MetallicGR

Βελτίωση των επιδόσεων σε AMD GPUs στο DOOM με Vulkan

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Βελτίωση των επιδόσεων σε AMD GPUs στο DOOM με Vulkan]http://www.hwbox.gr/images/news_images/general6.jpg[/NEWS_IMG] Το νέο patch για το DOOM φέρνει το πολυπόθητο Vulkan API το οποίο μέχρι στιγμής ενισχύει τις επιδόσεις σε πολλές AMD κάρτες γραφικών.

Σε αντίθεση με το OpenGL που μέχρι πρότινος ήταν το μόνο διαθέσιμο API στο παιχνίδι, η id Software ανέπτυσσε στο παρασκήνιο ένα πακέτο που θα περιλάμβανε το νέο Vulkan API του Khronos Group. Το Vulkan API ήταν γνωστό από την close-to-metal φύση του σε αντίθεση με το 'απαρχαιωμένο' OpenGL κάτι που θα ευνοούσε αρκετές μοντέρνες GPUs. Εκτός από τα "λόγια", αποδεικνύεται μέσω του DOOM πως το API προσφέρει ακριβώς όσα υπόσχεται, τουλάχιστον μόνο σε κάρτες γραφικών AMD και αρχιτεκτονικής GCN σύμφωνα με μετρήσεις του Γερμανικού ComputerBase.de αλλά και του Guru3D.

Με μια πρώτη ματιά, η R9 Fury X ξεπερνά την GTX 1070 σε ανάλυση QHD κατά 25% ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι με το OpenGL βρισκόταν 15% πίσω από τη δεύτερη, στην ίδια ανάλυση. Μαζί με τη κορυφαία της AMD Fury X, βελτιώσεις υπόκεινται και άλλες μικρότερες κάρτες της AMD όμως αυτό δεν συμβαίνει σε καμία NVIDIA με την Bethesda να αναφέρει πως εργάζεται στη λύση του προβλήματος, όσον αφορά το async compute, ανάμεσα σε άλλα.

http://www.hwbox.gr/news-gaming/44906-diathesimo-vulkan-api-gia-doom.html

[img_alt=Βελτίωση των επιδόσεων σε AMD GPUs στο DOOM με Vulkan]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture67379.png[/img_alt]

New Patch Brings Vulkan support to Doom + Benchmarks

[img_alt=Βελτίωση των επιδόσεων σε AMD GPUs στο DOOM με Vulkan]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture67380.png[/img_alt]

[img_alt=Βελτίωση των επιδόσεων σε AMD GPUs στο DOOM με Vulkan]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture67381.png[/img_alt]

Edited by MetallicGR
Link to comment
Share on other sites

λοιπον θα ηθελα να πω κατι που με πηραζει εδω και καιρο

οταν βγαινει οτιδηποτε σε nvidia ειναι τοπ ενω για την amd δεν ειναι για το hwbox

απλο παραδειγμα οι αντιδρασεις σας για την gtx 1060 3gb ειναι top budget ??? wtf ??? εγω ακομα περιμενω dx12 σε hardware level τοτε... και η amd το εχει ακομα απο τις hd 7990

για ακομα πολλους και διαφορους λογους εγω προσωπικα δεν ακουμπαω ξανα nvidia και οποιος εχει γνωσεις ειμαι εδω για αντιπαραθεση

Link to comment
Share on other sites

λοιπον θα ηθελα να πω κατι που με πηραζει εδω και καιρο

οταν βγαινει οτιδηποτε σε nvidia ειναι τοπ ενω για την amd δεν ειναι για το hwbox

απλο παραδειγμα οι αντιδρασεις σας για την gtx 1060 3gb ειναι top budget ??? wtf ??? εγω ακομα περιμενω dx12 σε hardware level τοτε... και η amd το εχει ακομα απο τις hd 7990

για ακομα πολλους και διαφορους λογους εγω προσωπικα δεν ακουμπαω ξανα nvidia και οποιος εχει γνωσεις ειμαι εδω για αντιπαραθεση

Μέσα από τα review μας βγάζουμε αποτελέσματα και βλέπουμε όλοι το ίδιο - δηλαδή ποιά κάρτα είναι καλύτερη και που.

