giannis97

Αναβαθμιση Η/Υ

Recommended Posts

Καλησπερα, εχω εναν υπολογιστη τον οποιο θα ηθελα μεσα στο καλοκαιρι να τον αναβθμιζω, κυριως τον εχω για ελαφρα προς το παρων παιχνιδια-ταινιες και να μπαινω ιντερνετ. δεν τον θελω για βαρια προγραμματα, το συστημα μου θα το δειτε παρακατω, προς το παρων εχω 50 ευρω, αλλα μεσα στο καλοκαιρι θα εχω τουλαχιστον 200, και θα ηθελα να τον αναβθμισω, παιζω κυριως cod mw2-mw3 και θα ηθελα να ξεκινησω gta v (το ξερω ειναι απαιτητικο)Δεν θελω να βαλω SDD πανω, τουλαχιστον οχι ακομα σε καμια περιπτωση.

το συστημα μου:

4 gb ram (https://www.google.gr/search?q=blt4g3d1608dt1tx0&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=4i50V8KsKLTS8Aesj6jwBA) επειδη θελω να βαλω επανω 8 gb, ειναι καλυτερο να βαλω μια τον 4gb η μια μονη της που να ειναι 8 gb;

500gb HDD

mobo: 760GA-P43(FX)

cpu: FX6300(τον οποιο τον κανω oc, και θελω να μου πειτε εαν χρειαζομαι fan για τον επεξεργαστη. εχω τον στοκ)

GPU: ONBOARD( θα χρειαστω αναθμιση οπως δηποτε, γιαυτο προτεινεται μου)

case: δεν ξερω αν παιζει ρολο, αλλα ειναι σχετικα μεγαλο, του plaisiou.

PSU: corsair VS450w ειναι καινουργιο

περιμενω προτασεις.

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσια μονο gpu και μια ιδια ram για να λειτουργει σε dual ch χρειαζεσαι...

Κοιτα στο φορουμ εδω και στο isomnia για μεταχειρισμενη καρτα. (εγω πηρα προσφατα μια gtx 670 110euro και παιζει σε max sets to Dark Souls 3)

Κοιτα για R9 270x>GTX 660Ti>R9 280x,GTX 760>GTX 670 ή και καποια καλυτερη αν θες.

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά ναι ένα kit RAM 8GB θα σε βολέψει, όπως και μια απλή κάρτα όπως αυτές που αναφέρει ο φίλος από πάνω.

Κατά τη γνώμη μου επίσης μη δοκιμάσεις να βρεις αντίστοιχο dimm αλλά πάρε απευθείας ένα kit των 8GB ή των 16GB εάν συμφέρει περισσότερο και έως τα 2133 με 2400MHz το πολύ.

Edited by MetallicGR
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now