MetallicGR

Οι επιδόσεις της AMD RX 480 σε διάταξη Crossfire

Recommended Posts

Εντάξει, κατάλαβα το point σου. Θέλω να σου πω πως και οι 1070 μπορούν να κλοκαριστούν :P

Πέρα από την πλάκα...η 480 δεν βγήκε για να κοντράρει την 1070.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι το θέμα να κλοκαριστεί και η 1070.. Το θέμα είναι οτι με μισά λεφτά (βάσει MSRP :P ) παίρνεις ίδες επιδόσεις.

Αλλά θέλω την πηγή του Ιντέλα και αν έχει και κάνα τεστ.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι το θέμα να κλοκαριστεί και η 1070.. Το θέμα είναι οτι με μισά λεφτά (βάσει MSRP :P ) παίρνεις ίδες επιδόσεις.

Αλλά θέλω την πηγή του Ιντέλα και αν έχει και κάνα τεστ.

Κάπου πήρε το μάτι μου βάση αμερκάνικων MSRPs πως η 1070 είναι 67% ακριβότερη και 50% καλύτερη.

Δεν είναι λίγο δύσκολο να ανέβει η 480 κατά 50% σε επιδόσεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως τα πάμε μετά το review?

Σκότωσε τελικά την 1080 ή την 1070?

Με τα 199USD πως τα πάμε?

Σύμφωνα με τις προφητείες πριν μισό μήνα, όχι απλά σκότωνε την 1070, ασελγούσε και στο πτώμα...

Γειά σας, 3515 πόντοι στο Firestrike Ultra, 17589 στο Firestrike, RX 480 8GB. η GTX 1070 στο FireStrike Ultra βγάζει 4078 πόντους και 17577 αντίστοιχα, και στην μισή τιμή, επίπεδα Radeon Fury των 500 ευρώ στα 200-250 ευρώ. Πάμε για εποχή 4850/4870/4890, η στύση σας προωθείται, αναμείνατε στο ακουστικό σας.

[video=youtube;nUG9jgERvEQ]

Oh wait.... :rolleyes:

[MAG_THUMB=1]http://www.hwbox.gr/members/4651-albums675-picture66888.png[/MAG_THUMB] [MAG_THUMB=2]http://www.hwbox.gr/members/4651-albums675-picture66889.png[/MAG_THUMB]

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να βγει και η 1060 και βλέπουμε γιατί μυρίζει Bulldozer η φάση

Γιώργο και έτσι να ναι πάλι δεν θα βάλουν κάποιοι μυαλό, πάλι θα πιστεύουν ότι μπούρδα γράφει καθένας στο internet..σιγά τι λάθος έκανε η amd? Επειδή πρόσθεσε 100 ευρώ ζεματάει, κάνει φασαρία και που κ που καίει και καμιά μητρική?? Μικρο προβλήματα χωρίς σημασία... :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now