promarkop

PC Γραφείου

Recommended Posts

Καλημέρα για άλλη μια φορά. Λοιπόν θέλω pc γραφείου. Καθαρά γραφείου όμως, δικηγορικού γραφείου οπότε gaming δεν υπάρχει στον ορίζοντα ούτε ελαφρύ ούτε μέτριο. Office internet κ τέτοια πράματα το ταβάνι μας. Βέβαια είμαι λίγο ενθουσιώδης γ αυτό θα πάρω τη δικιά σας γνώμη πρώτα πριν πάμε ταμείο. λοιπόν μίνι κουτάκι για λεπτεπίλεπτα πράματα οπότε τα θέλουμε μικρά. κ μια οθόνη 22"-24"μαξ τα 24.

attachment.php?attachmentid=67311&stc=1

Πάλι υπερβολές έβαλα. δε ξέρω πόσο μπορεί να πέσει το μπάτζετ στην αρχή εβαλα και i5. γενικά δε μπορώ τα κολλήματα καθόλου. αν κ πιστεύω τα 8gb είναι υπερβολικά για ραμ. κ επειδη πήρα ήδη το sceenshot μόλις είδα οτι η μητρική δε τραβάει στα 2300 οπότε παμε για κάτι άλλο.

Αναμένω προτάσεις

123.jpg

123.jpg.86c971e41d5c30c3d4b63385ea11a8d8

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη μητρική μπορεί να παίξει μνήμες μέχρι 2133 τσάμπα χρήματα θα δώσεις για αυτές που θες να πάρεις.

ναι οντως το τσεκαρα

Καλησπέρα! Προτείνω pentium και φτηνότερες ram και βάλτα να πάρεις καλύτερη οθόνη :)

Πχ cpu ram και οθόνη :) Για δες και πες μας.

νομιζω θα παρω την οθονη κ τις ραμ αν κ παλι πρεπει να παω στα 2133 απ τα 2800 η να παω σε αλλη μητρικη αλλα δε νομιζω να υπαρχει λογος

για τον pentium δε ξερω βεβαια

Link to comment
Share on other sites

Γράφεις pc γραφείου, ένα pc που το δυσκολότερο task που θα του βάλεις είναι να ανοίξει το word? Έχω φτιάξει τέτοιο pc πριν λίγους μήνες με skylake pentium και ειλικρινά σου μιλάω πετάει! Δώσε ακόμα λιγότερα για μητρική και μνήμες και βάλε ακόμα καλύτερη οθόνη! Εκεί φίλε είναι όλα τα λεφτά στο pc γραφείου που θα βγάλεις τα μάτια σου να διαβάζεις η οθόνη όχι πόσο γρήγορα θα ανοίξει το έγγραφό το word :).

Link to comment
Share on other sites

Γράφεις pc γραφείου, ένα pc που το δυσκολότερο task που θα του βάλεις είναι να ανοίξει το word? Έχω φτιάξει τέτοιο pc πριν λίγους μήνες με skylake pentium και ειλικρινά σου μιλάω πετάει! Δώσε ακόμα λιγότερα για μητρική και μνήμες και βάλε ακόμα καλύτερη οθόνη! Εκεί φίλε είναι όλα τα λεφτά στο pc γραφείου που θα βγάλεις τα μάτια σου να διαβάζεις η οθόνη όχι πόσο γρήγορα θα ανοίξει το έγγραφό το word :).

καλα εννοείται στην οθόνη. οποτε παω στον pentium κ μητρικη

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now