Εκεί τα αποτελέσματα είναι εντελώς αντικειμενικά και γι'αυτόν τον λόγο βάλαμε τελευταία και 10 ακόμα παιχνίδια DX12

μετά απόπροτροπή άλλου μέλους σε πιο παλιό review μας.

Η αλήθεια είναι πως σε ξέχωρα θέματα το έχουμε παρακάνει λίγο τελευταία με την nVidia αλλά ο πραγματικός λόγος θαρρώ

πως είναι πως γίνεται καζούρα ως προς τους AMDάδες που πριν βρουν οι RX480 έλεγαν παντού για θάνατο της πράσινης και επιδόσεις από άλλον πλανήτη για την RX480...που τελικά είδαμε όλοι πως αποδίδουν και δεν ήταν καν κοντά στις βλέψεις μας.

Το ίδιο γίνεται και με τα Apple Vs Android και τα Intel Vs AMD και διάφορα άλλα τέτοια...

Πίστεψέ με, και εμείς θέλουμε η AMD να βγεί μια φορά και να τα ^&*$%^&$ όλα...αλλά ακόμα περιμένουμε...

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από τα review μας βγάζουμε αποτελέσματα και βλέπουμε όλοι το ίδιο - δηλαδή ποιά κάρτα είναι καλύτερη και που.

Εκεί τα αποτελέσματα είναι εντελώς αντικειμενικά και γι'αυτόν τον λόγο βάλαμε τελευταία και 10 ακόμα παιχνίδια DX12

μετά απόπροτροπή άλλου μέλους σε πιο παλιό review μας.

Η αλήθεια είναι πως σε ξέχωρα θέματα το έχουμε παρακάνει λίγο τελευταία με την nVidia αλλά ο πραγματικός λόγος θαρρώ

πως είναι πως γίνεται καζούρα ως προς τους AMDάδες που πριν βρουν οι RX480 έλεγαν παντού για θάνατο της πράσινης και επιδόσεις από άλλον πλανήτη για την RX480...που τελικά είδαμε όλοι πως αποδίδουν και δεν ήταν καν κοντά στις βλέψεις μας.

Το ίδιο γίνεται και με τα Apple Vs Android και τα Intel Vs AMD και διάφορα άλλα τέτοια...

Πίστεψέ με, και εμείς θέλουμε η AMD να βγεί μια φορά και να τα ^&*$%^&$ όλα...αλλά ακόμα περιμένουμε...

Αλλα και παλι δεν βλεπω στον τιτλο σας "βελτιωση εως 50% σε amd gpus στο doom με vulkan"

vulkan.jpg

vulkan.jpg.3111a0bac0a398fe01bcddcac33bc

Edited by konmarin
Link to comment
Share on other sites

Αλλα και παλι δεν βλεπω στον τιτλο σας "βελτιωση εως 50% σε amd gpus στο doom με vulkan"

Τώρα εσύ καταπιάνεσαι από το Doom? Από ένα και μόνο παιχνιδι?

είναι τέλειο να μπορείς να πάρεις παραπάνω πράγματα χωρίς να βάλεις το χέρι βαθιά μέσα στην τσέπη σου, άλλα όλα έχουν και ένα όριο σε αυτό. Θα παίζεις Doom με παραπάνω fps, μπράβο! gz! γιου αρ δε μπεστ, παρακάτω? Μέτα τι θα πεις "αααα μακακες devs δεν κάνετε παιχνίδια με Vulkan για να μπορώ να τα παιζω τάπα με την ρ7 370 μου"? :hmmm:

Και πάνω σε αυτό που είπες, περί τι είναι τοπ για το HwBox και τι δεν είναι, εγώ θα σου πω ένα πράγμα επειδή διαβάζω τα reviews.

