MetallicGR

Επιδόσεις i5-4670K έχει το νέο δείγμα των AMD Zen

Recommended Posts

"Δεν άνοιξα εγώ θέμα για το vfm, αλλά υποστήριξα μετά από απόψεις άλλων ..."

ναι το υποστηριξες προσβαλλοντας το φορουμ και χωρις στοιχεια

ποιος ειναι το τρολ?

μια χαρα ελληνικα διαβασα

συμμοριες, να τον φαμε, μαντράχαλοι και αλλα πολλα στολισματα

και μετα λες εγω ειμαι κακόβουλος που προσπαθω να ανοιξω μια συζητηση για το πως εχετε βγαλει σημαια το amd = vfm και το intel = σπαταλη

Link to comment
Share on other sites

Καποιοι ξεχνανε για "ψοφιους επεξεργαστες και να συγκρινουν επεξεργαστη του 2009 με του 2014"

Επισης καποιοι οταν επρεπε να το κοψουν αυτο δεν το εκαναν οποτε

Θα συνεχισω να ειμαι καυτσικος

Στο θεμα μας λοιπον

4790k vs 6700k καινουργιο socket 5%-10% περισσοτερη αποδοση

zen boost 3.2ghz vs 4790 boost 4.0ghz = 58 fps vs 66 fps = 8 fps difference

zen +25% clock (4.0ghz) = 72 fps vs 66 fps 4790 = 6 fps difference

6700k +10% vs 4790k = 73 fps vs 72 fps zen (4.0ghz) = 1 fps difference

2013-2016 ειπαμε?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=726]DaveMurray[/MENTION] στο είπα 2 φορές με γράφεις, από εδώ και πέρα θα σου σβήνω τα κομμάτια με knights landing και τέτοια γιατί απλά προκαλείς τον συνομιλητή σου. Κόψε τους χαρακτηρισμούς ούτε intelakias ούτε τίποτα, μίλα με επιχειρήματα χωρίς να προσπαθείς να σπάσεις τα νεύρα του άλλου.

Link to comment
Share on other sites

Καποιοι ξεχνανε για "ψοφιους επεξεργαστες και να συγκρινουν επεξεργαστη του 2009 με του 2014"

Επισης καποιοι οταν επρεπε να το κοψουν αυτο δεν το εκαναν οποτε

Θα συνεχισω να ειμαι καυτσικος

Στο θεμα μας λοιπον

4790k vs 6700k καινουργιο socket 5%-10% περισσοτερη αποδοση

zen boost 3.2ghz vs 4790 boost 4.0ghz = 58 fps vs 66 fps = 8 fps difference

zen +25% clock (4.0ghz) = 72 fps vs 66 fps 4790 = 6 fps difference

6700k +10% vs 4790k = 73 fps vs 72 fps zen (4.0ghz) = 1 fps difference

2013-2016 ειπαμε?

επειδη ειναι πολλα τα ποστ και δεν μπορω να καταλαβω σε τι αναφερεσαι για να κανουμε συζητηση, μπορεις να μου το υποδειξεις?

ειναι κριμα ομως να μπαινεις στο μονοπατι που χαραξε ο dave

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειναι πολλα τα ποστ και δεν μπορω να καταλαβω σε τι αναφερεσαι για να κανουμε συζητηση, μπορεις να μου το υποδειξεις?

ειναι κριμα ομως να μπαινεις στο μονοπατι που χαραξε ο dave

"

quote_icon.png Αρχική Δημοσίευση από Yoshi viewpost-right.png

οχι θα ειμαστε ολοι αεκτζηδες και θα περιμενουμε να παρει το πρωταθλημα

το οτι δεν εχει ανακοινωθει τιμη και ολοι κραζουν vfm αυτο δε σε χαλασε ομως ε?

αεκαρα μονο

και οχι δεν εχω λεφτα να σκορπαω σε κανεναν. εχω pentium g4500 ερχομενος απο το καλυτερο cpu που εχει βγαλει η ιντελ τον g3258 ερχομενος απο το πιο σαπιο πραγμα που ειχα ποτε phenom x4 810 και ναι ειμαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ πιο ευχαριστημενος με 2 δυνατους πυρηνες παρα με 4 πυρηνες πιο αργους και απο smartphone. με 90 ευρω cpu και ddr4 ειμαι βασιλιας και δεν θελω τιποτα αλλο.

