MetallicGR

Επιδόσεις i5-4670K έχει το νέο δείγμα των AMD Zen

Recommended Posts

Προσωπικά προτιμώ τον A8-7600 η τον A8-7650K που είναι ξεκλείδωτος από τον G4500, το HD530 στον Pentium χάνει κοντά στο 20% από ότι το HD530 στον Core i5/7. Επιπλέον, ακόμα και για απλό Desktop workload καλύτερα 4 Threads.

Link to comment
Share on other sites

για vfm δεν μιλησες?

τι εβαλες 200 ευρο intel cpu? και μια γενια πισω?

71.92 εχει ο g4500 ακριβως και εχει την HD530

στα αλλα γιατι δεν αναφερθηκες? δεν συμφερει ε?

ακριβως οτι πω ειναι οσο και να κλεινεις τα ματακια σου

το ιδιο μπορω να ισχυριστω και εγω για τα δικα σου ματακια οποτε αποψη σου

Αλλα εδω οι moderators δεν μπορουν να εκφερουν γνωμη και αποψη οπως παντα...

Απο εδω και περα θα γινω και εγω "καυστικος" περισσοτερο απο οτι χρειαζεται και λιγο με ενδιαφερει για το αποτελεσμα

Ετσι δεν ειναι intelακιδες του 2013???

Καλυτερος σε vfm λοιπον ο g4500 και απο τον athlon x4 845 και απο τον a8-7650k και απο τον a10-7860k???

Εγω τουλαχιστον εκανα την αλλαγη οταν χρειαστηκε (3770k) και δεν εθελοτυφλω οπως καποιοι αλλοι

Απο εδω και περα intelακιδες να προτεινετε τον g4500 για mainstream cpu αλλα οταν χρειαστει να παιξετε παιχνιδι του 2016 να βαζετε addon γιατι αρκετα παιχνιδια δεν δεχονται 2 πυρηνες...να μην μιλησω για stuttering...

Ετσι δεν ειναι intelακιδες του 2013???

Edited by konmarin
Link to comment
Share on other sites

Αλλα εδω οι moderetors δεν μπορουν να εκφερουν γνωμη και αποψη οπως παντα...

Δεν γνωρίζεις την άποψη μου? Δεν νομίζω ότι κρύφτηκα ποτέ πίσω από το δάχτυλο μου αλλά σέβομαι και τις απόψεις των άλλων όταν βγάζουν νόημα όπως πχ του [MENTION=2220]Aten-Ra[/MENTION] στο προ προηγούμενο post του :)

Μιλάτε πιο όμορφα κ με σεβασμό παιδιά δεν έχουμε να χωρίσουμε κάτι :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζεις την άποψη μου? Δεν νομίζω ότι κρύφτηκα ποτέ πίσω από το δάχτυλο μου αλλά σέβομαι και τις απόψεις των άλλων όταν βγάζουν νόημα όπως πχ του @Aten-Ra στο προ προηγούμενο post του :)

Μιλάτε πιο όμορφα κ με σεβασμό παιδιά δεν έχουμε να χωρίσουμε κάτι :)

Συμφωνεις η οχι οτι ο g4500 ειναι πιο vfm απο αυτους που προανεφερα???

Το θεμα ειναι οτι με χαλαει να βγαινετε να κανετε χαβαλε μονο με το 5960x vs zen που και εγω καταλαβαινω οτι πραγματικα ειναι για χαβαλε και αλλο το να μην κανετε χαβαλε οτι ο g4500 ειναι ειναι πιο vfm απο αυτους που προανεφερα δλδ αυτο δεν ειναι για χαβαλε???

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνεις η οχι οτι ο g4500 ειναι πιο vfm απο αυτους που προανεφερα???

Το θεμα ειναι οτι με χαλαει να βγαινετε να κανετε χαβαλε μονο με το 5960x vs zen που και εγω καταλαβαινω οτι πραγματικα ειναι για χαβαλε και αλλο το να μην κανετε χαβαλε οτι ο g4500 ειναι ειναι πιο vfm απο αυτους που προανεφερα δλδ αυτο δεν ειναι για χαβαλε???

