Recommended Posts

έπαιξε αυτός ο μλκας? :P

Ναι επαιξε μια χαρα απο τους -70 με 210bclock.

Και το καλητερο ειναι οτι ειχες δικιο για το 21multi(turbo mode).Δεν το εριξε καθολου παρολο που του ειχα δωσει 1.55vcore.

Στο καπακι ετρεξα και ενα στα 21Χ213 αλλα ειχε τελειωσει ο παγος και η θερμοκρασια ηταν κοντα στο 0 οποτε και μου εκοψε το multi.

Σφίξε και τα ζωνάρια...εεε τις μνήμες εννοώ την επόμενη φορά phil

Διστυχως bill ο controller μου δε μπορει να παιξει πανω απο 200bclock με 7-6-5-15.

Link to comment
Share on other sites

Δε πηγε και ασχημα εεεε...:D

Εδω πρεπει να ειναι σχεδον 222 το bclock αλλα δε το δειχνει το cpu-z,ουτε το realtemp που κοιταξα(το παιρνει απο το tweak it).

Μολις βαζω 223 ειτε απο bios ειτε απο tweak it,μπετον!!!

Καποια φουστια μου μυριζεται εδω απο intel:confused:

wprime 1024 167,391.JPG

wprime 1024 167,391.JPG

wprime 1024 167,391.JPG

57fd071394b77_wprime1024167391.JPG.bd956

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα παει το CPU Phil !! Τωρα θα μπορεις να το ξεζουμισεις και να το tweakαρεις πιο ευκολα .

Ειλικρινα ηθελα να παει και αλλο το cascade , αλλα το ειδες και μονος σου οτι με το condenser και τα φορτια που ριχνουμε πλεον ... δυσκολα την παλευει .

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο score-άκι μαν ! :T: Έχεις βρει CB του cpu αυτού στο cascade ? Γιατί αν τραβάει λιγάκι ακόμα με άζωτο ... :D

Thanks man.Η πλακα ειναι οτι το σκορ αυτο ειναι με XP.Στα Vista βγαζω χειροτερο σκορ.CB μεχρι τους -78 που μπουταρω με χαμηλο vcore δεν εχω βρει.

Μια χαρα παει το CPU Phil !! Τωρα θα μπορεις να το ξεζουμισεις και να το tweakαρεις πιο ευκολα .

Ειλικρινα ηθελα να παει και αλλο το cascade , αλλα το ειδες και μονος σου οτι με το condenser και τα φορτια που ριχνουμε πλεον ... δυσκολα την παλευει .

Και να σκεφτεις οτι ειναι και C0 αυτο το cpu.Καλα δε το συζηταω,αλλη φαση το cascade.Plug n play:D

Και εκει που το εφτασες θαυμα ειναι.Με 1.62 vcore κραταγε -60 σταθερα στο heatspreader μεχρι το τελος του wprime 1024.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο cpu Αρη ! Σε παιδευει , αλλα νομιζω οτι το εχεις καταφερει καλα μεχρι στιγμης !!! :T:

Ερχεται η ωρα του να δροσιστει με LN2 μου φαινεται !;P..

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζεστε να δείξει 250bclk ε; Ε ρε παρτάκια που έχουν να γίνουν ! :T:

Α δεν σας είπα, έκλεισε από τώρα ... Γύρω στις 20 του Σεπτέμβρη θα σας έρθω Αθήνα πάλι :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now