φυσικα οταν ημουν αεκ δεν τα εβλεπα αυτα, ελεγα και εγω vfm. αλλα μετα ανοιξα το google.

σε αυτο το φορουμ ισχυει η αντικειμενικοτητα και οι αποδειξεις. απλα πραγματα. ο καθενας την μπουρδα του φυσικα και μπορει να την πει, αλλα να μην περιμενει οτι δεν θα εχει απαντηση ειτε χαβαλε ειτε αποδειξεις αναλογα την περισταση φυσικα

παλι θες να το παιξεις vfm? g3258. τελεια και παυλα.

εχεις απολυτο δικιο

για να συγκρινουμε παρομιους επεξεργαστες

αν τωρα θες να συγκρινεις προιοντα του 2009 με του 2014 αυτο ειναι δικο σου προβλημα

σε αυτο το φορουμ ισχυει η αντικειμενικοτητα και οι αποδειξεις

PassMark - CPU Performance Comparison

Intel Core2 Quad Q8400 vs AMD Phenom II X4 810

"εχω pentium g4500 ερχομενος απο το καλυτερο cpu που εχει βγαλει η ιντελ τον g3258 ερχομενος απο το πιο σαπιο πραγμα που ειχα ποτε phenom x4 810 και ναι ειμαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ πιο ευχαριστημενος"

Επιμενω γι'αυτο οι moderators δεν μιλησαν

Αλλα να σχολιαζουν ΠΑΝΤΑ κατα της AMD ξερουν και να κατακρινουν αλλα σχολια επισης ξερουν

Δεν χρειαζομαι υποδειξεις οτι η AMD ειναι χρονια πισω το γνωριζω

Αλλα να δεχτειτε και εσεις λοιπον οτι intel 2013-2016 +10%

Εγω προσωπικα αν δεν σβηστουν προσβλητικα ποστ η σχολια που ξεκιναν αλλοι και προκαλουν

Θα συνεχισω να ειμαι καυστικος

replay

4790 vs 6700k καινουργιο socket 5%-10% περισσοτερη αποδοση

zen boost 3.2ghz vs 4790 boost 4.0ghz = 58 fps vs 66 fps = 8 fps difference

zen +25% clock (4.0ghz) = 72 fps vs 66 fps 4790 = 6 fps difference

6700k +10% vs 4790 = 73 fps vs 72 fps zen (4.0ghz) = 1 fps difference

2013-2016 ειπαμε?

Edited by konmarin
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που σας απογοητεύει η συμπεριφορά ενός, όταν αυτός βλέπει εν χορό απέναντί του μια ντουζίνα άτομα να του την λένε, επειδή κάνει το λάθος και δεν κράζει/χλευάζει αρκετά την AMD. Είμαι σίγουρος ότι απέναντι σε τέτοια πίεση, θα συμπεριφερόσασταν πιο ώριμα, πιο ήπια, χωρίς να νιώθετε την ανάγκη να ξεσπάσετε με χαρακτηρισμούς προκειμένου να δείξετε στους άλλους ότι σας έχουν φέρει στο αμήν.

Μια απλή συμβουλή στην κοινότητα. Η Intel έχει κερδίσει το παιχνίδι, η Nvidia έχει σχεδόν κερδίσει το παιχνίδι. Αυτό το ξέρουν όλοι, ασχέτως ποια εταιρία προτιμούν.

Το μόνο που μένει σε όσους συνεχίζουν να υποστηρίζουν την AMD λοιπόν, είναι λίγο αντικειμενική κουβέντα χωρίς φανμποισμούς. Μην τους το στερείτε.

Πόσο δύσκολο είναι να πείτε "ΟΚ, η AMD κάνει ένα άλμα προς την σωστή κατεύθυνση, για πρώτη φορά από την περίοδο της μπουλντόζας, ας ελπίσουμε για το καλύτερο, ακόμα και αν αυτό δεν είναι αρκετό για να μας κάνει εμάς τους enthusiasts να την επιλέξουμε, ακόμα και αν αυτό δεν είναι αρκετό για να οδηγήσει την Intel σε μια πιο ορθολογική τιμολογιακή πολιτική".