Τα παιδιά κάνουν αυτό που είναι να κάνουν, παίρνουν τα δείγματα που τους στέλνουν οι εταιρίες, κάνουν τις μετρήσεις τους, δείχνουν τις συγκρίσεις, βγάζουν κάποια αποτελέσματα, και μετά εσύ και εγώ που τα διαβάζουμε βγάζουμε τα συμπεράσματα μας και τέλος βλέπουμε τι είναι top για εμάς, όχι για το HwBox.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα εσύ καταπιάνεσαι από το Doom? Από ένα και μόνο παιχνιδι?

είναι τέλειο να μπορείς να πάρεις παραπάνω πράγματα χωρίς να βάλεις το χέρι βαθιά μέσα στην τσέπη σου, άλλα όλα έχουν και ένα όριο σε αυτό. Θα παίζεις Doom με παραπάνω fps, μπράβο! gz! γιου αρ δε μπεστ, παρακάτω? Μέτα τι θα πεις "αααα μακακες devs δεν κάνετε παιχνίδια με Vulkan για να μπορώ να τα παιζω τάπα με την ρ7 370 μου"? :hmmm:

Και πάνω σε αυτό που είπες, περί τι είναι τοπ για το HwBox και τι δεν είναι, εγώ θα σου πω ένα πράγμα επειδή διαβάζω τα reviews.

Τα παιδιά κάνουν αυτό που είναι να κάνουν, παίρνουν τα δείγματα που τους στέλνουν οι εταιρίες, κάνουν τις μετρήσεις τους, δείχνουν τις συγκρίσεις, βγάζουν κάποια αποτελέσματα, και μετά εσύ και εγώ που τα διαβάζουμε βγάζουμε τα συμπεράσματα μας και τέλος βλέπουμε τι είναι top για εμάς, όχι για το HwBox.

εγω ακομα περιμενω dx12...στην gtx 750 ti αλλα η amd το εχει απο την hd 7990 αλλα αυτα δεν τα λεμε οταν γινεται κατι καλο στην nvidia γεμιζει το site με πολλα παρακλαδια αλλα οταν γινεται στην amd δεν γινεται κατι τετοιο.Aπο τις 7xx series και πισω ολες οι nvidia ειναι dx12 emulators δεν το λεμε.Αλλα να γινεται χαμος με την πειραματικη gtx 1060 3gb γιατι μας αρεσει βλεπεις να ειμαστε πειραματοζωα οπως εγω με την gtx 750 ti.Την ανταλασσω με μια r7 370 αν σε ενδιαφερει.

Δεν ειδα αρθρο "ολες η nvidia απο τις σειρες 7xx και πισω ειναι dx12 emulators"

attachment.php?attachmentid=67408&stc=1

780.jpg

780.jpg.fe21e2ce78d797371337aad44f52dd90

Edited by konmarin
Link to comment
Share on other sites

εγω ακομα περιμενω dx12...στην gtx 750 ti αλλα η amd το εχει απο την hd 7990 αλλα αυτα δεν τα λεμε οταν γινεται κατι καλο στην nvidia γεμιζει το site με πολλα παρακλαδια αλλα οταν γινεται στην amd δεν γινεται κατι τετοιο.Aπο τις 7xx series και πισω ολες οι nvidia ειναι dx12 emulators δεν το λεμε.Αλλα να γινεται χαμος με την πειραματικη gtx 1060 3gb γιατι μας αρεσει βλεπεις να ειμαστε πειραματοζωα οπως εγω με την gtx 750 ti.Την ανταλασσω με μια r7 370 αν σε ενδιαφερει.

Δεν ειδα αρθρο "ολες η nvidia απο τις σειρες 7xx και πισω ειναι dx12 emulators"

attachment.php?attachmentid=67408&stc=1

απλα τα πργματα... βαζεις αγγελια την 750τι και ζητας ρ7 370 ή αγοραζεις 7990

στο επομενο launch καρτας της AMD διαθετω ολοκληρο προβατο αντικρυστο και 5 καφασια μπυρες να γινει τζερτζελο

Link to comment
Share on other sites

απλα τα πργματα... βαζεις αγγελια την 750τι και ζητας ρ7 370 ή αγοραζεις 7990

στο επομενο launch καρτας της AMD διαθετω ολοκληρο προβατο αντικρυστο και 5 καφασια μπυρες να γινει τζερτζελο

