MetallicGR

Η Lian Li λανσάρει το πρώτο της "DeskCase" DK-04

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Η Lian Li λανσάρει το πρώτο της "DeskCase" DK-04]http://www.hwbox.gr/images/news_images/lianli2.jpg[/NEWS_IMG] Κυκλοφορούσε για πολύ καιρό ως prototype, όμως πλέον ήρθε η στιγμή για την Lian Li να κυκλοφορήσει το DK-04 Desk type Case της.

Το γραφείο-κουτί προορίζεται όπως είναι φυσικό λόγω του όγκου του, για συγκεκριμένο κοινό με πολύ ιδιαίτερες απαιτήσεις. Το εν λόγω σχέδιο αποκαλύφθηκε πρώτα στην περασμένη CES 2016. Οι χρήστες μπορούν να ρυθμίσουν το DK-04 σε πολλές και διαφορετικές θέσεις για καθιστή ή όρθια λειτουργία (από 67.5cm έως 116cm σε ύψος), ανάλογα με τις ανάγκες... της στιγμής. Η μεγάλη γυάλινη επιφάνεια από tempered glass προσφέρει τη δυνατότητα στο χρήστη να ρίξει "κλεφτές ματιές" στο σύστημά του.

Από πλευράς υποστηριζόμενου hardware η Lian Li υπόσχεται να στήσετε ένα σύστημα με σχεδόν ότι χρειαστείτε. Υπάρχουν 8 θέσεις για κάρτες PCI, 4 θέσεις ανεμιστήρων 120mm μπροστά, και άλλες 4 120mm στη πίσω πλευρά του case. Επιπλέον υπάρχουν 4x USB 3.0 και HD audio όπως κάθε κανονικό κουτί ενώ υποστηρίζονται κάρτες γραφικών μέχρι και 32 εκατοστά και ψύκτρες ύψους 140mm. Σημαντικό χαρακτηριστικό σύμφωνα με την Lian Li είναι η υποστήριξη για custom υδροψύξεις 120 και 240mm στις θέσεις των ανεμιστήρων.

Όσοι θέλουν να μάθουν πότε μπορούν να αποκτήσουν το DK-04 θα χαρούν αφού θα γίνει διαθέσιμο στις 10 Μαΐου στην συνταραχτική τιμή των $1499.

http://www.lian-li.com/

[img_alt=Η Lian Li λανσάρει το πρώτο της "DeskCase" DK-04]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture62412.png[/img_alt]

[img_alt=Η Lian Li λανσάρει το πρώτο της "DeskCase" DK-04]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture62411.png[/img_alt]

[img_alt=Η Lian Li λανσάρει το πρώτο της "DeskCase" DK-04]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture62410.png[/img_alt]

[img_alt=Η Lian Li λανσάρει το πρώτο της "DeskCase" DK-04]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture62409.png[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Στολίδι είναι το άτιμο αλλά σκέψου σκηνικό να γυρίσεις σπίτι με αυτό στο κουτί του και να πεις τη γυναίκα "Μάντεψε πόσα έδωσα για αυτό το στολίδι"¨...

Όταν ακούσει 1500?, ο πρωκτολόγος θα κάνει μέρες να στο αφαιρέσει από το παχύ έντερο...

Link to comment
Share on other sites

Στολίδι είναι το άτιμο αλλά σκέψου σκηνικό να γυρίσεις σπίτι με αυτό στο κουτί του και να πεις τη γυναίκα "Μάντεψε πόσα έδωσα για αυτό το στολίδι"¨...

Όταν ακούσει 1500?, ο πρωκτολόγος θα κάνει μέρες να στο αφαιρέσει από το παχύ έντερο...

Είναι και αυτό μια μεγάλη αλήθεια, αλλά μπορείς να το ρίξεις στη χρηστικότητα και στο το ότι το γραφείο χρειάζεται αλλαγή. Με αυτό το τρόπο με ένα σπάρο 2 τρυγόνια. Άμα αναφέρεις κιόλας ότι θα μαζευτούν καλώδια να μην είναι μέσα στη μέση και δε θα υπάρχει πύργος πουθενά στο γραφείο να ενοχλεί κάτι θα σώσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Με τα 1500? που θα έχω δώσει το πιθανότερο είναι να με κρεμάσει με τα καλώδια που δε μάζεψα...

Και από κάτω το στολίδι, που θα το κλωτσήσει για να συμβεί το μοιραίο...

Link to comment
Share on other sites

Έχει καθαρές γραμμές, γυαλί και αλουμίνιο (?), αλλά από άποψη σχεδίου δεν το λες και φοβερό. Έχει σε αρκετά σημεία περίεργες γωνίες. Και να είχα τα λεφτά για πέταμα δεν θα το διάλεγα. Εγώ φυσικά θα έφτιαχνα δικό μου από ίδια υλικά με 300-400 ευρώ, αλλά καθένας με την τρέλα του.

Edited by GregEl
Link to comment
Share on other sites

Το θεωρω υπετιμημενο και καθολου ομορφο σε αντιθεση με το παρακατω αλλα ο καθενας με την τρελα του...

TRISTELLAR DEEPCOOL GAMER STORM

No offense, αλλά μπορώ να σου αναφέρω τουλάχιστον 5+ κουτιά που θεωρώ πιο ωραία από το tristellar (βασικά προσωπικά 5-10 μαρέσουν, όλα τα υπόλοιπα είναι το ίδιο για μένα).