Τίποτα άλλο. Sorry και για το ποστ, αν και εγώ θα το μετανιώσω περισσότερο που το έκανα.

Link to comment
Share on other sites

"

quote_icon.png Αρχική Δημοσίευση από Yoshi viewpost-right.png

οχι θα ειμαστε ολοι αεκτζηδες και θα περιμενουμε να παρει το πρωταθλημα

το οτι δεν εχει ανακοινωθει τιμη και ολοι κραζουν vfm αυτο δε σε χαλασε ομως ε?

αεκαρα μονο

και οχι δεν εχω λεφτα να σκορπαω σε κανεναν. εχω pentium g4500 ερχομενος απο το καλυτερο cpu που εχει βγαλει η ιντελ τον g3258 ερχομενος απο το πιο σαπιο πραγμα που ειχα ποτε phenom x4 810 και ναι ειμαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ πιο ευχαριστημενος με 2 δυνατους πυρηνες παρα με 4 πυρηνες πιο αργους και απο smartphone. με 90 ευρω cpu και ddr4 ειμαι βασιλιας και δεν θελω τιποτα αλλο.

φυσικα οταν ημουν αεκ δεν τα εβλεπα αυτα, ελεγα και εγω vfm. αλλα μετα ανοιξα το google.

σε αυτο το φορουμ ισχυει η αντικειμενικοτητα και οι αποδειξεις. απλα πραγματα. ο καθενας την μπουρδα του φυσικα και μπορει να την πει, αλλα να μην περιμενει οτι δεν θα εχει απαντηση ειτε χαβαλε ειτε αποδειξεις αναλογα την περισταση φυσικα

παλι θες να το παιξεις vfm? g3258. τελεια και παυλα.

εχεις απολυτο δικιο

για να συγκρινουμε παρομιους επεξεργαστες

αν τωρα θες να συγκρινεις προιοντα του 2009 με του 2014 αυτο ειναι δικο σου προβλημα

σε αυτο το φορουμ ισχυει η αντικειμενικοτητα και οι αποδειξεις

PassMark - CPU Performance Comparison

Intel Core2 Quad Q8400 vs AMD Phenom II X4 810

"εχω pentium g4500 ερχομενος απο το καλυτερο cpu που εχει βγαλει η ιντελ τον g3258 ερχομενος απο το πιο σαπιο πραγμα που ειχα ποτε phenom x4 810 και ναι ειμαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ πιο ευχαριστημενος"

δεν καταλαβαινω, και το q8400 υποτιθεται οτι ειναι καλο cpu?

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω, και το q8400 υποτιθεται οτι ειναι καλο cpu?

Συγκρινεις τον g4500 με επεξεργαστες του 2009?

Επισης οπως εχω γραψει σε αμετρητα ποστ δεν θα επελεγα τον 3770k αλλα καποιον fx αν ηθελα γιατι τοτε τιμολογιακα ηταν σχεδον ιδιοι ειδα benchmark και επελεξα αυτον

Επισης γνωριζω πολυ καλα σε τι φαση ειναι η AMD

Επισης να ξεχωριζουμε "fans" απο "fanboys"

Και ναι ειμαι AMD fan πηραζει?

Link to comment
Share on other sites

Συγκρινεις τον g4500 με επεξεργαστες του 2009?

Επισης οπως εχω γραψει σε αμετρητα ποστ δεν θα επελεγα τον 3770k αλλα καποιον fx αν ηθελα γιατι τοτε τιμολογιακα ηταν σχεδον ιδιοι ειδα benchmark και επελεξα αυτον

Επισης γνωριζω πολυ καλα σε τι φαση ειναι η AMD

Επισης να ξεχωριζουμε "fans" απο "fanboys"

Και ναι ειμαι AMD fan πηραζει?

πως με εκανε να νιωσω η μεταβαση ειπα

η μεταβαση ηταν η εξης 810 -> g3258 -> g4500

δεν υπαρχει τετοια συγκριση 2009 με 2016

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=3775]konmarin[/MENTION] η υπομονή μου εξαντλείτε μαζί σου, δεν έχεις απολύτως τίποτα να προσθέσεις στο θέμα και απλά κάνεις copy paste μια ανούσια σύγκριση γράφοντας για καυστικά σχόλια.