Εβαλα ηδη την gtx 750 ti για ανταλαγη με r7 370 εδω

Δεν χρειαζεται επομενο launch για να κανεις τζερτζελο επρεπε να το κανεις ηδη dx12 emulators:all nvidia 7xx series and back

Edited by konmarin
Link to comment
Share on other sites

Αλλα και παλι δεν βλεπω στον τιτλο σας "βελτιωση εως 50% σε amd gpus στο doom με vulkan"

Είσαι κάπως υπερβολικός και νομίζω πως απλά ψάχνεις με κάτι να διαφωνήσεις.

Γράψαμε "βελτίωση" και η είδηση μέσα γράφει και άλλα (πιστευώ πως διάβασες και την είδηση και όχι μόνο τον τίτλο).

Στην αρχική μας πηγή δεν ήταν αυτό που δείχνεις, οπότε αφήνουμε τα μέλη να συμπληρώσουν και αυτά ότι νομίζουν :T:

Επίσης, έψαξα τις τελευταίες 60 ειδήσεις για GPU εδώ και δεν είδα πουθενά

να σπρώχνουμε την nVidia με τον τρόπο που μας ζητάς να γράφαμε τον τίτλο.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι κάπως υπερβολικός και νομίζω πως απλά ψάχνεις με κάτι να διαφωνήσεις.

Γράψαμε "βελτίωση" και η είδηση μέσα γράφει και άλλα (πιστευώ πως διάβασες και την είδηση και όχι μόνο τον τίτλο).

Στην αρχική μας πηγή δεν ήταν αυτό που δείχνεις, οπότε αφήνουμε τα μέλη να συμπληρώσουν και αυτά ότι νομίζουν :T:

Επίσης, έψαξα τις τελευταίες 60 ειδήσεις για GPU εδώ και δεν είδα πουθενά

να σπρώχνουμε την nVidia με τον τρόπο που μας ζητάς να γράφαμε τον τίτλο.

Γενικοτερα δεν ειναι κακο να κανεις τζερτζελο με τις υπερβολες του στυλ η rx 480 θα περναει απο πανω την gtx 980 ti κτλ...

Mε την gtx 1060 3gb εισαστε λιγο περισσοτερο υπερβολικοι απο οτι χρειαζεται...149 για επιδοσεις 980...τουλαχιστον η rx 480 εχει δειξει δειγματα οτι με vulkan σε ορισμενες περιπτωσεις φτανει και την gtx 980 και την περναει για ελαχιστο.

Γιατι και εγω να μην αρχισω να λεω για dx12 emulators 7xx series and back???

Τεσπα δεν εχω δειξει γενικοτερα "κακος" δειγματα απλα με ενοχλησε.

Link to comment
Share on other sites

Γενικοτερα δεν ειναι κακο να κανεις τζερτζελο με τις υπερβολες του στυλ η rx 480 θα περναει απο πανω την gtx 980 ti κτλ...

Αυτό δεν είναι υπερβολή, είναι παραπληροφόρηση!

Mε την gtx 1060 3gb εισαστε λιγο περισσοτερο υπερβολικοι απο οτι χρειαζεται...149 για επιδοσεις 980..

Η είδηση που αναφέρεσαι ξεκινά με την εξής πρόταση:

Νέες φήμες περιτριγυρίζουν εδώ και μερικές ώρες την επερχόμενη GTX 1060 μιας και όπως φαίνεται θα έρχεται σε δύο εκδόσεις, μια με 6GB καθώς και μια με 3GB μνήμη για λιγότερο απαιτητικούς χρήστες.

Πράγμα που αυτομάτως σημαίνει πως τίποτα δεν είναι επιβεβαιωμένο και πως η τιμή ενδέχεται να κυμαίνεται μεταξύ 149 δολαρίων και $199. Καλύπτουμε τα πάντα, είτε είναι φήμη, είτε δελτίο τύπου κάποιας εταιρίας.

