costasx13

fx 8350 oc

Recommended Posts

Χαιρετώ την παρέα θέλω την γνώμες σας και της γνώσεις σας πάνω στο θέμα oc έχω τον fx 8350 πάνω σε μια asrock 970 fatality performance έχω καταφέρει να τον έχω στα 4.8ghz με 1.475v σταθερός αλλά έχω παρατηρήσει ότι στης 990fx μητρικές παίζει στα ίδια ghz με πιο μικρή τάση το ερώτημα μου είναι μπορώ να τον πάω πιο ψηλά, μέχρι τώρα δεν τα έχω καταφέρει όχι για 24/7 μπορεί να πάει στα 5.5ghz.

Το cooler που έχει είναι Corsair Hydro Series H110i GT.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

το μονο που σε περιοριζει ειναι οι θερμοκρασιες και η σταθεροτητα

οποτε τσεκαρεις αυτα τα 2, ανεβαζεις, δοκιμαζεις και παει λεγοντας

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα θέλω την γνώμες σας και της γνώσεις σας πάνω στο θέμα oc έχω τον fx 8350 πάνω σε μια asrock 970 fatality performance έχω καταφέρει να τον έχω στα 4.8ghz με 1.475v σταθερός αλλά έχω παρατηρήσει ότι στης 990fx μητρικές παίζει στα ίδια ghz με πιο μικρή τάση το ερώτημα μου είναι μπορώ να τον πάω πιο ψηλά, μέχρι τώρα δεν τα έχω καταφέρει όχι για 24/7 μπορεί να πάει στα 5.5ghz.

Το cooler που έχει είναι Corsair Hydro Series H110i GT.

Ευχαριστώ.

Για κάνε ένα διάβασμα έχει πολλά παραδείγματα για 8320/8350 μεταξύ αυτών και του δικού μου και πολύ troubleshooting. Είναι δικό μου thread που το είχα ανοίξει παλιότερα και έχει βοηθήσει αρκετούς.

Αυτό με τις 990FX ισχύει γενικά.

Το θέμα : 8320 oc. Τι, πώς και γιατί? - Overclocking & Case Modding - Insomnia.gr .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now