Δεν συμφωνώ ρε φίλε, συμφωνώ με ότι κάνει την δουλειά σου! Ο [MENTION=2145]Yoshi[/MENTION] ψάχνει την μέγιστη δύναμη από κάθε πυρήνα στα λεφτά που δίνει και την έχει, εσύ ψάχνεις κάτι άλλο κλπ! Δεν είπα πουθενά ότι είναι καλύτερος.

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο μπορω να ισχυριστω και εγω για τα δικα σου ματακια οποτε αποψη σου

Αλλα εδω οι moderators δεν μπορουν να εκφερουν γνωμη και αποψη οπως παντα...

Απο εδω και περα θα γινω και εγω "καυστικος" περισσοτερο απο οτι χρειαζεται και λιγο με ενδιαφερει για το αποτελεσμα

Ετσι δεν ειναι intelακιδες του 2013???

Καλυτερος σε vfm λοιπον ο g4500 και απο τον athlon x4 845 και απο τον a8-7650k και απο τον a10-7860k???

Εγω τουλαχιστον εκανα την αλλαγη οταν χρειαστηκε (3770k) και δεν εθελοτυφλω οπως καποιοι αλλοι

Απο εδω και περα intelακιδες να προτεινετε τον g4500 για mainstream cpu αλλα οταν χρειαστει να παιξετε παιχνιδι του 2016 να βαζετε addon γιατι αρκετα παιχνιδια δεν δεχονται 2 πυρηνες...να μην μιλησω για stuttering...

Ετσι δεν ειναι intelακιδες του 2013???

Για ακομα μια φορα πετας στον αερα λογια χωρις κανενα στοιχειο.

με υπονοουμενα "addons" "δεν δεχονται 2 πυρηνες" , "shuttering" και αλλα αβασιμα πραγματα, που ενας θεος μπορει να ξερει τι ενοεις

στοιχεια φιλε μονο στοιχεια. αντικειμενικοτητα και vfm δεν θες? ΜΕΤΡΗΣΕ ΤΑ και αντικρουσε τα λεγομενα μου απλα τα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Για ακομα μια φορα πετας στον αερα λογια χωρις κανενα στοιχειο.

με υπονοουμενα "addons" "δεν δεχονται 2 πυρηνες" , "shuttering" και αλλα αβασιμα πραγματα, που ενας θεος μπορει να ξερει τι ενοεις

στοιχεια φιλε μονο στοιχεια. αντικειμενικοτητα και vfm δεν θες? ΜΕΤΡΗΣΕ ΤΑ και αντικρουσε τα λεγομενα μου απλα τα πραγματα

o Aten-Ra σου απαντησε γιατι δεν ξεκινας καινουργια κοντρα?

τοσα link που εκανα δεν λενε τιποτα?

Δεν με πειθεις και τελειωνει εκει.

Edited by konmarin
Link to comment
Share on other sites

o Aten-Ra σου απαντησε γιατι δεν ξεκινας καινουργια κοντρα?

τοσα link που εκανα δεν λενε τιποτα?

Δεν με πειθεις και τελειωνει εκει.

που καταλαβες εσυ και δεν καταλαβα εγω οτι ειπε κατι σε εμενα? με το "Για όποιον τον ενδιαφέρει"?

τι ΑΚΡΙΒΩΣ αντικρουει αυτο απο τα λεγομενα μου? ισα ισα τα ιδια λεμε

αυτο που εδειξε ειναι με ddr3 και discrete, και εχει μια διαφορα. με ddr4 θα εχει ακομα μεγαλυτερη. φυσικα αυτο εξαρταται απο το καθε παιχνιδι και η διαφορα ξεφευγει οταν μιλαμε για computation γιατι το bandwidth ειναι απλα αλλου

εσυ για ακομα μια φορα αποφευγεις

οχι μονο να αντικρουσεις τι ειπα, αλλα να πεις εσυ ο ιδιος τι ενοεις

ουτε εσυ επεισες κανεναν και εχει τελειωσει πριν καν ξεκινισει, αλλα εχεις τα ματια σου κλειστα δυστυχως

και αφου μιλας για αλλους ο φιλος σου ο dave που μας *στολισε* εδω μεσα που ειναι να αντικρουσει?