Μην συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Στο πάνω βλέπεις το σύστημα σου σε αυτό τι βλέπεις?

Για να ειναι "ωραιο" κουτι πρεπει να βλεπεις τι εχει μεσα?

Εγω σιχαινομαι τα κουτια "που βλεπεις" το hardware επισης τα θεωρω υπερβολικα καγκουρικα

Ο καθενας με την τρελα του...

No offense, αλλά μπορώ να σου αναφέρω τουλάχιστον 5+ κουτιά που θεωρώ πιο ωραία από το tristellar (βασικά προσωπικά 5-10 μαρέσουν, όλα τα υπόλοιπα είναι το ίδιο για μένα).

Μην συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. ;)

Κακο δεν ειναι αλλα οτι απο αυτα "φαινεται" το hardware δεν μου αρεσει

Επισης αν θες κανε μου link αυτα που σου αρεσουν αλλα "δεν φαινεται" το hardware μου αρεσει να "χαζευω" ωραια κουτια :drool:

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

Για να ειναι "ωραιο" κουτι πρεπει να βλεπεις τι εχει μεσα?

Εγω σιχαινομαι τα κουτια "που βλεπεις" το hardware επισης τα θεωρω υπερβολικα καγκουρικα

Ο καθενας με την τρελα του...

Κακο δεν ειναι αλλα οτι απο αυτα "φαινεται" το hardware δεν μου αρεσει

Επισης αν θες κανε μου link αυτα που σου αρεσουν αλλα "δεν φαινεται" το hardware μου αρεσει να "χαζευω" ωραια κουτια :drool:

Εμένα με ενδιαφέρει κυρίως το σύστημα που έχει μέσα.

Σαν να έχεις βαρβάτο αυτοκίνητο, σε ενδιαφέρουν οι επιδόσεις και όχι το να του βάλεις φώτα, ζάντες (αυτά έρχονται 2-3τα) κτλπ.

Αν δεν έχεις σωστό/ωραίο σύστημα ποιος ο λόγος να πάρεις ωραίο κουτί? Σαν να βάζεις nepton 240 σε celeron.

Ωραία για μένα είναι τα εξής:

Corsair 800D / 900D & 780T

Thermaltake Core X9 & Core P5

Cooler master Cosmos 2 (αν και τα άλλα μαρέσουν περισσότερο πλην του 780)

Silverstone Tj-07/Tj-11

In Win 909 & Hi-Frame 2

Όλα τα παραπάνω μαρέσουν περισσότερο από το tristelllar (έστω και οριακά το 780) το οποίο έχει μία δικιά του "ομορφιά" και διαφορετικό κοινό.

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη που θα επέμβω και σίγουρα όλα όσα λέγονται είναι θέμα γούστου αλλά εκτός από τα In Win, όλα όσα αναφέρεις είναι κουτιά "κουτιά". Καμία σχέση δεν έχουν με το Tristellar το οποίο είναι κάτι διαφορετικό από το συνηθισμένο κύβο/παραλληλεπίπεδο που είναι το κουτί ενός υπολογιστή.

Καλά για τα Corsair 800D/900D δεν θα αναφερθώ καν γιατί νομίζω είναι ότι ασχημότερο μπορεί να αγοράσει κάποιος ειδικά με τόσα λεφτά, αλλά όπως προείπα αυτό είναι θέμα γούστου.

Σύγκριση όμως δεν υπάρχει με κανένα από το παραπάνω με το Tristellar.

Link to comment
Share on other sites

Περι ορέξεως κολοκυθόπιτα που λέει και ο λαός.

Εγώ πάλι σα το Cosmos 2 που αναφέρθηκε δε βάζω κανένα και σα 2 επιλογή θα πήγαινα στο 900D.

Αλλά είναι αυτό που είπες καθαρά γούστα είναι αυτά.

Το Lian-Li όμως δεν έχει καμία μα καμία σχέση με κουτιά δεν υπάρχει νομίζω καν λόγος σύγκρισης.

Είναι κάτι εντελώς διαφορετικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλά για τα Corsair 800D/900D δεν θα αναφερθώ καν γιατί νομίζω είναι ότι ασχημότερο μπορεί να αγοράσει κάποιος

Υπερβάλεις περισσότερο και από την υπερβολή..

Link to comment
Share on other sites

"Ειρηνη υμιν" το τι αρεσει στον καθενα ειναι υποκειμενικο οποτε περι ορεξεως...Απλα το tristellar ειναι κατι τελειως διαφορετικο απο τα συνηθισμενα...

Υπαρχει και αυτο που ειναι λιγο στα μετρα σας

Tristellar Whetstone by Alain-s | bit-tech.net

Αλλα και αυτο

Deepcool Tristellar PC Case Mod by Bill Owen Slowly Selling - Legit Reviews

Link to comment
Share on other sites

Υπερβάλεις περισσότερο και από την υπερβολή..

Το ήξερα πως θα απαντήσεις (σαν κάτοχος).

1) Έκοψες την πρόταση μου (σε αυτά τα λεφτά είπα)

2) Είναι θέμα γούστου. Για μένα, όλη η σειρά της Corsair με εξαίρεση καναδυό κουτιά είναι κακάσχημη...

Περί ορέξεως όπως είπε και ο La_MoRt παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Είχα και το 800d πριν το 900d και έχω και το 350d, σε λίγο θα μου στείλει και πλακέτα η corsair :hehe: Δεν ξέρω τι παραπάνω περιμένεις από ένα κουτί σε αυτό το μέγεθος/λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now