Recommended Posts

Ισχύει φίλε και μπράβο για την παρατήρηση :) @AMD USER με έναν ssd θα κάνεις ουσιαστική αναβάθμιση ταχύτητας :)

Οχι φιλε η μνημη με κανει και υποφερω οταν ειδικα εχω τον Opera(υποτιθεται ειναι ελαφρυς) ανοιχτο και παιζω πχ το RYSE Son of Rome (γαματο) η μνημη εξαφανιζεται!!!! με μια 8αρα θα λυθουν τα προβληματα αυτα και αργοτερα μια gtx960 ηθελα 380 αλλα το τροφοδοτικο 6ετιας δεν θα την σηκωσει......Αληθεια αν κρατησω και τις 2 παλιες kingston 1333 θα εχω θεματα?????

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα ram λοιπόν, μια χαρά θα την σηκώσει το 550w τροφοδοτικό σου και ας είναι παλιό! 2 x 4gb θα βάλεις αλλιώς δεν θα δουλεύει το dual channel της μητρικής :)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα ram λοιπόν, μια χαρά θα την σηκώσει το 550w τροφοδοτικό σου και ας είναι παλιό! 2 x 4gb θα βάλεις αλλιώς δεν θα δουλεύει το dual channel της μητρικής :)

η ασροκ την εχει εξαφανισει απο το σαιτ της(εχει 4 σλοτακια αλλα δεν ξερω ποση μνημη δεχεται),θα παρω μια 8αρα με 30-40 ευρω και πιστευω να βολευτω.......

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βολευτείς, διάβασε τι σου γράφω, αν δεν δουλεύει το dual channel χάνεις πολύ ταχύτητα από τις μνήμες!

καταλαβα, ευχαριστω για τον χρονο σου!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά, με τα λεγόμενα σου συνεπάγεται ότι η 2η πλειοψηφία των χρηστών του Steam που χρησιμοποιεί Intel IGPUS είναι καθυστερημένοι. Για μαζέψου λίγο.

Αν γουστάρει ο άλλος να παιζει σε 480p low με γεια του με χαρά του...

Εγώ τώρα αν παίζει σε 1080 και άνω με ενσωματωμένα ένα πρόβλημα το έχει...γκαβομαρα και στα 2 ματιά ίσως...και σιγά σιγά ίσως να αποκτήσει και καμιά επιληπτικη κρίση από τα πολλά fps

υπαρχει κοσμος που νοιαζεται για τα ενσωματωμενα γραφικα. ειναι γεγονος.

τωρα εσυ τι ζοριζεσαι ετσι δεν το καταλαβαινω

"apus" βγαζει και η Intel "apus" και η amd

και εσυ "apu" εχεις, εκτος αν κανεις τα στραβα ματια :hehe:

2 έχω.. 4790κ και g3258

Στο πρώτο δεν έχουνε δουλέψει ποτέ

Στο μικρό που δε το έχω για παιχνίδια με αυτά κάνω δουλειά...

Δεν είπα ότι είναι άχρηστα...

Ίσα ίσα που σε μια στραβη που χαλάει η κάρτα γραφικών έχεις μια εναλλακτική να κάνεις δουλειά...

Για παιχνίδια δε κάνουνε...

Link to comment
Share on other sites

Αν γουστάρει ο άλλος να παιζει σε 480p low με γεια του με χαρά του...

2 έχω.. 4790κ και g3258

Στο πρώτο δεν έχουνε δουλέψει ποτέ

Στο μικρό που δε το έχω για παιχνίδια με αυτά κάνω δουλειά...

Δεν είπα ότι είναι άχρηστα...

Ίσα ίσα που σε μια στραβη που χαλάει η κάρτα γραφικών έχεις μια εναλλακτική να κάνεις δουλειά...

Για παιχνίδια δε κάνουνε...

Ok τώρα κατάλαβα ότι αναφέρεσαι στα APU της Intel, έχεις δίκιο για παιχνίδια δεν κάνουν.

Τα APU της AMD από την άλλη παίζουν μια χαρά και σε 1080p.

Μερικά παραδείγματα, υπάρχουν και πολλά ακόμα παιχνίδια που μπορείς να παίξεις με ένα APU στα 1080p.