ακομα το ψαχνετε?

ισα ισα ο Athen ξερει που βρισκεται μια χαρα

10 ποστ μετα και ακομα περιμενω να αντικρουσεις, η εστω να εξηγησεις τι εσυ λες

Edited by Yoshi
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=3775]konmarin[/MENTION] το βρηκα μαλλον τι ενοεις

ενοεις αυτο

Προσωπικά προτιμώ τον A8-7600 η τον A8-7650K που είναι ξεκλείδωτος από τον G4500, το HD530 στον Pentium χάνει κοντά στο 20% από ότι το HD530 στον Core i5/7. Επιπλέον, ακόμα και για απλό Desktop workload καλύτερα 4 Threads.

[MENTION=3775]konmarin[/MENTION] που βλεπεις να μιλαει για vfm?

επισης [MENTION=2220]Aten-Ra[/MENTION] και ο g4500 ειναι "ξεκλειδωτος" με sky oc και discrete. 4600 average σε αερα Intel Pentium G4500 @ HWBOT και 4600 να μην πιασεις τα 4200 ειναι πανευκολα. χανεις την hd530 ομως και δεν γνωριζω εκει αν ειναι ακομα vfm κομματι

το 20% μαλλον το ενοεις σε αυτα τα ελαχιστα παιχνιδια που κανουν χρηση πολλοους πυρηνες, αλλιως η intel μας λεει οτι οι 2 hd530 ειναι ιδιες, αρα "βγαζουν" ιδια αποδοση γραφικων

Intel? Pentium? Processor G4500 (3M Cache, 3.50 GHz) Specifications

Intel? Core? i5-6600K Processor (6M Cache, up to 3.90 GHz) Specifications

σε απλο Desctop workload παλι πως το ενοεις και πως το μετρας?

Εγω ειμαι της αποψης ειδικα οταν εμπλεκονται browsers και flash κτλ οτι ειναι πολυ πιο δυνατο ενα μηχανημα με 2 δυνατους πυρηνες αποτι ενα μηχανημα με 4 πιο αργους

Edited by Yoshi
Link to comment
Share on other sites

Παρών...

1) Μια χαρά τα λέει ο konmarin. Με καλύπτει σε ότι λέει, αν είχα κάτι να προσθέσω, θα το είχα κάνει, δεν θα ήθελα ιδιαίτερη πρόσκληση...

2) Το... σκ****** το ρίχνετε εσείς αγαπητέ... Με την μονοπλευρη, φανμπο-υστικη, οχλοκρατική τακτική σας. Κατηγορείτε τους άλλους, αλλά εσείς κάνετε ότι κατηγορείτε, εξ αρχής ;)

3) @venisk, "βλάκες" προσπαθούν να μας κάνουν να φαινόμαστε κάποιοι εδώ με τις κόντρα κορώνες τους. Δεν αποκάλεσα κανέναν έτσι, αν και θα το ήθελα αν ήταν το ύφος της κοινότητας άλλο... Στις προσβολές απαντάς με προσβολή σε άλλη περίπτωση, σε άλλο τόπο, χρόνο, ευκαιρία... Αν χαλιέσαι με τέτοιες αθώες λέξεις τότε το χάνουμε το κορμί... πατριώτη...

