MetallicGR

Κολλήματα με το νέο Windows 10 Anniversary Update

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Κολλήματα με το νέο Windows 10 Anniversary Update]http://www.hwbox.gr/images/news_images/microsoft2a.jpg[/NEWS_IMG] Προβλήματα με το νέο λειτουργικό σύστημα σύμφωνα με αναφορές χρηστών κάτι που κέντρισε τη προσοχή της Microsoft, αρκετά για να δηλώσει πως ετοιμάζει fix.

Περιορισμένος αριθμός χρηστών σύμφωνα με την Microsoft έχει αναφέρει μέχρι στιγμής προβλήματα όπως στιγμιαία κολλήματα ολόκληρου του συστήματος για άγνωστους λόγους. Η Microsoft σε πρόσφατη δήλωσή της ανέφερε πως εργάζεται επάνω σε ένα νέο fix για το λειτουργικό το οποίο θα διατεθεί σύντομα. Η εταιρία αναφέρει πως το πρόβλημα "περιορίζεται" σε χρήστες που τρέχουν τα Windows 10 από SSD έχοντας τις εφαρμογές τους σε κάποιον HDD.

Σημειώνεται πως το Anniversary Update έγινε διαθέσιμο στο Windows Update στις 2 Αυγούστου.

[img_alt=Κολλήματα με το νέο Windows 10 Anniversary Update]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture68469.png[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Κ γω είχα αρκετά περίεργα μετα το update. πχ για αγνωστο λογο εσκαγε κρασαρισμα κ δε λειτουργούσε κανενας browser. ολες οι εφραμογες πχ viber, torrent κτλ λειτουργουσαν κανονικα αλλα ανοιγμα ιστοσελιδας για κανενα λογο παρα μονο οταν εκανα restart. Τελικα με ενα format ηρθε στα ισα του τωρα ολα ειναι αψογα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το στιγμιαίο freeze στο σύστημα που περιγράφεται στο "System Specs" μου. Στιγμιαία κολούν τα πάντα (το OS φυσικά στον SSD)

Δεν θεωρώ πως είναι και του πεταματού το "σύστημα" αυτό. Δεν είναι ιδέα μας, κάτι παίζει με το επετειακό τους update...

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπισα και εγώ αυτήν την συμπεριφορά όταν επεξεργαζομουνα βίντεο λες και μου τελειώσαν τα 16gb ram. Μετά από restart το πρόβλημα λύθηκε πάντως. Αναμένουμε...

Sent from my E6653 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με φρέσκο format στην έκδοση v1607 δεν βλέπω κάτι, όλα good.

Αν και στο άρθρο λεει τα freeze υπάρχουν όταν τρέχουν προγράμματα απο άλλο δίσκο, εγώ πχ τρέχω όλα τα παιχνίδια απο HDD.

Link to comment
Share on other sites

Σε αρχαίο P55 με έναν i5 750 @ 3.5 και 8GB ram και έναν V200 240GB SSD όλα είναι μια χαρά, μετά το Update.

Μετα θα το κάνω και στον 5280Κ ελπίζω οτι και εκεί όλα θα είναι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now