bfc_xxx

Πρόβλημα με λογαριασμό Microsoft/email

Recommended Posts

Εδώ και 15 χρόνια έχω ένα email τύπου hotmail και το όνομα του λογαριασμού είναι όπως το nickname μου, δηλ bfc_xxx, δε το γράφω όλο για να μην αρχίσω να δέχομαι spam.

Αυτό το email είναι και λογαριασμός Microsoft και έχω χιλιάδες αρχεία στο onedrive και είμαι γραμμένος σε αυτό σε άπειρα φόρουμ και ιστοσελίδες.

Όταν βγήκαν τα alias δημιούργησα ένα πιο σοβαρό alias τύπου outlook.com αλλά ο κύριος λογαριασμός είναι το hotmail.

Εδώ και κάτι μήνες προσπαθώ να κάνω το @outlook.com κύριο alias και να κρατήσω και το @hotmail έτσι ώστε να μη χάνω τα email που πάνε εκεί. Όμως όταν το κάνω αυτό παίρνω ένα μήνυμα λάθους και δεν επιτρέπεται. Σε επικοινωνία μου με τη Microsoft η απάντηση είναι ότι το bfc_xxx είναι απαγορευμένο γιατί έχει το xxx μέσα (το λέει η εταιρεία που έχει HOTmail, χαχαχα) και αν θέλω να αλλάξω τη κύρια διεύθυνση θα πρέπει να παραδώσω και να χάσω για πάντα το bfc_xxx.

Επιπλέον όλο αυτό το μπέρδεμα με το λογαριασμό και το απαγορευμένο xxx έχει ως αποτέλεσμα να μη μπορώ να χρησιμοποιήσω τα alias μου από το outlook android app.

Υπάρχει καμιά λύση, διαβάζει κανένας από τη Microsoft το φόρουμ να βοηθήσει λίγο?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now