4) Επαναλαμβάνω...: η AMD αυτή την φορά, δείχνει, φέρεται, πιθανολογείται, αναμένεται να έχει φτιάξει κάτι καλό. Βάσιμα και όλας.. Το πόσο καλό θα το δείξουν οι δοκιμές που θα κατακλείσουν το διαδίκτυο, όταν υπάρχει στα χέρια μας το απολύτως ΤΕΛΙΚΟ προιόν... Τσούζει δεν τσούζει την intel-οκεντρική σας άποψη, ακόμα και αν σας λούζει κρύος ιδρώτας για το ενδεχόμενο αυτό (τα λεφτά είπαμε τσούζουν, όταν είναι και με κόπο κερδισμένα, με θυσίες βγαλμένα) και σας καταλαβαίνω. Η τρεμούρα είναι φυσιολογική... Ο καιρός θα δείξει... Και όπως λέει και ο λιακόπουλος... Ζουν αναμεσά μας, ο καιρός γαρ εγγύς... Ο πολέμαρχος του θεού και το μυστικό σωματίδιο του θεού θα μας δείξει με τον χρόνο τι ψάρια θα πιάσει η μισητή σας AMD :P (διότι τόσο άκρατος φανπουσμός εξηγείται ΜΟΝΟ με το μίσος...)

5) Μπορείτε να συνεχίσετε να θαυμάζετε το πόσο ανώτεροι και πιο δυνατοί είναι οι cpu της Intel. Ο καθένας ζει την δικιά του φαντασία. Μην χαλάμε το όνειρο στον κάθενα. Όλοι έχουν δικαίωμα στην φαντασία :P

Edited by DaveMurray
Link to comment
Share on other sites

1 μπλα μπλα

2 μπλα μπλα

3 μπλα μπλα

4 μπλα μπλα

5 μπλα μπλα και πονος

5 παραγραφοι ΜΗΔΕΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΗΔΕΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΜΗΔΕΝ ΑΝΤΙΚΡΟΥΣΜΑΤΑ

ακομα ενα ποστ με μηδεν ουσια

ποναει πολυ που μιλαμε με στοιχεια ε?

ε τι να κανουμε, ετσι ειναι τα πραγματα.

"Ο καθένας ζει την δικιά του φαντασία"

ακριβως ετσι

Edited by Yoshi
Link to comment
Share on other sites

4) Επαναλαμβάνω...: η AMD αυτή την φορά, δείχνει, φέρεται, πιθανολογείται, αναμένεται να έχει φτιάξει κάτι καλό. Βάσιμα και όλας.. Το πόσο καλό θα το δείξουν οι δοκιμές που θα κατακλείσουν το διαδίκτυο, όταν υπάρχει στα χέρια μας το απολύτως ΤΕΛΙΚΟ προιόν... Τσούζει δεν τσούζει την intel-οκεντρική σας άποψη, ακόμα και αν σας λούζει κρύος ιδρώτας για το ενδεχόμενο αυτό (τα λεφτά είπαμε τσούζουν, όταν είναι και με κόπο κερδισμένα, με θυσίες βγαλμένα) και σας καταλαβαίνω. Η τρεμούρα είναι φυσιολογική... Ο καιρός θα δείξει... Και όπως λέει και ο λιακόπουλος... Ζουν αναμεσά μας, ο καιρός γαρ εγγύς... Ο πολέμαρχος του θεού και το μυστικό σωματίδιο του θεού θα μας δείξει με τον χρόνο τι ψάρια θα πιάσει η μισητή σας AMD tongue.png (διότι τόσο άκρατος φανπουσμός εξηγείται ΜΟΝΟ με το μίσος...)
5) Μπορείτε να συνεχίσετε να θαυμάζετε το πόσο ανώτεροι και πιο δυνατοί είναι οι cpu της Intel. Ο καθένας ζει την δικιά του φαντασία. Μην χαλάμε το όνειρο στον κάθενα. Όλοι έχουν δικαίωμα στην φαντασία

Ναι τρέμω ολόκληρος πως θα ξεχρεωσω τα δανεικά που πήρα από σένα για τα 4 σταθερά και 2 λαπτοπ που έχω.. Μπορείς να το ξεπεράσεις αυτό με τα λεφτά και να μιλήσουμε στο θέμα χωρίς άλλες ασυναρτησιες?

Φαντασία ποιος έχει? Εμείς που βλέπουμε αυτό που ελπίζεις να δεις με 200 ευρώ? Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί τόση κακία.

Γενικά ηρεμία και επιστροφή στο θέμα μας.