Παρεμπίπτοντος η GT730 είναι με GDDR5.

A10-7870K vs Athlon 860K + GT730 [AtenRa & cbn] - AnandTech Forums

2gv3ds7.jpg

15hd6it.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ok τώρα κατάλαβα ότι αναφέρεσαι στα APU της Intel, έχεις δίκιο για παιχνίδια δεν κάνουν.

Τα APU της AMD από την άλλη παίζουν μια χαρά και σε 1080p.

Μερικά παραδείγματα, υπάρχουν και πολλά ακόμα παιχνίδια που μπορείς να παίξεις με ένα APU στα 1080p.

Παρεμπίπτοντος η GT730 είναι με GDDR5.

A10-7870K vs Athlon 860K + GT730 [AtenRa & cbn] - AnandTech Forums

2gv3ds7.jpg

15hd6it.jpg

τωρα μιλαμε ή κλανουμε? γιατι κανετε πως δε καταλαβενεται?

αν γουσταρετε να ζειτε σε apu συννεφακι μαγκια σας

βρηκατε 2 παιχνιδια που παιζουν αξιοπρεπως σε apu μας τα χτυπατε οπου σταθειτε και οπου βρεθειτε

αν γουσταρετε να παιζετε games σε 480p 640p 720p 900p 1080p στα τερμα low μαγκια σας

κανετε και συγκριτικα κιολας σε τετοιες αναλυσεις εν ετει 2016

που η τελευταια φορα που ειχα 720p οθονη ειναι πανω απο 10 χρονια πριν...

σταματηστε τη τσουρεκοποιηση...

παιξτε gtav ,dark souls 3, witcher 3, rise of the tomb raider, need for speed που παιζω αυτο το καιρο και ελατε να με βρειτε...

Link to comment
Share on other sites

οποτε εσυ μιλας για συγκεκριμενα παιχνιδια και κανεις τσουρεκοποιηση

καλη φαση :hehe:

μαλλον ολο το steam και ΕΣΥ παιζεται διαφορετικα παιχνιδια μαν

http://steamcharts.com/top

περιμενω να ανεβεις επιπεδο να αρχισεις το bash στο steam με το print screen κρατημενο :hehe:

Edited by Yoshi
Link to comment
Share on other sites

μαν μου 3 πουλακια καθονταν...

στα τετοια μου το steam και τι παιχνιδια ειναι τοπ και και και...

αφου κοιτας τι παιχνιδια παιζουν οι αλλοι για να τα παιξεις και εσυ...

αμα πανε να πεσουν στο γκρεμο να πας και εσυ...

εγω μιλαω για τα παιχνιδια που παιζω συγκεκριμενα και δε κανω τσουρεκοποιιηση

την αποψη μας λεμε...οποτε ο καθενας λεει για αυτα που παιζει

οι υπερμαχοι των apu μας λετε οτι παιζουν παιχνιδια...λες και υπαρχουν 5-6 παιχνιδια μονο ή μονο τα παιχνιδια του steam

ε απο δω και περα οταν ανοιγει κανα thread να ρωταει για gaming pc να του προτεινεται apu αφου παιζει παιχνιδια...

αντε καλο παιξιμο με τα apu... αρκετα ασχοληθηκα

Link to comment
Share on other sites

:hehe: τρελες καταστασεις λεμε

δωσε πονο μονος σου :hehe:

αντε ρε steam users τσουρεκαδες ναουμ ΑΓΑΠΗ ΜΟΝΟ :hehe: μονο 4κ τερμα γραφικα ρε ΠΑΡΕ ΑΓΑΠΗ :hehe:

και ποιος σου ειπε οτι ειμαι υπερμαχος των apus? υπερμαχος σε οτι με βολευει για το σκοπο που θα το χρησιμοποιησω ειμαι ξεκαθαρα!

και σε οτι αφορα τα παιχνιδια, υποστηριζω το γεγονος οτι το αν ειναι καλο το game, τα γραφικα ειναι σε δευτερη μοιρα. Φυσικα και παιζουν ρολο, οχι τον καθοριστικο ομως. Κοινως ειμαι στο πλειοψηφικο κομματι των steam users

" ε απο δω και περα οταν ανοιγει κανα thread να ρωταει για gaming pc να του προτεινεται apu αφου παιζει παιχνιδια..."