Για την ιστορία, οι ειδήσεις της RX 480 είναι περίπου 30 και της 1060 ούτε 20. :)

Δε σου απαγορεύει κανένας να κρίνεις τις παλιότερες κάρτες της NVIDIA.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι κάπως υπερβολικός και νομίζω πως απλά ψάχνεις με κάτι να διαφωνήσεις.

Γράψαμε "βελτίωση" και η είδηση μέσα γράφει και άλλα (πιστευώ πως διάβασες και την είδηση και όχι μόνο τον τίτλο).

Στην αρχική μας πηγή δεν ήταν αυτό που δείχνεις, οπότε αφήνουμε τα μέλη να συμπληρώσουν και αυτά ότι νομίζουν :T:

Επίσης, έψαξα τις τελευταίες 60 ειδήσεις για GPU εδώ και δεν είδα πουθενά

να σπρώχνουμε την nVidia με τον τρόπο που μας ζητάς να γράφαμε τον τίτλο.

Έχεις μεγάλη υπομονή.

Γενικοτερα δεν ειναι κακο να κανεις τζερτζελο με τις υπερβολες του στυλ η rx 480 θα περναει απο πανω την gtx 980 ti κτλ...

Mε την gtx 1060 3gb εισαστε λιγο περισσοτερο υπερβολικοι απο οτι χρειαζεται...149 για επιδοσεις 980...τουλαχιστον η rx 480 εχει δειξει δειγματα οτι με vulkan σε ορισμενες περιπτωσεις φτανει και την gtx 980 και την περναει για ελαχιστο.

Γιατι και εγω να μην αρχισω να λεω για dx12 emulators 7xx series and back???

Τεσπα δεν εχω δειξει γενικοτερα "κακος" δειγματα απλα με ενοχλησε.

Τώρα μιλάς σοβαάρα; Θεωρείς πως είσαι αντικειμενικός αυτή τη στιγμή δηλαδή εσύ και το Box είναι λάθος έτσι; Νομίζω δε πάμε και πολύ καλά;

Link to comment
Share on other sites

Γενικοτερα δεν ειναι κακο να κανεις τζερτζελο με τις υπερβολες του στυλ η rx 480 θα περναει απο πανω την gtx 980 ti κτλ...

Δλδ είναι καλό να γίνεται τζέρτζελος με ανακρίβειες για την 480 αλλά είναι κακό να γίνεται αυτό για την 1060...μήπως σε επηρέασε πολύ το vulkan και στο επόμενο update της nvidia αλλάξεις πάλι στρατόπεδο? Για να μην ξενερώσεις και του χρόνου μην ακούς τις φήμες και μην περιμένεις θαύματα :)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μεγάλη υπομονή.

Τώρα μιλάς σοβαάρα; Θεωρείς πως είσαι αντικειμενικός αυτή τη στιγμή δηλαδή εσύ και το Box είναι λάθος έτσι; Νομίζω δε πάμε και πολύ καλά;

Ενω το 149 ευρω για 980 επιδοσεις δεν ειναι?

οκ...

Edited by konmarin
Link to comment
Share on other sites

Δλδ είναι καλό να γίνεται τζέρτζελος με ανακρίβειες για την 480 αλλά είναι κακό να γίνεται αυτό για την 1060...μήπως σε επηρέασε πολύ το vulkan και στο επόμενο update της nvidia αλλάξεις πάλι στρατόπεδο? Για να μην ξενερώσεις και του χρόνου μην ακούς τις φήμες και μην περιμένεις θαύματα :)

κοιτα γιατι ξενερωσα λοιπον

ακομη και η r7 260 ειναι dx12 την ιδια εποχη που αγορασα την gtx 750 ti

attachment.php?attachmentid=67430&stc=1

d3d12.jpg

d3d12.jpg.6c15a5aeeb9398845495ffd104c429

Edited by konmarin
Link to comment
Share on other sites

Ενω το 149 ευρω για 980 επιδοσεις ειναι?

οκ...