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

5 παραγραφοι ΜΗΔΕΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΗΔΕΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΜΗΔΕΝ ΑΝΤΙΚΡΟΥΣΜΑΤΑ

ακομα ενα ποστ με μηδεν ουσια

ποναει πολυ που μιλαμε με στοιχεια ε?

ε τι να κανουμε, ετσι ειναι τα πραγματα.

Τώρα πραγματικά αρχίζω να το διασκεδάζω....

Tο άρθρο λέει για Zen σε σύγκριση με συγκεκριμένο cpu της intel. Τι μου τσαμπουρνάς για στοιχεία και λοιπά τέτοια; Εγω έxω ξεκινήσει να αναλύω από άσχετα cpu και άσχετες κάρτες γραφικών με τις cpu που αναφέρονται στο άρθρο; Και περιμένεις να πω τι; Να αναλύσω τι; Να αντικρούσω τι; Την ανάγκη που έχεις και εσύ και οι όμοιοι σου που είναι η τόνωση του εγωισμού και του να αποδείξεις ότι πήρες/έκανες καλύτερη επιλογή από κάποιον που είχε η και δεν είχε την οικονομική δυνατότητα να πάρει ότι και εσύ; Σοβαρά μιλάμε τώρα;

Να αντικρούσω τι ακριβώς αγαπητέ; έχετε αναφέρει του κόσμου τις cpu, κάρτες γραφικών, σε λίγο θα πείτε και για εξωγήινους αντί ΤΑ 2 cpu που αναφέρονται, τα παιχνίδια κτλ κτλ, ότι δλδ αναφέρεται ΚΑΙ ΜΟΝΟ. Να αντικρούσω τι; Πρέπει να μάθετε καταρχήν να ξέρετε τι να ζητάτε από τους άλλους και μετά να την λέτε στους άλλους :P

Πραγματικά τώρα άρχιζα να το διασκεδάζω... Το ένα ήδη troll, λέει τους άλλους troll :P Πλάκα έχει πραγματικά :)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πραγματικά αρχίζω να το διασκεδάζω....

Tο άρθρο λέει για Zen σε σύγκριση με συγκεκριμένο cpu της intel. Τι μου τσαμπουρνάς για στοιχεία και λοιπά τέτοια; Εγω έxω ξεκινήσει να αναλύω από άσχετα cpu και άσχετες κάρτες γραφικών με τις cpu που αναφέρονται στο άρθρο; Και περιμένεις να πω τι; Να αναλύσω τι; Να αντικρούσω τι; Την ανάγκη που έχεις και εσύ και οι όμοιοι σου που είναι η τόνωση του εγωισμού και του να αποδείξεις ότι πήρες/έκανες καλύτερη επιλογή από κάποιον που είχε η και δεν είχε την οικονομική δυνατότητα να πάρει ότι και εσύ; Σοβαρά μιλάμε τώρα;

Να αντικρούσω τι ακριβώς αγαπητέ; έχετε αναφέρει του κόσμου τις cpu, κάρτες γραφικών, σε λίγο θα πείτε και για εξωγήινους αντί ΤΑ 2 cpu που αναφέρονται, τα παιχνίδια κτλ κτλ, ότι δλδ αναφέρεται ΚΑΙ ΜΟΝΟ. Να αντικρούσω τι; Πρέπει να μάθετε καταρχήν να ξέρετε τι να ζητάτε από τους άλλους και μετά να την λέτε στους άλλους :P

Πραγματικά τώρα άρχιζα να το διασκεδάζω... Το ένα ήδη troll, λέει τους άλλους troll :P Πλάκα έχει πραγματικά :)

νομιζα οτι εισαι στη συζητηση που εχω με τον konmarin

δεν εχει την οικονομικη δυνατοτητα να παρει cpu των 71 ευρω? και αγοραζει ας πουμε apu με 160+ ? :hehe:

φυσικα και ζητησα συγκεκριμενα πραγματα που οριζουν το vfm και οχι μονο απο τον konmarin, αλλα δεν απαντησε ποτε

ενα πραγμα ζητησα βασικα, στα περιχωρα των προηγουμενων ισχυρισμων. Στα ισα vfm συγκριση με ενα apu/cpu οποιοδηποτε vs g4500.

