Hurry38

οδηγος αγορας και αλλες αποριες

Recommended Posts

Χρειαζομαι καποιες πληροφοριες σχετικα με καρτες γραφικων.Σκεφτομαι να αγορασω μια απο τις παρακατω καρτες.Ειναι πανω κατω μετριες για τα σημερινα δεδομενα των παιγνιδιων αλλα αγω παιζω παλια παιγνιδια και απο καινουρια μονο adventure.Ειμαι τοσο παραδοσιακος που ακομα δεν εχω εγκατεστημενα ΧΡ στον μηχανακι μου τα οποια εχω "κουρεψει" και το μηχανημα μου εχει καταναλωση 74 mb ram σε idle κατασταση

Σκεφτομαι να αγορασω μια απο τις παρακατω

Amd 250 260X 7770 5870 6850 6870 7790

Ερωτω

Υπαρχει καποια αντιστοιχη NVIDIA που να αποδιδει περιπου τα ιδια αλλα να καταναλωνει λιγοτερο και να μην χρειαζεται τρελλη τροφοδοσια?(βλεπε 280 gtx που ηθελε ενα 6πινο και ενα 8πινο απο το τροφοδοτικο,και που την χρησιμοποιουσες και σαν καλοριφερ να σου ζεσταινει τα ποδια τον χειμωνα)

Το μηχανακι μου ειναι

ASUS P5Q-SE p45

xeon L5420

4 gb ddr2

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι καποιες πληροφοριες σχετικα με καρτες γραφικων.Σκεφτομαι να αγορασω μια απο τις παρακατω καρτες.Ειναι πανω κατω μετριες για τα σημερινα δεδομενα των παιγνιδιων αλλα αγω παιζω παλια παιγνιδια και απο καινουρια μονο adventure.Ειμαι τοσο παραδοσιακος που ακομα δεν εχω εγκατεστημενα ΧΡ στον μηχανακι μου τα οποια εχω "κουρεψει" και το μηχανημα μου εχει καταναλωση 74 mb ram σε idle κατασταση

Σκεφτομαι να αγορασω μια απο τις παρακατω

Amd 250 260X 7770 5870 6850 6870 7790

Ερωτω

Υπαρχει καποια αντιστοιχη NVIDIA που να αποδιδει περιπου τα ιδια αλλα να καταναλωνει λιγοτερο και να μην χρειαζεται τρελλη τροφοδοσια?(βλεπε 280 gtx που ηθελε ενα 6πινο και ενα 8πινο απο το τροφοδοτικο,και που την χρησιμοποιουσες και σαν καλοριφερ να σου ζεσταινει τα ποδια τον χειμωνα)

Το μηχανακι μου ειναι

ASUS P5Q-SE p45

xeon L5420

4 gb ddr2

παντος αν ειναι να επιλεξεις σε amd radeon θα σου προτεινα την παρακατω και ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει σε αυτο που θες:

Vga Sapphire amd radeon r7 250 512sp edition 2gb gddr5 pci-e retail - Καρτα γραφικων (PER.510911)

τωρα για nvidia προτεινω την παρακατω:

Vga Msi nvidia geforce gtx750 n750ti-2gd5/ocv1 2gb gddr5 pci-e retail - Καρτα γραφικων (PER.514563)

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφερεσαι για μεταχειρισμενη δινω μια gtx 550 ti. (εχω προσθεσει αγγελια στο φορουμ)

Την αλλαζω διοτι δεν αντεξε το dark souls 3....σε 1680*1050 οθονη που εχω τα υπολοιπα τα επαιζα σε medium-high me anti aliasing off.(fallout 4,crysis 3,grid 2,tomb raider)

Δεν εστειλα προσωπικο μνμ για να ακουσεις την αποψη των παιδιων μιας και ρωτησες

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now