MetallicGR

Η Ghost Games θα κυκλοφορήσει το επόμενο Need for Speed το 2017

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Η Ghost Games θα κυκλοφορήσει το επόμενο Need for Speed το 2017]http://www.hwbox.gr/images/news_images/racing3.jpg[/NEWS_IMG] Η ομάδα ανάπτυξης σε σχετικό blog post της δημοσίευσε τα μέχρι τώρα στατιστικά του τωρινού τίτλου και αναφέρθηκε στα επόμενα σχέδιά της.

Το Need for Speed έχει σίγουρα αναβαθμιστεί από την ημερομηνία που κυκλοφόρησε στην αγορά πέρυσι με βελτιώσεις τόσο στο gameplay και τη λειτουργικότητα μέχρι και στη προσθήκη επιπλέον δωρεάν περιεχομένου, λαμβάνοντας υπόψιν το feedback της κοινότητας. Το blog post αναφέρεται κυρίως σε μερικά insites για τον τίτλο και κλείνει κάνοντας μια νύξη στο επόμενο Need for Speed του οποίου η ανάπτυξη έχει ξεκινήσει έχοντας σαν βάση τα όσα έχει μάθει το στούντιο από το τωρινό παιχνίδι. Σημειώνεται ότι το παιχνίδι έλαβε ανάμεικτες κριτικές λόγω της arcade αίσθησης που αφήνει στον παίκτη.

Από τα insites γίνονται γνωστά τα εξής:

  • 9.8 δις πόντοι REP συγκεντρώθηκαν από τους παίκτες.
  • Πάρθηκαν πάνω από 35 εκ. snapshots.
  • Πραγματοποιήθηκαν πάνω από 10 εκ. αγώνες Drag.
  • Παίκτες πέρασαν τις 950 εκ. ώρες παραμετροποιώντας τα αυτοκίνητά τους.
  • Συγκεντρώθηκαν περίπου 2.5 τρις εικονικά δολάρια.
  • Κατέβηκαν 14 εκ. έτοιμα skins για όλα τα αυτοκίνητα. Skins που μοιράζονται από την κοινότητα.

Εικόνα από το Need for Speed: No Limits

[img_alt=Η Ghost Games θα κυκλοφορήσει το επόμενο Need for Speed το 2017]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture62931.png[/img_alt]

[img_alt=Η Ghost Games θα κυκλοφορήσει το επόμενο Need for Speed το 2017]http://content.pulse.ea.com/content/c-need-for-speed/en_GB/news/under-the-hood-7/_jcr_content/body/image/renditions/rendition1.img.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Ανέκαθεν ήταν arcade games τα NFS. Ακόμη και τα NFS Shift που πολλοί παίκτες τα πέρασαν για simulators, ήταν εντελώς arcade... Βάζεις κινητήρα από Lexus LFA σε Supra, το κάνεις 1200 άλογα και μετά βγαίνεις στην πίστα και με λιγάκι εξάσκηση μπορείς να βγάλεις το Nurbugring σε εφτάμισι λεπτά :hehe: ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΟ ΣΤΑ ΤΕΡΜΑΤΑ :hehe:

Έχουν όμως την πλάκα τους τα NFS, ξυπνάει μέσα σου ο κάγκουρας.

Link to comment
Share on other sites

To NFS ειναι φοβερό παιχνιδι και δεν νομίζω οτι αξίωσε ποτέ δάφνες κορυφαίου simulator γιατί πολύ απλά δεν ειναι. Πιστεύω όμως πως όσο δεν βγαίνει καινούργιο GT, το NFS θα παραμένει κορυφή στα αυτοκινητοπαίχνιδα!!!

Είναι το παιχνίδι που έχω κολλήσει άσχημα εδώ και 2-3 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

To NFS ειναι φοβερό παιχνιδι και δεν νομίζω οτι αξίωσε ποτέ δάφνες κορυφαίου simulator γιατί πολύ απλά δεν ειναι. Πιστεύω όμως πως όσο δεν βγαίνει καινούργιο GT, το NFS θα παραμένει κορυφή στα αυτοκινητοπαίχνιδα!!!

Είναι το παιχνίδι που έχω κολλήσει άσχημα εδώ και 2-3 μήνες.

Αυτά πας και παίζεις και μετά μου λες να πάρω S2000 και να το φτιάξω κιόλας :hehe:

Συμφωνώ πάντως, είναι ωραίο game και ποτέ δεν ήταν simulator.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now