εσυ εισαι ο παραπονεμενος οτι δεν λεμε για amd κτλ εδω μεσα. εμπρος λοιπον διαψευσε με, πες μου οτι λεω ακυρα πραγματα με αποδειξεις

και παρακολουθα λιγακι τα ποστ, εχουμε ξεφυγει απο το αρχικο θεμα (δυστυχως)

τωρα τα προσωπικα κτλ που μας στολιζεις δεν τα βλεπω καν. βλεπω μονο ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ

Link to comment
Share on other sites

πες μου οτι λεω ακυρα πραγματα με αποδειξεις

και παρακολουθα λιγακι τα ποστ, εχουμε ξεφυγει απο το αρχικο θεμα (δυστυχως)

Στο λέω, λές ακυρα πράγματα :P (και στο λέω με στυλ Ant-Man, χαχα)

Εξακολουθείς να θέλεις να κάνεις άκυρες συγκρίσεις σε άκυρα θέματα/νήματα, για άκυρους επεξεργαστές, για άκυρους λόγους.

Το θέμα μας δεν είναι ο g4500 vs anything, το θέμα μας δεν είναι ανάλυση apu των apu της apu ω apu και πάει λέγοντας αν αρχίσω να αναφέρω κάθε επεξεργαστή που αναφέρατε... Δεν χρειάζεται να κοιτάξω τα ποστ/το νήμα για να δω ότι υπάρχουν πολλά άκυρα πράγματα :P Τα έχετε αναπτύξει ήδη, αναφέροντας κάμποσους επεξεργαστές και κάρτες γραφικών, χαχα

Το θέμα μας είναι: engineering sample of AMD Zen vs Intel i5-4670k & i7-4790 στα τάδε benchmark παιχνιδιών που διερεύσαν (legimate πιστεύω) και... ΜΟΝΟ. Όχι γενικά AMD vs Intel όπως πάντα το κάνετε... Προσπάθησε να το καταλάβεις και εσύ, και οι υπόλοιποι που θέλουν να λένε για το πόσο καλοί είναι οι Intel CPU (που είναι).

Τόσο απλά.... Και όταν το καταλάβεις και εσύ και οι υπόλοιποι, το θέμα/νήμα θα ξαναμπεί στην σωστή του σειρά χωρίς άκυρα πράγματα για άκυρους λόγους, για άκυρους επεξεργαστές και κάρτες γραφικών, για άκυρες συγκρίσεις και πάει λέγοντας δεν θα σταματάω να λέω για την ακυρότητες, χαχα! Αν θες να τονίσεις την υπεροχή σου, την εξυπνάδα σου, τον φανπουσμό σου, άνοιξε νέο νήμα και πες: g4500 vs anything, πόσο καλός είναι ο intel cpu, και πόσο looser είναι ο τάδε apu της amd

(άσχετο, η παράκληση του μοντεράτορα λίγα ποστ πριν για επιστροφή στο θέμα, θα έπρεπε να γίνει πολλά ποστ πριν, αλλά δυστυχώς παραγνωρίζω τον άκρατο φανμπουσμό του venisk δεν είναι κρυφός φυσικά όπως δηλώνει και ο ίδιος... Κατα τα άλλα η αμεροληψία και τα προσχήματα κρατιούνται μια χαρά, αλλά μόνο όταν συμφέρει την Intel :P τεχνολογία με πρόσωπο ένα πράγμα :P )

Edited by DaveMurray
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βάλτε λίγο χιούμορ στη ζωή σας και μην τo παίρνετε τόσο πολύ προσωπικά το όλο θέμα AMD vs Intel.

