MetallicGR

Η Samsung ανακαλεί το Galaxy Note 7 Παγκοσμίως

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Η Samsung ανακαλεί το Galaxy Note 7 Παγκοσμίως]http://www.hwbox.gr/images/news_images/samsung4.jpg[/NEWS_IMG] Το smartphone αν και ήδη κέρδισε τις εντυπώσεις των reviewers η συσκευή ανακαλείται από την εταιρία για φόβο πυρκαγιάς.

Σε ανάκληση όλων των Galaxy Note 7 της προχώρησε πριν από λίγα λεπτά η Samsung η οποία προ λίγων ωρών δήλωσε πως ερευνά τα περιστατικά φωτιάς ορισμένων συσκευών υπό κανονικές συνθήκες λειτουργίας. Συγκεκριμένα η εταιρία βρήκε συνολικά 35 συσκευές με το ίδιο πρόβλημα, ή αλλιώς 24 ανά εκατομμύριο τεμαχίων και σχετίζεται με τη μπαταρία. Μόλις χθες, η Samsung σύμφωνα με πηγές όπως τη Wall Street Journal θα σταματούσε τη διάθεση όμως μόνο στην αγορά της Ν. Κορέας όμως αποδεικνύεται ότι το πρόβλημα δεν περιορίζεται μόνο σε συσκευές συγκεκριμένου region.

Υψηλά ιστάμενα μέλη της εταιρίας αναφέρουν πως το πρόβλημα αντιπροσωπεύει λιγότερο από το 0.1% της συνολικής παραγωγής των smartphones ενώ μπορεί να διορθωθεί με μια απλή αλλαγή της μπαταρίας, όμως η εταιρία δεν το διακινδυνεύει.

https://news.samsung.com/global/statement-on-galaxy-note7

[img_alt=Η Samsung ανακαλεί το Galaxy Note 7 Παγκοσμίως]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture68791.png[/img_alt]

Edited by MetallicGR
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα πω ενα μεγάλο μπράβο για την ανάκληση, να τα βλέπουν κάποιοι άλλοι κατασκευαστές ονόματα δεν λεμε LG και Apple που κάνουν τα κοροϊδα, ειδικά η LG που έχει γεμίσει ο κόσμος με χαλασμένα κινητά G4 και G3 που πέφτουν σε boot loop και ταλαιπωρεί τον κόσμο με αλλαγή πλακέτας που δεν λύνει το πρόβλημα αντι να κάνει ανάκληση.

Τραγικό μεν να συμβαίνει σε flagship προϊόν της samsung αλλά shit happens.

Απο την αλλη παίζει και θέμα ασφάλειας θα μου πείτε άρα αναγκάζεται να κάνει ανάκληση, αλλιώς μπορεί και οι Κορεάτες να κάνανε τον Κινέζο! :P

Sent from my Nexus 7

Link to comment
Share on other sites

Σφαλιάρα για την sammy, γιατί είχαν πάρει μομέντουμ τον τελευταίο καιρό.

Κάτι πήγε λάθος με δαύτο. Άλλος παρουσίαζε την συσκευή του με νεκρή οθόνη μετά από μόλις 2 μέρες, άλλοι λένε για άκυρα boot loops και τυχαία brickαρίσματα χωρίς λόγο, και τώρα αυτό με την μπαταρία - όλα τα προβλήματα σε λιγότερο από ένα μήνα από την κυκλοφορία του.

Πίσω στο σχεδιαστήριο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα πω ενα μεγάλο μπράβο για την ανάκληση, να τα βλέπουν κάποιοι άλλοι κατασκευαστές ονόματα δεν λεμε LG και Apple που κάνουν τα κοροϊδα, ειδικά η LG που έχει γεμίσει ο κόσμος με χαλασμένα κινητά G4 και G3 που πέφτουν σε boot loop και ταλαιπωρεί τον κόσμο με αλλαγή πλακέτας που δεν λύνει το πρόβλημα αντι να κάνει ανάκληση.

Τραγικό μεν να συμβαίνει σε flagship προϊόν της samsung αλλά shit happens.

Απο την αλλη παίζει και θέμα ασφάλειας θα μου πείτε άρα αναγκάζεται να κάνει ανάκληση, αλλιώς μπορεί και οι Κορεάτες να κάνανε τον Κινέζο! :P

Sent from my Nexus 7

Έτσι, όπως ακριβώς έκανε με τους 840 EVO. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι, όπως ακριβώς έκανε με τους 840 EVO. :hehe:

Πωωωωω! τι μου θύμησες τώρα! καλά το είχα ξεχάσει αυτό! Άρα σίγουρα αν δεν ήταν θέμα ασφάλειας σιγά μην τα έπαιρναν πίσω!

Ουυυυυυυυυυ ρε παίρνω πίσω το μπράβο! Κ@λο samy burn in Hell! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now