POWER1FM

Τελικά GTX 1080, όχι 980 Ti

Recommended Posts

Αυτό?

Χα χα! Ναι αυτό! Κατά λάθος έγινε ρε παιδιά, τα έχω βάλει σωστά τώρα!

Νομίζω ότι είναι λίγο καλύτερα από θερμοκρασίες με τα 4 θα δείξει! Τα λυπόμουν τα Corsair να τα παροπλίσω. Δεν ξέρω μήπως τα βάλω να σβήνουν στις χαμηλές θερμοκρασίες.....

Link to comment
Share on other sites

500+ αλλά μου φαίνεται υπερβολή το 4k και σκέφτομαι για 2k....

Όπως και να έχει για κανένα δίμηνο θα κάτσω στα αυγά μου γιατί έχω χαλάσει πάλι αρκετά λεφτά!

+ πόσο; Θα ήθελες synch τεχνολογίες; Γιατί αν ναι τότε ίσως ανέβεις πιο πάνω απο τα 500.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω οπωσδήποτε ips και το ιδανικό θα είναι να φτάνει στη native 100Hz έστω και υπερχρονισμένο.

Για amoled φτάνω 1000αρικο αλλά δεν βλέπω επιλογές.... Ξεκίνησε η lg στις 55 ίντσες στα 2000 και στις χαμηλές ίντσες είναι αδικαιολόγητες οι τιμές...

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια.

Εφαρμογή τύπου fraps για dx12?

Μπα, δεν υπάρχει.... και μεις εδώ πέσαμε στα ίδια προβλήματα με τα DX12 benchmarks.

Είτε θα χρησιμοποιήσεις το ενσωματωμένο benchmark, αλλά αμα δεν έχει... Άμα είναι από steam το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να ενεργοποιήσεις τον fps counter του steam.

Link to comment
Share on other sites

Μολις έκανα παραγγελία και ένα ψευτομόνιτορ μέχρι να βρεθεί κάτι αξιόλογο!!!!!

Με αυτή την οθόνη θα μείνεις τρομερά ευχαριστημένος, δε ξέρω από τι μόνιτορ έρχεσαι πάντως εγώ μετά από ένα παλιό 1080 που ήταν και τηλεόραση κόντεψα να πάθω πανικό με το αποτέλεσμα. Μόλις τη πάρεις πες μου αν θες να σου πω ρυθμίσεις για calibration.

Edited by La_MoRt
Link to comment
Share on other sites

Με αυτή την οθόνη θα μείνεις τρομερά ευχαριστημένος, δε ξέρω από τι μόνιτορ έρχεσαι πάντως εγώ μετά από ένα παλιό 1080 που ήταν και τηλεόραση κόντεψα να πάθω πανικό με το αποτέλεσμα. Μόλις τη πάρεις πες μου αν θες να σου πω ρυθμίσεις για calibration.

Σου είναι εύκολο να μου πεις τι μήκος έχει το display port cable της συσκευασίας?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ενα τρίμετρο gold από e shop αλλά είναι v1 τι διαφορά έχει με το 1,2?

Λοιπόν λέω στο κάτω μέρος που έχει μια τετράγωνη τρύπα να βάλω ενα φωτιζομενο logo της nvidia η κανένα ωραίο αυτοκόλλητο με το logo και "κρυφό" φωτισμό!

E bay που κοίταξα βρήκα κάτι μικρά αυτοκόλλητα που δεν με καλύπτουν.

Έχει κανένας κάτι υπ όψιν?

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήρθε το monitor.

Εκ πρώτης όψεως όλα καλά αν εξαιρέσεις το backlight bleading στις γωνίες και το πολύ υψηλό gamma (στο gta v τη νύχτα είναι πολύ φωτεινά).

Στα 100Hz μου μετράει 100fps στο motorsport στα 120 δεν μου αρέσει η κίνηση και στα 144 παίζει στα 72 με πολύ καλή κίνηση.

Υποθέτω ότι στα 165 θα παίζει γύρω στα 82 αν και δεν ξέρω γιατί από τα 100 και πάνω το ρίχνει στα μισά.

Στα 165 δεν έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά στα 144 στο gta πάει νεράκι και πολύ καλύτερα από το παλίο μόνιτορ.

Πάντως οι ρυθμίσει πολύ φτωχές μου φαίνονται για μόνιτορ των 850?.

Θα ήθελα τουλάχιστόν να ρυθμίζεται το backlight.

Link to comment
Share on other sites

Με εξαίρεση το backlight bleading, τα υπόλοιπα όπως το gamma μπορείς να τα πειράξεις από τα settings θαρρώ.

Παίξε με τα settings του εκάστοτε game για να δεις εάν μπορεί να δείξει περισσότερα frames, για να δεις περισσότερο εάν σε κόβει η κάρτα και όχι κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now