Δεν ξέρω που θα πάνε οι Zen, αλλά η AMD με τέτοια leaks και marketing δεν πάει πουθενά, de facto!!! :hehe:

attachment.php?attachmentid=68427&stc=1

images.jpg

images.jpg.a029c82f6cb529b465b877117f3f1

Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα μας λοιπον

4790k vs 6700k καινουργιο socket 5%-10% περισσοτερη αποδοση

zen boost 3.2ghz vs 4790k boost 4.0ghz = 58 fps vs 66 fps = 8 fps difference

zen +25% clock (4.0ghz) = 72 fps vs 66 fps = 6 fps difference

6700k +10% vs 4790k = 73 fps vs 72 fps zen (4.0ghz) = 1 fps difference

2013-2016 ειπαμε?

Απο εδω και περα απο εμενα ξεκινηστε να περιμενετε τετοιες αντιδρασεις

οπως ανεχομαι και εγω απο εσας ετσι δεν ειναι???

παντα καυστικα απο εδω και περα

Link to comment
Share on other sites

Στο λέω, λές ακυρα πράγματα :P (και στο λέω με στυλ Ant-Man, χαχα)

Εξακολουθείς να θέλεις να κάνεις άκυρες συγκρίσεις σε άκυρα θέματα/νήματα, για άκυρους επεξεργαστές, για άκυρους λόγους.

Το θέμα μας δεν είναι ο g4500 vs anything, το θέμα μας δεν είναι ανάλυση apu των apu της apu ω apu και πάει λέγοντας αν αρχίσω να αναφέρω κάθε επεξεργαστή που αναφέρατε... Δεν χρειάζεται να κοιτάξω τα ποστ/το νήμα για να δω ότι υπάρχουν πολλά άκυρα πράγματα :P Τα έχετε αναπτύξει ήδη, αναφέροντας κάμποσους επεξεργαστές και κάρτες γραφικών, χαχα

Το θέμα μας είναι: engineering sample of AMD Zen vs Intel i5-4670k & i7-4790 στα τάδε benchmark παιχνιδιών που διερεύσαν (legimate πιστεύω) και... ΜΟΝΟ. Όχι γενικά AMD vs Intel όπως πάντα το κάνετε... Προσπάθησε να το καταλάβεις και εσύ, και οι υπόλοιποι που θέλουν να λένε για το πόσο καλοί είναι οι Intel CPU (που είναι).

Τόσο απλά.... Και όταν το καταλάβεις και εσύ και οι υπόλοιποι, το θέμα/νήμα θα ξαναμπεί στην σωστή του σειρά χωρίς άκυρα πράγματα για άκυρους λόγους, για άκυρους επεξεργαστές και κάρτες γραφικών, για άκυρες συγκρίσεις και πάει λέγοντας δεν θα σταματάω να λέω για την ακυρότητες, χαχα! Αν θες να τονίσεις την υπεροχή σου, την εξυπνάδα σου, τον φανπουσμό σου, άνοιξε νέο νήμα και πες: g4500 vs anything, πόσο καλός είναι ο intel cpu, και πόσο looser είναι ο τάδε apu της amd

(άσχετο, η παράκληση του μοντεράτορα λίγα ποστ πριν για επιστροφή στο θέμα, θα έπρεπε να γίνει πολλά ποστ πριν, αλλά δυστυχώς παραγνωρίζω τον άκρατο φανμπουσμό του venisk δεν είναι κρυφός φυσικά όπως δηλώνει και ο ίδιος... Κατα τα άλλα η αμεροληψία και τα προσχήματα κρατιούνται μια χαρά, αλλά μόνο όταν συμφέρει την Intel :P τεχνολογία με πρόσωπο ένα πράγμα :P )

μου το λες με στυλ amd-man και χωρις ουτε μια αποδειξη, ουτε μια μετρηση, και με quotes χωρις ουσια

το ξερουμε ολοι ποιο ειναι το θεμα. παρτα με τη σειρα. εχω μια συζητηση με τον konmarin που εσπευσε να σε υπερασπιστει (ατυχως με παραδειγματα amd apus) οταν ειπες για το φορουμ και για vfm.

θες να προσθεσεις κατι στη συζητηση που ανοιξες εσυ περι vfm, ποιος σπαταλαει τι και ποια εταιρια εχει το καλυτερο vfm κομματι αυτη τη στιγμη? κανε με quote. ακομα περιμενω αποδειξεις.