ΕΝΟΕΙΤΑΙ οτι θα του προτεινουμε κατι τετοιο ΑΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ στην χρηση η και στο budget μαν

απλα ανοιξε τα ματια σου

και ΑΓΑΠΗ ΜΟΝΟ :hehe:

Edited by Yoshi
Link to comment
Share on other sites

:hehe: τρελες καταστασεις λεμε

δωσε πονο μονος σου :hehe:

αντε ρε steam users τσουρεκαδες ναουμ ΑΓΑΠΗ ΜΟΝΟ :hehe: μονο 4κ τερμα γραφικα ρε ΠΑΡΕ ΑΓΑΠΗ :hehe:

και ποιος σου ειπε οτι ειμαι υπερμαχος των apus? υπερμαχος σε οτι με βολευει για το σκοπο που θα το χρησιμοποιησω ειμαι ξεκαθαρα!

και σε οτι αφορα τα παιχνιδια, υποστηριζω το γεγονος οτι το αν ειναι καλο το game, τα γραφικα ειναι σε δευτερη μοιρα. Φυσικα και παιζουν ρολο, οχι τον καθοριστικο ομως. Κοινως ειμαι στο πλειοψηφικο κομματι των steam users

" ε απο δω και περα οταν ανοιγει κανα thread να ρωταει για gaming pc να του προτεινεται apu αφου παιζει παιχνιδια..."

ΕΝΟΕΙΤΑΙ οτι θα του προτεινουμε κατι τετοιο ΑΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ στην χρηση η και στο budget μαν

απλα ανοιξε τα ματια σου

και ΑΓΑΠΗ ΜΟΝΟ :hehe:

νταξ εσυ κανεις πλακα...δικαιωμα σου...

ισως εγω να ειμαι υπερβολικος και να ζω σε αλλη διασταση...και να ειμαι απαιτητικος

μαλλον εχω κλειστα τα ματια οπως λες...

αλλα εξηγηστε μου εσεις οι ανοιχτοματηδες

"αμα το game ειναι καλο τα γραφικα ειναι σε δευτερη μοιρα"

σαν να λεμε αμα η ταινια ειναι καλη...να τη δουμε σε CAM???

τωρα για το οτι εννοειται οτι θα προτινεται APU για gaming...

μακαρι ο ατυχος που θα το προτεινεται και θα το παρει να παιζει dota και λολ ολη του τη ζωη...

γιατι αμα τυχει και θελει να παιξει κανα αλλο θα σας κυνηγαει...

αυτη η μ@λ@κι@ το αγαπη μονο ειναι καμια νεα μοδα?

μαλλον εκτος απο οτι δε βλεπω γερασα κιολας

Edited by venisk
Λεξούλα!!
Link to comment
Share on other sites

O [MENTION=2145]Yoshi[/MENTION] κάνει πλάκα..δες

να ενημερωθείς! :hehe:
σαν να λεμε αμα η ταινια ειναι καλη...να τη δουμε σε CAM???

+1 γιατί ήταν πετυχημένο :hehe:

τωρα για το οτι εννοειται οτι θα προτινεται APU για gaming...

μακαρι ο ατυχος που θα το προτεινεται και θα το παρει να παιζει dota και λολ ολη του τη ζωη...

γιατι αμα τυχει και θελει να παιξει κανα αλλο θα σας κυνηγαει...

Δεν διαφωνούμε αλλά υπερβάλεις, υπάρχουν κ αυτοί που δεν τα διαθέτουν ή απλά δεν έχουν τα χρήματα για κάτι παραπάνω οπότε θα αρκεστούν σε αυτά που παίζει η ενσωματωμένη είτε είναι apu είτε ένας μικρός intel. Πρέπει να παραδεχτούμε πως gaming είναι είτε παίζεις tomb raider είτε lol αν ο άλλος περνάει καλά με αυτό δεν μπορείς με κανένα τρόπο να τον βγάλεις άκυρο.

