ, η ποιότητα κατασκευής και τα καλώδια του είναι..επικά! Και ένα 850 φτάνει ακόμα και sli να κάνεις :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το seasonic 1050w platinum αλλά αν το αφήσεις στο hybrid γκαζώνει το fan του και εμένα με ενοχλεί στο κανονικό είναι κομπλέ, η ποιότητα κατασκευής και τα καλώδια του είναι..επικά! Και ένα 850 φτάνει ακόμα και sli να κάνεις :)

Δηλαδή είμαι οκ και με το 850 λες ε; Πιο μετά θα αυξήσω την υδρόψυξη και θα βάλω και τη κάρτα μέσα αλλάζοντας αντλία και βάζοντας ακόμα ένα ψυγείο. Αρκετά αργότερα θα πάω για μια αναβάθμιση στο σύστημα και λογικά με βλέπω για κάτι σε skylake. Ακόμα και με αυτές τις αναβαθμίσεις είμαι οκ; Για τί εγώ σκεφτόμουνα το 1000 για να μην έχω καμία σκέψη αν είμαι οριακά ή όχι. Επίσης θα ήθελα το τροφοδοτικό να έχει λίγο "αέρα" να μην είναι ίσα ίσα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε θα είσαι παραπάνω από κομπλέ εγώ με όλο αυτό το hw και custom νερο και τραβάω από την πρίζα full 500w...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ και για την εξοικονόμηση χρημάτων θα πάω για αυτό. Εγώ τώρα είμαι στα 475 το βλέπω από το ups αλλά όλα επάνω και οθόνη ή οποία τραβάει 90w.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now