αλλιως δεν χρειαζεται quote για να με βαλεις στον "ισιο" δρομο αν δεν εχεις να προσθεσεις στη συζητηση, μπορεις να συνεχισεις επι του δειγματος του zen που ειναι και το θεμα

resume περι του θεματος σε ρωτησα και πριν που ειπες για vfm. Την λες στην κοινοτητα οτι πεσαμε να φαμε καποιον που ειπε τη γνωμη του για amd. Και σε ρωταω. Δεν σε πειραζει το γεγονος οτι ολοι οι amd fans κραζετε για vfm χωρις καν να ανακοινωθει η τιμη ΚΑΝ? Μηπως τελικα το ειδες μονοπλευρα?

Edited by Yoshi
Link to comment
Share on other sites

επειδή το κάνεις επίτηδες, και αυτοεπιβεβαιώνεσαι ως γνήσιο Intel troll, πάρε τι είπα, μερικά posts πριν (4 η 5 σελίδα)

"Επίσης, δεν πιστεύω ότι η AMD είναι φιλανθρωπική εταιρεία. Αν έχει φτιάξει κάτι καλό (που το ελπίζω και που θα έπρεπε να το ελπίζετε και εσείς) θα το κοστολογήσει και ανάλογα, και καλά θα κάνει και όλας... Όσοι περιμένουμε σε περίπτωση που όντως έχει φτιάξει κάτι καλό σε καλές, επιθετικές, φθηνές τιμές, ελπίζουμε άδικα..."

που κολλάει ρε... "φίλε" το...: "Δεν σε πειραζει το γεγονος οτι ολοι οι amd fans κραζετε για vfm χωρις καν να ανακοινωθει η τιμη ΚΑΝ? Μηπως τελικα το ειδες μονοπλευρα?"

Νομιμοποιείσαι εσύ, ο προκατελημένος intel-ακιας να μιλάς για... "μονόπλευρες απόψεις" ;

Ξέρεις να διαβάζεις σωστά ελληνικά και τι γράφουν και πότε το γράφουν οι συνομιλητές σου;

Δεν άνοιξα εγώ θέμα για το vfm, αλλά υποστήριξα μετά από απόψεις άλλων που προηγήθηκαν, ότι το vfm είναι το μεγαλύτερο κομμάτι στην πίτα που απασχολεί τον κόσμο και όχι τι κάνουν οι τρελαμένοι (και καλά κάνουν) που ξοδεύουν υπέρογκα ποσά...

Επειδή το κάνεις επίτηδες, και είσαι μεγάλο τρολ από ότι φαίνεται, συνέχισε την συζήτηση σου με τον konmarin που δείχνει να σε ανέχεται περισσότερο... (χαράς το κουράγιο του). Εγώ δεν το διαθέτω το κουράγιο...

----

edit τέτοια ώρα, αλλά με έτρωγε να το προσθέσω...

"Δεν σε πειραζει το γεγονος οτι ολοι οι amd fans κραζετε"

να βγάλεις από το σακούλι εμένα από τους "amd fans" είτε τους "intel fans" είτε του "χ/ψ κατασκευαστή" φαν. Δεν είμαι φαν κανενός, δεν είμαι πρόβατο κανενός. Αγοράζω AMD, αγοράζω Intel, αγοράζω VIA, θα αγοράσω και Oracle Server CPU και IBM. Αν μου έρθει η ανάγκη, θα πάρω αυτό που πρέπει να πάρω... Αν γουστάρω, θα πάρω Intel γιατί θα έχω τις χ/ψ ανάγκες. Βγάλε λοιπόν το τσουβάλιασμα αυτό από το πρόσωπο μου. Είμαι fan της τσέπης και της προσωπικότητας μου, και καμιάς εταιρείας. Πάω όπου με πάνε οι ανάγκες μου... Αν θέλεις να είσαι Ολυμπιακός vs Παναθηναικός σε εταιρείες που εσύ, εγώ και ο υπόλοιπος κόσμος ταίζει, κάντο για λογαριασμό σου. Ευχαριστώ :)

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now