Recommended Posts

Τιμές TITAN. Έχει ξαναγίνει στο παρελθόν τέτοιο φούσκωμα;

Η titan είχε κοντά στα 1300 ευρώ, ενα happy medium pc διαφορά με τις άλλες :hehe: Μόνο στην Ελλάδα βλέπουμε τέτοιες τιμές, αν την πάρω προς το τέλος του καλοκαιριού και δεν έχουν αλλάξει τις τιμές τους εδώ μόνο Γερμανία και ας μας βάζουν μνημόνια και μετά που θα σβήσει ο ήλιος!

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που λέει "MSRP" ας γράφουν ποιηματάκια από εδώ και πέρα, δεν έχει νόημα πια.

Κάρταρος, με σχεδόν overkill ψύκτρα για το headroom της, αλλά τιμή που για εμένα είναι σαν να μην υπάρχει το προϊόν.

Και το review δεν υπάρχει :T:

Link to comment
Share on other sites

Δυνατή καρτουλα αν και περίμενα υψηλότερα νούμερα στα games σε σχέση με την FE αν υπολογίσουμε το δυνατό OC που δέχεται. Παρόλα αυτά εκεί που κερδίζει σίγουρα κάποιος που κοιτάει αυτή την υλοποίηση είναι η χαμηλότερη θερμοκρασία τα επίπεδα θορύβου και η ποιότητα κατασκευής. Για μένα η αγορά μιας reference κάρτας είναι για να κουμπωσεις πάνω ένα waterblock έτσι ώστε να παίξεις άφοβα με τα ρολόγια. Πέρα από αυτό δε πιστεύω ότι κάποιος θα πρέπει να κοιτάξει σοβαρά την founders υλοποίηση.

Κάτι που μου έκανε εντύπωση , η προηγούμενη γενιά twinfrozr δε χρησιμοποιουσε double ball bearing fans;

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η αγορά μιας reference κάρτας είναι για να κουμπωσεις πάνω ένα waterblock έτσι ώστε να παίξεις άφοβα με τα ρολόγια

Εκτός από αυτό ο σημαντικότερος λόγος για να πάρεις reference είναι να έχεις ένα μικρό κουτί χωρίς καλό airflow :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο review παιδιά μπράβο!! Το ότι δεν είναι καλή στο OC εμένα δε μου λέει κάτι σημασία έχει ότι για 1080 που είναι το μεγαλύτερο ποσοστό gamres και 1440 η κάρτα πετάει.

Όσο για το 4Κ ούτως ή άλλως με OC ή χωρίς πάλι θα ήθελε sli για να σταθεί κομπλέ σε αυτή την ανάλυση. Από ομορφιά πάντως νομίζω πως όντως η MSI έχει κάνει πολύ καλή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το 4Κ ούτως ή άλλως με OC ή χωρίς πάλι θα ήθελε sli για να σταθεί κομπλέ σε αυτή την ανάλυση. Από ομορφιά πάντως νομίζω πως όντως η MSI έχει κάνει πολύ καλή δουλειά.

Διαφωνώ φίλε, 4160 x 2160 στο bf4 με την 980ti έχω πάνω από 55fps με τα πάντα τέρμα! Στο μόνο που ζορίζεται η κάρτα είναι στο total war όμως παίζει κανονικά γύρω στα 40fps στις μάχες...αν κάποιος την πάρει για 1080p μπορεί να γράψει δίπλα στην λέξη overkill στο λεξικό το όνομά του!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μπαίνεις στη διαδικασία να συζητάμε για κάποια παιχνίδια όχι για όλα. Για να είσαι απόλυτα σταθερός για όλους τους τίτλους που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή εγώ νομίζω πως το SLI το χρειάζεσαι. Αν έχεις και άλλα παραδείγματα για τη κάρτα σου με άλλα παιχνίδια θα ήθελα να τα ακούσω με ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος κάνεις φίλε, με μια κάρτα θα παίξουν όλα τα παιχνίδια, με το sli για να παίξουν σωστά απαιτεί χρόνο και drivers που να υποστηρίζουν το game, χάνεις δλδ και χρόνο και χρήματα γιατί δεν παίρνεις το 100% της απόδοσης του και πρέπει να αποδεχθείς από την αρχή ότι κάποια games δεν θα το εκμεταλλευτούν ποτέ ή απλά δεν θα παίξει σωστά, +κατανάλωση +θερμοκρασία +θόρυβος..επίσης επειδή πέρασα και από cf και από sli τίποτα από τα 2 δεν ευχαριστεί τα μάτια όσο μια κάρτα και ας έχεις λιγότερα fps.

Προσωπική μου άποψη μετά από πάρα πολλές κάρτες γραφικών είναι μια και κορυφαία για την ανάλυση που παίζεις.

To tomb raider ήταν το τελευταίο παιχνίδι που έπαιξα εκτός των άλλων 2 αλλά πριν βγει το dx12 update με 35fps μέσο όρο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now