Δε βρίσκω πραγματικά ούτε ένα λόγο να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου επ'αυτού. Εγώ και με 480 κρατούσα μικρό καλάθι και τελικά άδικο δεν είχα. Απλά οι απόψεις και τα νέα καλό είναι να λέγονται όπως και να'ναι και ο καθένας έχει κρίσει να τα φιλτράρει όπως θέλει. Αν όμως κάθεσαι και μου λες ότι δεν πειράζει και αν γίνει τζέρτζελος με το αν η 480 είναι ισάξια της 980 και σε πειράζει σε αυτό θέμα που δε γράψανε στο τίτλο εώς και 50% αύξηση επιδόσεων, μάλλον πρέπει να βγάλεις τα κόκκινα γυαλιά και ίσως τότε τα ξανά πουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δε βρίσκω πραγματικά ούτε ένα λόγο να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου επ'αυτού. Εγώ και με 480 κρατούσα μικρό καλάθι και τελικά άδικο δεν είχα. Απλά οι απόψεις και τα νέα καλό είναι να λέγονται όπως και να'ναι και ο καθένας έχει κρίσει να τα φιλτράρει όπως θέλει. Αν όμως κάθεσαι και μου λες ότι δεν πειράζει και αν γίνει τζέρτζελος με το αν η 480 είναι ισάξια της 980 και σε πειράζει σε αυτό θέμα που δε γράψανε στο τίτλο εώς και 50% αύξηση επιδόσεων, μάλλον πρέπει να βγάλεις τα κόκκινα γυαλιά και ίσως τότε τα ξανά πουμε.

Ποτε δεν κρυφτηκα οτι φοραω κοκκινα γυαλια αλλα μπορεις να δεις και την υπογραφη μου οτι δεν ειμαι και βλακας οποτε...

Επισης ουτε και εγω εχω λογο να ερθω σε αντιπαραθεση

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα τι θέλεις να μου πεις αλήθεια..το θέμα σου είναι η θεωρεία ή η πράξη? Δλδ αν παίζουν τα παιχνίδια ή αν ΘΑ παίξουν? Περιμένεις δλδ ότι θα δώσεις την 750ti θα πάρεις την 370 και επειδή έχει περισσότερα κουτάκια τικαρισμένα θα γίνει κάποιο θαύμα θα πάρεις παντού +50% και θα παίζεις τα πάντα? Το λέω αυτο βάση της αγγελίας που έβαλες :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα τι θέλεις να μου πεις αλήθεια..το θέμα σου είναι η θεωρεία ή η πράξη? Δλδ αν παίζουν τα παιχνίδια ή αν ΘΑ παίξουν? Περιμένεις δλδ ότι θα δώσεις την 750ti θα πάρεις την 370 και επειδή έχει περισσότερα κουτάκια τικαρισμένα θα γίνει κάποιο θαύμα θα πάρεις παντού +50% και θα παίζεις τα πάντα? Το λέω αυτο βάση της αγγελίας που έβαλες :)

Δεν θα παρω +50% αλλα θα ειναι dx12 και οχι emulator και θα ειναι περισσοτερο future proof και θα μπορω να ελενχω το tessellation και δεν θα περιμενω την nvidia να με νερφαρει με τους drivers για να αγορασω υποχρεωτικα "καινουργια" προιοντα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα τι θέλεις να μου πεις αλήθεια..το θέμα σου είναι η θεωρεία ή η πράξη? Δλδ αν παίζουν τα παιχνίδια ή αν ΘΑ παίξουν? Περιμένεις δλδ ότι θα δώσεις την 750ti θα πάρεις την 370 και επειδή έχει περισσότερα κουτάκια τικαρισμένα θα γίνει κάποιο θαύμα θα πάρεις παντού +50% και θα παίζεις τα πάντα? Το λέω αυτο βάση της αγγελίας που έβαλες :)

Όποιο και να είναι το θέμα του δεν είναι αντικειμενικός και κατακρίνει το φόρουμ ότι δεν είναι αντικειμενικό. Αυτό που δε του αρέσει δηλαδή το κάνει σε μεγάλο βαθμό και λέει για τους άλλους. Για αυτό δεν υφίστατι για μένα λόγος αντιπαράθεσης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα παρω +50% αλλα θα ειναι dx12 και οχι emulator και θα ειναι και περισσοτερο future proof και θα μπορω να ελενχω το tessellation και δεν θα περιμενω την nvidia να με νερφαρει με τους drivers για να αγορασω υποχρεωτικα "καινουργια" προιοντα.