[MENTION=652]yanni[/MENTION] δεν είσαι enthusiast και το ξέρεις, οι enthusiast πάνε με το καλύτερο no matter what όχι με το τι βγάζει η μια ή η άλλη εταιρεία, μετάνιωσε το όσο θέλεις λίγο με απασχολεί :)

[MENTION=2145]Yoshi[/MENTION] σε παρακαλώ τέλος.

Link to comment
Share on other sites

πως με εκανε να νιωσω η μεταβαση ειπα

η μεταβαση ηταν η εξης 810 -> g3258 -> g4500

δεν υπαρχει τετοια συγκριση 2009 με 2016

Οταν γραφεις

"ερχομενος απο το πιο σαπιο πραγμα που ειχα ποτε phenom x4 810"

πιστευεις οτι θα εμενε ετσι?

Ναι εμενα προσωπικα με τσιγκλισε

Αν αρχισω και λεω συνεχεια οτι η αποδοση του skylake σε σχεση με τον haswell ειναι 10%

πιστευεις οτι θα το αφησουν ετσι?

Αλλα μεχρι να ξεκαθαρισουν μερικα πραγματα θα το κανω

Link to comment
Share on other sites

Μην μου απευθύνεις ξανά το λόγο για το ύφος που θα γράφεις στο forum, δεν σου επιτρέπω. Δεν με νοιάζει αν είσαι εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος.

Δεν έχουμε τίποτα να αφήσουμε ή να κόψουμε, ο καθένας λέει την άποψη του με όμορφο τρόπο και στοιχεία.

Link to comment
Share on other sites

@konmarin η υπομονή μου εξαντλείτε μαζί σου, δεν έχεις απολύτως τίποτα να προσθέσεις στο θέμα και απλά κάνεις copy paste μια ανούσια σύγκριση γράφοντας για καυστικά σχόλια.

@yanni δεν είσαι enthusiast και το ξέρεις, οι enthusiast πάνε με το καλύτερο no matter what όχι με το τι βγάζει η μια ή η άλλη εταιρεία, μετάνιωσε το όσο θέλεις λίγο με απασχολεί :)

@Yoshi σε παρακαλώ τέλος.

Ο enthusiast μπορεί να συμπεριφέρεται σε αυτόν που δεν είναι enthusiast με σεβασμό. Αλλά ψιλά γράμματα για κάποιους.

Επίσης, χαίρομαι που τσίμπησες. Διότι μπορεί να μην σε απασχολεί, αλλά το σχολίασες. Ο moderator ξέρεις πρέπει να είναι αντικειμενικός και ψύχραιμος. Όχι enthusiast.

Edited by yanni
Link to comment
Share on other sites

Ο enthusiast μπορεί να συμπεριφέρεται σε αυτόν που δεν είναι enthusiast με σεβασμό. Αλλά ψιλά γράμματα για κάποιους.

Επίσης, χαίρομαι που τσίμπησες.

ups express θα χρησιμοποιήσω συνέχισε :)

Link to comment
Share on other sites

Aπλά για να μην μπερδέυεστε πολλοί. Μερικοί, ίσως, είναι fanboys αλλά νομίζω οι περισσότεροι πάνε με το καλύτερο. Όταν η AMD ήταν καλύτερη τότε αγοράζαμε ΑΜD CPUs και VGAs.

Πάντως, το πιο ωραίο είναι ότι πριν κάτι μήνες λέγανε πολλοί για επιδόσεις Χ99 και τώρα γυρίσατε στο VFM...πως αυτά τα 2 πάνε μαζί...:hehe:

Που να δείτε και τι λείπει στο chipset όταν βγει. Μην εκπλαγείτε αντί για Χ99 να δείτε κανά Η170 lol

Link to comment
Share on other sites

@yanni δεν θα σε κάνω άγιο για την θυσία σου, έτσι κ αλλιώς γι αυτό μπήκες για να προκαλέσεις, απλά επειδή εδώ δεν ψαρώνουμε δεν γράφεις, δεν υπάρχει άλλος λόγος.

