La_MoRt

Root και custom rom για τούβλο-x

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά,

Έχω το εξής χρέπι στα χέρια μου :

Model: V88s turbo-x tablet 7,85'' RainbowΤο οποίο είναι και μπλε και δε χρειάζεται βάψιμο για να το πετάξω...Πριν το κάνω όμως αυτό έλεγα να το προσπαθήσω για root & custom ROM να δω μήπως και η κατάσταση στρώσει κάπως. Ψάχνοντας λίγο βρήκα αυτό τον οδηγό:Chuwi V88 Firmware Upgrade Guide, Flash Your Chuwi V88 | Nathan Dickman και επίσης κάποιος μου πρότεινε και αυτό: https://kingroot.net/tutorials το θέμα είναι ότι είναι ότι χρειάζομαι για να κάνω τη διαδικασία ή θα πρέπει να βρω και κάτι για να ξεκλειδώσω το bootloader του; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωση: Έγινε root η συσκευή, αλλά όσο αναφορά το πέρασμα custom rom είναι πολύ δύσκολο καθώς πρέπει να βρεθεί τρόπος να ξεκλειδώσει το bootloader πράγμα το οποίο είναι πολύ δύσκολο για αυτές τις συσκευές. Με το root διορθώθηκε πολύ η κατάσταση απλά προσπαθώ να του περάσω και google play γιατί δεν έχει αλλά μέχρι στιγμής όσες εκδόσεις έχω δοκιμάσει χτυπάει error η εφαρμογή μόλις πάω να κατεβάσω κάτι. Καμία ιδέα για το πως να προχωρήσω με το google play;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now