Link to comment
Share on other sites

Νταξ πέταξε ο άλλος την κοτσάνα του εκεί πέρα, στο πρώτο πρώτο ποστ, που μόνο κοτσάνα το λες. Φίλε αν διάβαζες έστω τις μισές σελίδες από το review θα έκανες ban τον εαυτό σου! και ακολουθεί ο χορός. :read::stars:

[MENTION=3682]Astalavista[/MENTION] πολύ ωραίο το review! θα ήθελα πιο πολλά reviews στο μέλλον με ολοκληρωμένες, πόσο μάλλον σε συγκεκριμένους τομείς, συγκρίσεις απο hardware. :righton:

Link to comment
Share on other sites

τωρα μιλαμε ή κλανουμε? γιατι κανετε πως δε καταλαβενεται?

αν γουσταρετε να ζειτε σε apu συννεφακι μαγκια σας

βρηκατε 2 παιχνιδια που παιζουν αξιοπρεπως σε apu μας τα χτυπατε οπου σταθειτε και οπου βρεθειτε

αν γουσταρετε να παιζετε games σε 480p 640p 720p 900p 1080p στα τερμα low μαγκια σας

κανετε και συγκριτικα κιολας σε τετοιες αναλυσεις εν ετει 2016

που η τελευταια φορα που ειχα 720p οθονη ειναι πανω απο 10 χρονια πριν...

σταματηστε τη τσουρεκοποιηση...

παιξτε gtav ,dark souls 3, witcher 3, rise of the tomb raider, need for speed που παιζω αυτο το καιρο και ελατε να με βρειτε...

Εσυ τι λες ολοι μας δεν θελουμε να παιζουμε ολες τις καινουργιες κυκλοφοριες σε 2Κ-4Κ???Ομως στην χωρα μας εν ετει 2016 με την κριση ,την ανεργια,οσοι τυχεροι δουλευουμε,η ημιαπασχοληση 300 ευρω η πληρη απασχοληση 500 ευρω,με τους λογαριασμους την εφορια το ΠΡΩΤΟ πραγμα που κοιταμε ειναι με οτι περισσεψει(ψιχουλα δηλαδη) πως θα ζησουμε και οχι τα 60 fps....Και γω καποτε επαιρνα 1000 ευρω και ειχα τη δυνατοτητα να αναβαθμιζω καθε 2-3 χρονια αλλα τωρα στα 500 θα κοιταξω τα παραπανω και οχι το PC!!!!Και καποιος που διαθετει 400-500 ευρω θα παρει apu θα παιζει με τα ενσωματωμενα και αν στη συνεχεια με οικονομιες μπορεσει να αγορασει μια ανεξ.καρτα εχει καλως....

Link to comment
Share on other sites

Εσυ τι λες ολοι μας δεν θελουμε να παιζουμε ολες τις καινουργιες κυκλοφοριες σε 2Κ-4Κ???Ομως στην χωρα μας εν ετει 2016 με την κριση ,την ανεργια,οσοι τυχεροι δουλευουμε,η ημιαπασχοληση 300 ευρω η πληρη απασχοληση 500 ευρω,με τους λογαριασμους την εφορια το ΠΡΩΤΟ πραγμα που κοιταμε ειναι με οτι περισσεψει(ψιχουλα δηλαδη) πως θα ζησουμε και οχι τα 60 fps....Και γω καποτε επαιρνα 1000 ευρω και ειχα τη δυνατοτητα να αναβαθμιζω καθε 2-3 χρονια αλλα τωρα στα 500 θα κοιταξω τα παραπανω και οχι το PC!!!!Και καποιος που διαθετει 400-500 ευρω θα παρει apu θα παιζει με τα ενσωματωμενα και αν στη συνεχεια με οικονομιες μπορεσει να αγορασει μια ανεξ.καρτα εχει καλως....

ψιτ.

πάντως αν δεν το έχεις διαβάσει, χάνεις ένα ωραίο review. ίσως με το διάβασμα καταλάβεις λίγο δυο τρία πράγματα γενικότερα, και προς τα που βαδίζουν όλα αυτά που λες.