Που να δείτε και τι λείπει στο chipset όταν βγει. Μην εκπλαγείτε αντί για Χ99 να δείτε κανά Η170 lol

Δεν θα είναι άσχημα, τώρα δεν έχουν ούτε ένα βασικό z87, δεν μπορούν να αξιοποιήσουν έναν ssd το h170 θα είναι μια χαρά για τα λεφτά που θέλει να πουλάει :)

Link to comment
Share on other sites

Aπλά για να μην μπερδέυεστε πολλοί. Μερικοί, ίσως, είναι fanboys αλλά νομίζω οι περισσότεροι πάνε με το καλύτερο. Όταν η AMD ήταν καλύτερη τότε αγοράζαμε ΑΜD CPUs και VGAs.

Πάντως, το πιο ωραίο είναι ότι πριν κάτι μήνες λέγανε πολλοί για επιδόσεις Χ99 και τώρα γυρίσατε στο VFM...πως αυτά τα 2 πάνε μαζί...:hehe:

Που να δείτε και τι λείπει στο chipset όταν βγει. Μην εκπλαγείτε αντί για Χ99 να δείτε κανά Η170 lol

Κάτι ξέρεις εσύ !!! μίλα να λυθούν απορίες :hehe:

Link to comment
Share on other sites

@yanni δεν θα σε κάνω άγιο για την θυσία σου, έτσι κ αλλιώς γι αυτό μπήκες για να προκαλέσεις, απλά επειδή εδώ δεν ψαρώνουμε δεν γράφεις, δεν υπάρχει άλλος λόγος.

Άγιο?

Μπήκα γιατί ήθελα να πω στα παιδιά να δουν λιγάκι τα πράγματα από την μεριά του fan της AMD, πριν τον πυροβολήσουν. Αλλά εσύ κατάλαβες άλλα πράγματα. Ως συνήθως. Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Με τι να απογοητευτουμε?

Η intel εχει επιδοσεις 2013 +10% το 2016 εσεις εχετε απογοητευτει απο μονοι σας

Απο εκει και περα πιο πισω η amd δεν παει η intel ομως παει

Link to comment
Share on other sites

Η intel εχει επιδοσεις 2013 +10% το 2016 εσεις εχετε απογοητευτει απο μονοι σας

Αυτό κάνει εδώ και χρόνια η intel, αρμέγει την αγελάδα αφού δεν έχει σοβαρό ανταγωνισμό, όλοι ελπίζουμε κάποτε να ανακάμψει η amd και για να προχωράνε πιο γρήγορα όπως στις κάρτες γραφικών ώστε να γλιτώνουμε λεφτά και να βλέπουμε μεγαλύτερα βήματα στην τεχνολογία.

Με απλά λόγια το +10% σε κάθε βήμα της intel είναι αποτέλεσμα του ότι δεν έχει ανταγωνισμό από την μέση κατηγορία και πάνω γιατί να σου δώσει παραπάνω? Επίσης δεν συγκρίνουμε επεξεργαστές με βάση παιχνίδια αλλά προγράμματα που έχουν τον κύριο λόγο τα cpu μας :)

Δες ένα review για cpu ώστε να εμπλουτίσεις τις γνώσεις σου σε αυτό το θέμα. Δεν είναι μόνο ένα πράγμα και τέλος αυτή είναι η διαφορά :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνει εδώ και χρόνια η intel, αρμέγει την αγελάδα αφού δεν έχει σοβαρό ανταγωνισμό, όλοι ελπίζουμε κάποτε να ανακάμψει η amd και για να προχωράνε πιο γρήγορα όπως στις κάρτες γραφικών ώστε να γλιτώνουμε λεφτά και να βλέπουμε μεγαλύτερα βήματα στην τεχνολογία.

