MetallicGR

Τα PC system requirements του Battlefield 1

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Τα PC system requirements του Battlefield 1]http://www.hwbox.gr/images/news_images/fps2.jpg[/NEWS_IMG] Η DICE δημοσίευσε τα επίσημα τεχνικά χαρακτηριστικά του Battlefield 1 που θα κυκλοφορήσει τον Οκτώβριο για PC και κονσόλες.

Η εταιρία ανάπτυξης αναφέρει πως οι gamers χρειάζονται κάποιον Core i5 6600K ή FX 6350 επεξεργαστή των Intel και AMD αντίστοιχα ενώ από πλευράς καρτών γραφικών, τουλάχιστον μια Radeon HD 7850 2GB ή μια GTX 660 2GB από το στρατόπεδο της NVIDIA. Το παιχνίδι απαιτεί 40GB από τον χώρο αποθήκευσης και λειτουργικό σύστημα Windows 7, 8 και φυσικά 10 για την αξιοποίηση του DirectX 12. Παράλληλα, επισημαίνει πως καλό είναι ο υπολογιστής να εφοδιάζεται με τουλάχιστον 8GB RAM για καλύτερη εμπειρία. Αυτές τις ώρες τρέχει και η Open Beta για το παιχνίδι.

Minimum Requirements

  • OS: 64-bit Windows 7, Windows 8.1 and Windows 10
  • Processor (AMD): AMD FX-6350
  • Processor (Intel): Core i5 6600K
  • Memory: 8GB RAM
  • Graphics card (AMD): AMD Radeon HD 7850 2GB
  • Graphics card (NVIDIA): nVidia GeForce GTX 660 2GB
  • DirectX: 11.0 Compatible video card or equivalent
  • Online Connection Requirements: 512 KBPS or faster Internet connection
  • Hard-drive space: 40GB

[img_alt=Τα PC system requirements του Battlefield 1]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture69263.png[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Ότι έχει τέρμα 4096 x 2160 παίζω με 60fps πέφτει στιγμιαία στα 50 και πάλι πίσω, δεν έβαλα όμως τους τελευταίους που έβαλε η nvidia για το beta bf1...

Στα του παιχνιδιού τώρα, πολύ ωραία γραφικά περιβάλλον κλπ...όμως το παιχνίδι μου φαίνεται πολύ αργό..όπλα και οχήματα του ww1...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now