bomber13

Ps4 4 PRO 4K ?

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους καλως σας βρηκα σας διαβαζω σιγουρα 2 χρονια απλα δεν ειχα φτιαξει λιγοαριασμο ποτε ..

Εχω μια ερωτηση σχερικα με το νεο ps4 pro διαβασα οτι ορισμενοι (οχι ολοι) τιτλοι θα παιζουν σε native 4k αυτο πως γινεται ???

και εγω θεωρητικα εγω εναν ι7 και μια παλια πλεον καρτουλα 960 δεν μπορω να παιξω πολλα παιχνιδια ουτε και 60 fps πατημενα στα 1080p

αυτην την αποροια ειχα οποιος ξερει ας μου πει

ευχαριστω για τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Native 4k με 60fps ούτε στα όνειρά του. 30fps με drops και μάλλον κομμένα details για native 4k.

Τα περισσότερα 4κ θα κάνουν χρήση ενός scaling αλγορίθμου που θα γίνονται render σε χαμηλότερη ανάλυση και scale σε 4κ, ο αλγόριθμος είναι ολοκαίνουργιος και λένε ότι δουλεύει πολύ καλά.

Τώρα για συγκρίσεις με pc πρέπει να το δεις ανά παιχνίδι μιας και άλλα τρέχουν πολύ καλά στο pc και άλλα είναι για τα μπάζα. Επίσης οι κονσόλες δεν τρέχουν στα τέρμα των επιλογών που έχουν τα pc, medium - high συνήθως.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις κονσόλες οι ρυθμίσεις για τα γραφικά είναι ρυθμισμένες εκεί που μπορεί το παιχνίδι να παίξει, προφανώς και με το hw που φοράνε δεν θα μπορούν να τρέξουν 4k 60fps με γραφικά, εδώ εμένα η 1080 δεν βγάζει σταθερά 60fps στα βαριά παιχνίδια θα παίξει η κονσόλα?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now