Με απλά λόγια το +10% σε κάθε βήμα της intel είναι αποτέλεσμα του ότι δεν έχει ανταγωνισμό από την μέση κατηγορία και πάνω γιατί να σου δώσει παραπάνω? Επίσης δεν συγκρίνουμε επεξεργαστές με βάση παιχνίδια αλλά προγράμματα που έχουν τον κύριο λόγο τα cpu μας :)

Δες ένα review για cpu ώστε να εμπλουτίσεις τις γνώσεις σου σε αυτό το θέμα. Δεν είναι μόνο ένα πράγμα και τέλος αυτή είναι η διαφορά :)

Με ενοχλει το παραπανω τσιγκλισμα απο οτι χρειαζεται

Και οταν ημουν πωλητης στο e-shop και ακομα και τωρα που δεν ειμαι οταν καποιος μπορει να διαθεσει το ποσο εστω και για i3 με ξεχωριστη καρτα γραφικων τοτε του προτεινω κατευθειαν.Οταν ομως σου ερχεται καποιος πατερας και σου λεει ειμαι οικονομικα στριμωγμενος και προτιμω να του παρω υπολογιστη για να μαθει κιολας απο το να του παρω playstation αλλα να παιζει και κανα παιχνιδι γιατι προφανως δεν μπορει οικονομικα γιατι εγω να μην προτεινω apu?

Link to comment
Share on other sites

@yanni δεν θα σε κάνω άγιο για την θυσία σου, έτσι κ αλλιώς γι αυτό μπήκες για να προκαλέσεις, απλά επειδή εδώ δεν ψαρώνουμε δεν γράφεις, δεν υπάρχει άλλος λόγος.

Δεν θα είναι άσχημα, τώρα δεν έχουν ούτε ένα βασικό z87, δεν μπορούν να αξιοποιήσουν έναν ssd το h170 θα είναι μια χαρά για τα λεφτά που θέλει να πουλάει :)

μνήσθητι μου κύριε και θαυμαστά τα έργα του... Την ΓΝΩΜΗ του είπε ρε άνθρωπα... Ξεκόλα λίγο από το μυαλό σου.... Ντάξει είσαι μοντεράτορας, το ξέρουμε, δεν θέλουμε επιβεβαίωση της... εξουσίας σου...

---

Αυτό κάνει εδώ και χρόνια η intel, αρμέγει την αγελάδα αφού δεν έχει σοβαρό ανταγωνισμό
Με απλά λόγια το +10% σε κάθε βήμα της intel είναι αποτέλεσμα του ότι δεν έχει ανταγωνισμό από την μέση κατηγορία και πάνω

ο ανταγωνισμός πρέπει κύριε venisk να δίνει στην τεχνολογία ανάπτυξη; πρέπει δλδ η τάδε εταιρεία να αναπτύσει την τεχνολογία της βλέποντας αν μπορεί να την φτάσει η αντίπαλη εταιρεία; αν όχι, δεν πειράζει ας κατακλέψουμε τον κόσμο; Ωραία λογική έχεις...

Αν συνεχίσουμε ως είδος να έχουμε τέτοια λογική σαν την δική σου, δεν πιστεύω ότι εύκολα θα αναπτύξουμε την τεχνολογία, τόσο γρήγορα ώστε να να σωθεί και κάποιιος από την σίγουρη αυτοκαταστροφή μας!

Edited by DaveMurray
Link to comment
Share on other sites

Οταν ομως σου ερχεται καποιος πατερας και σου λεει ειμαι οικονομικα στριμωγμενος και προτιμω να του παρω υπολογιστη για να μαθει κιολας απο το να του παρω playstation αλλα να παιζει και κανα παιχνιδι γιατι προφανως δεν μπορει οικονομικα γιατι εγω να μην προτεινω apu?

Συμφωνούμε σε αυτό, και εγώ θα έκανα το ίδιο στην θέση σου! Με το apu στο pc θα κάνει και άλλα πράγματα εκτός από το να παίζει όλη μέρα.

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούμε σε αυτό, και εγώ θα έκανα το ίδιο στην θέση σου! Με το apu στο pc θα κάνει και άλλα πράγματα εκτός από το να παίζει όλη μέρα.

Κατι ενδιαφερον θα ηταν h110/b150+i3 6100 igpu vs κατι αντιστοιχο τιμολογιακα σε apu

Ολοι γνωριζουμε τι γινεται απο apu και πανω αλλα σαν προταση η παραπανω ειναι αρκετα ενδιαφερουσα

Ολοι θα θελαμε να ειμαστε enthusiasts αλλα δεν μπορουμε

Edited by konmarin
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now