Iraklis Gkolios

[Scratch Build][Worklog]The Razor's Edge

Recommended Posts

attachment.php?attachmentid=67994&stc=1Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα του Hwbox.gr

Ονομάζομαι Ηρακλής και αποφάσισα να παρουσιάσω το worklog από το case που φτιάχνω αυτή τη στιγμή. Το όλο project ξεκίνησε πριν περίπου ένα χρόνο, αλλά είχε αρκετές καθυστερήσεις οι οποίες ευτυχώς τώρα πια δεν υπάρχουν. To project το εχω ανεβάσει και σε αλλό ελληνικό φορουμ, καθώς μεχρι προσφατα δεν ήξερα οτι υπάρχει case modding παρακλάδι εδώ πέρα.

Sponsor του project είναι η Aquatuning Germany , οποία μου έστειλε 2 ψυγεία και είχε εκφράσει ενδιαφέρον η EK waterblocks, αλλά λόγω των καθυστερήσεων είμαστε σε στάση αναμονής.

Ακολουθούν 2 πρόχειρα sketchup.

attachment.php?attachmentid=67995&stc=1

attachment.php?attachmentid=67996&stc=1

Επειδη το thread ειναι τεραστίο και πραγματικά δεν έχω χρόνο να μεταφέρω αυτούσιες όλες τις φωτογραφιές εδώ, παραθέτω την τωρινή φάση του project log εδώ και από εδώ και πέρα θα προσπαθήσω να ενημερώνω και αυτο το thread. Όποιος έχει όρεξη και χρόνο μπορεί να διαβάσει ολόκληρο το thread εδώ.

attachment.php?attachmentid=67997&stc=1

OJzfpax.jpg

47C348C.jpg

94AMSIM.jpg

SoHnnQO.jpg

OJzfpax.jpg.244521e3f7221a6f95cf318b09b5

47C348C.jpg.089f3f8bafab026ce79817985e8a

94AMSIM.jpg.5a25b61701973877a48ceb0bfc45

SoHnnQO.jpg.dd15d85fee0e76b064670f424c2b

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε Ηρακλή για την αναδημοσίευση :T:

Πάντα τα Scratch build με γοήτευαν περισσότερο, περισσότερη δυσκολία και μπόλικο μεράκι χρειάζεται για να βγει κάτι καλό, και φαίνεται ότι το έχεις!

Το hwbox είναι πάντα στην διάθεση σου για να φιλοξενεί τα build σου, θα περιμένουμε τουλάχιστον μια φωτό με το σύστημα ολοκληρωμένο!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now