Μα πες μου αλήθεια τώρα που θα είσαι future proof? Σε ποιο σοβαρό dx12 τίτλο θα παίξεις? Δλδ θα βγει το bf1 σε 3 μήνες dx12 και θα είσαι feauture proof? Αυτό φίλε ειλικρινά σου μιλάω δεν το λέω ούτε με την 1080..δεν υπάρχουν αυτά στο hw όλα είναι για το σήμερα.. με αγάπη στα λέω δεν έχω κανένα λόγο να μαλώσω με σένα ούτε με κανένα άλλο για θεωρητικές μπούρδες που μας ταΐζουν και οι 2 εταιρείες χρόνια τώρα.

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα παρω +50% αλλα θα ειναι dx12 και οχι emulator και θα ειναι περισσοτερο future proof και θα μπορω να ελενχω το tessellation και δεν θα περιμενω την nvidia να με νερφαρει με τους drivers για να αγορασω υποχρεωτικα "καινουργια" προιοντα.

Είπα και εγώ δε θα το πει τα περι nerf & obsolete. Το θέμα θα πάρει λάθος τροπή και είναι κρίμα να λέμε πράγματα περί AMD vs NVIDIA η καθεμία προσφέρει αυτό που προσφέρει και ο καθένας κάνει τις επιλογές του.

Link to comment
Share on other sites

Γενικοτερα δεν ειναι κακο να κανεις τζερτζελο με τις υπερβολες του στυλ η rx 480 θα περναει απο πανω την gtx 980 ti κτλ...

Mε την gtx 1060 3gb εισαστε λιγο περισσοτερο υπερβολικοι απο οτι χρειαζεται...149 για επιδοσεις 980...τουλαχιστον η rx 480 εχει δειξει δειγματα οτι με vulkan σε ορισμενες περιπτωσεις φτανει και την gtx 980 και την περναει για ελαχιστο.

Γιατι και εγω να μην αρχισω να λεω για dx12 emulators 7xx series and back???

Τεσπα δεν εχω δειξει γενικοτερα "κακος" δειγματα απλα με ενοχλησε.

Εγώ πάλι δεν έχω πρόβλημα εάν φοράς κόκκινα γυαλιά ή πράσινα γυαλιά.

Δεν με ενδιαφέρει καν που ερχόμαστε σε αντιπαράθεση. Λογικά είναι όλα αυτά.

Ίσα ίσα που μ'αρέσει που απαντάς γιατί άλλοι βλέπουν admin και το κόβουν λές και έχουμε δώσει

δείγματα μαλακίας εδώ μέσα και πως μπανάρουμε χωρίς λόγο εάν διαφωνούμε με κάποιον.

Με πειράζει που γράφεις για το HwBox ενώ αναφέρεσαι σε post κάτω από τις ειδήσεις.

Στις ειδήσεις μας αναπαράγουμε ότι διαβάζουμε είτε αυτό είναι hype, είτε φήμες, είτε Press Release.

Τα δικά μας άρθρα είναι τα "review" μας.

Οπότε εδώ που αναφέρεσαι ακόμα και ο τίτλος είναι προσγειωμένος "NVIDIA GTX 1060 3GB: Mainstream επιδόσεις σε budget τιμή" ενώ θα μπορούσε να είναι click bait.

Εάν αναφέρεσαι στον George_O/C και το post του, είναι ξεκάθαρο πως κάνει πλάκα, ενώ λίγο πιο κάτω ο Caution κοροιδέυει την είδηση που λέει "από τα $149" και εν συνεχεία την nVidia.

Δεν ξέρω τι καταλαβαίνω λάθος αλλά νομίζω πως αναφέρεσαι σε μεμονομένα ποστ και όχι στο hwbox και τις ειδήσεις του.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now