Link to comment
Share on other sites

οχι θα παω στον κοντινοτερο Imax να την δω

500 χιλιομετρα μακρυα

και μετα να ΝΟΜΙΖΩ οτι την ευχαρηστηθηκα καλυτερα απο καποιον αλλον που την κατεβασε, ετσι ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΠΕΤΑΞΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΛΕΥΤΑ ΡΕ

ΑΓΑΠΗ ΜΟΝΟ

btw τι συγκρινεις ρε μεγαλε? για full hd δεν μιλαμε? που κολαει το cam rip μας δουλευεις? καμια σχεση η αναλογια σαν να σου λεω παιζουνε και οι 2 full hd και μου λες οτι ο ενας παιζει σε οθονη του gameboy και ο αλλος σε 4κ

oh wait

αυτο σου λεω κιομως. ΚΑΙ ΠΑΛΙ λες τα δικα σου γιατι ΝΟΜΙΖΕΙΣ οτι θα το ευχαρηστηθεις περισσοτερο με full detail, 500 χιλιαδες fps και αλλες @@ επειδη ΠΕΤΑΞΕΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΛΕΥΤΑ

ΕΤΣΙ ΠΑΡΕ ΑΓΑΠΗ ΛΕΜΕ

εσυ δεν καταλαβαινεις το αλλο μαν. οτι και οι 2 σε μια τζουλια να πατε αν ο ενας πεταξει 1 εκατομυριο ευρω και ο αλλος 30, και οι 2 το ιδιο αποτελεσμα θα εχετε

απλα τον λευτα θα τον κοροιδευει ολο το χωριο που του εφαγε ολα τα χοραφια μια τζουλια αλλα ΑΥΤΟΣ θα νομιζει οτι εχει κανει δεν ξερω κ εγω τι

αυτο νικο σαρεσε? :hehe:

Edited by Yoshi
Link to comment
Share on other sites

Ρε φούστη μου πότε έβαλε μαύρο σκιν το ινσομνια...μπερδεύτηκαν οι dns και μαμησαν το σύμπαν?

Που καταντησαμε ρε...να λέμε ότι όταν ο άλλος έχει κάτι καλύτερο πέταξε λεφτά...ήμαρτον που λέει και ο Γεωργίου...πονάνε τα μυαλά μας...

Μνημόνιο μέχρι να σβήσει ο ήλιος...

@ amd user σε αυτό που λες για το οικονομικό συμφωνώ...δυστυχώς

Edited by Anonymous
Link to comment
Share on other sites

οτι ναναι

ουτε συζητηση δε μπορεις να κανεις. Μαλλον περιμενες να μου σβησουν τα μηνυματα τιποτα mods και admins οπως σε χαιδευον εκει ε?

Παρολα αυτα παλι τις δικες σου τσουρεκιες λες.

"όταν ο άλλος έχει κάτι καλύτερο πέταξε λεφτά"

που το ειδες αυτο? Φανταζεσαι πραγματα απο το ζορι?

ξαναδιαβασε ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΕΓΡΑΨΑ και οχι οπως το φανταζεσαι

Edited by Yoshi
Link to comment
Share on other sites

μαx 20 χρονων ε??? δε πειραζει... ξαναδιαβασε εσυ αυτα που γραφεις και με κεφαλαια κιολας για να επιβληθεις... γιατι μαλλον ουτε τι γραφεις δε ξερεις....

ειναι δυσκολη η ελληνικη γλωσσα η ρουφιανα...

αντε καληνυχτα και καλη συνεχεια...

αγαπη μονο δεν ειπες στο τελευταιο και ανυσυχω...

ας παω και εγω να πεταξω μερικα ευρα...ετσι επειδη νομιζω...

ΑΑΑ και ξεχασα...μνημονιο μεχρι να σβησει ο ηλιος...

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο φανμποισμός δεν οδηγεί πουθενά. Ανοιχτά μάτια μόνο και όχι θύματα του μάρκετιγκ. Αν κάποιος έχει αποφασίσει να δώσει τα λεφτά του σε Intel δικαίωμα του όπως επίσης δικαίωμα του είναι να τα δώσει και σε AMD. Γιατί λογομαχείτε λες και έχετε ποσοστά, στη τσέπη σας μπαίνουν; Κάθε μηχάνημα ανάλογα με τη τσέπη και τις ανάγκες του χρήστη, με ότι αυτό συνεπάγεται.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now