MetallicGR

Apple iPhone 7: Ποιο χαρακτηριστικό ξεχωρίζει;

Apple iPhone 7: Ποιο χαρακτηριστικό ξεχωρίζει;  

42 members have voted

  1. 1. Apple iPhone 7: Ποιο χαρακτηριστικό ξεχωρίζει;

    • Design
      3
    • Waterproof
      8
    • Επεξεργαστής A10 Fusion
      14
    • Οθόνη Retina HD
      2
    • Νέο χρώμα (piano black)
      1
    • Home button με haptic feedback
      2
    • Κάμερες
      11
    • AirPods (αξεσουάρ)
      6
    • Στέρεο ηχεία
      4
    • 3.5mm Headphones Jack #ΝΟΤ
      13


Recommended Posts

Αναμφίβολα ένα από τα μεγαλύτερα releases των τελευταίων ημερών αποτελεί και το νέο iPhone της Apple που για άλλη μια φορά αυξάνει τον πήχη από πλευράς features και λειτουργιών. Όπως κάθε χρονιά, η Apple πραγματοποιεί ορισμένες αλλαγές κλειδιά που στόχο έχουν τη συνεχή βελτίωση της συσκευής. Έτσι φέτος η μεγάλη αλλαγή έρχεται με τον βελτιωμένο επεξεργαστή των 2 + 2 πυρήνων ονόματι Apple A10 και έχει σχεδιαστεί από τους μηχανικούς της εταιρίας και κατασκευάζεται από την TSMC στη λιθογραφία των 16 νανομέτρων FinFET για καλύτερη αποδοτικότητα.

Οι αλλαγές που περιγράφονται και στην αναλυτική παρουσίαση του τηλεφώνου εδώ, εντοπίζονται και στη νέα κάμερα των 12MP, ενώ και οι Retina HD οθόνες, παρόλο που δεν είναι OLED όπως ανέφεραν οι φήμες, έχουν ικανοποιητικές αναλύσεις που φτάνουν και τα 1080p στο μοντέλο των 5.5 ιντσών. Η έλλειψη του jack των 3.5mm μπορεί να ενόχλησε τη κοινότητα όμως ενέπνευσε παράλληλα και τη δημιουργία πλήθος έξυπνων τις περισσότερες φορές αστείων σχετικά με αυτό. Έτσι λοιπόν το Poll της εβδομάδας είναι αφιερωμένο στο iPhone 7 και σας ζητάμε να μας πείτε το ή τα χαρακτηριστικά που κατά τη γνώμη σας ξεχωρίζουν στο νέο smartphone της αμερικάνικης εταιρίας.

[img_alt=Apple iPhone 7: Ποιο χαρακτηριστικό ξεχώρισε;]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture69526.png[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Waterproof, Επεξεργαστής, Κάμερες και Στέρεο ηχεία με κερδίζουν εμένα.

Και εδώ βλέπουμε τον τρόπο που συνδέουμε τα ακουστικά στο νέο iPhone, το ποστάρω εδώ γιατι σίγουρα θα ενδιαφέρει αρκετούς.

amzp5z4_700b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πρώτο για μένα τα stereo ηχεία, και μόνο που θα χτυπάει δυνατά μου φτάνει. δεύτερη επιλογή το νέο κουμπί με τ haptic feedback αν δουλεύει όπως στο macbook θα είναι πολύ πολύ ωραίο! Τρίτη επιλογή η δεύτερη κάμερα μιας και θα έχει λίγο καθαρό ζουμ, τέταρτη επιλογή οι 2 χαμηλά χρονισμένοι πυρήνες που θα δώσουν αρκετή αυτονομία μετά από λίγα updates....

Θα το δω στην πράξη αν όλα αυτά που γράφω στέκουν :)

Link to comment
Share on other sites

Ο επεξεργαστης ειμαι περίεργος να δω τι θα κανει... Επισης η τιμη ειναι νομιζω 15% overpriced απο τα overpriced τιμολογια της apple. Δεν ειμαι hater, κατοχος macbook και εγω, αλλα το εχουν παρακανει τα 2 τελευταια χρονια!

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

μα σε παρακαλω

εχεις χρησιμοποιησει αιφον? :hehe:

Τα άλλα στο poll τουλάχιστον είναι προσθήκες/αλλαγές σε σχέση με το 6s, η οθόνη έχει μείνει ίδια όμως...

Link to comment
Share on other sites

Τα άλλα στο poll τουλάχιστον είναι προσθήκες/αλλαγές σε σχέση με το 6s, η οθόνη έχει μείνει ίδια όμως...

Ευρύτερο gamut αν θυμάμαι καλά στα καινούργια ;)

Εγώ το πρωί θα ψήφιζα κάμερα, αλλά μετά κοίταξα τα benchmark και Α10 ftw!

Link to comment
Share on other sites

Ευρύτερο gamut αν θυμάμαι καλά στα καινούργια ;)

Εγώ το πρωί θα ψήφιζα κάμερα, αλλά μετά κοίταξα τα benchmark και Α10 ftw!

Ναι αλλά το "Retina HD" είναι ουσιαστικά ppi, όχι wider gamut :P

Link to comment
Share on other sites

Η σχεδιαση!!!

Ετσι, για να τρολάρω. :P

Σοβαρα τωρα... ειναι ολοιδιο με το 6.

ααασε που σας έλεγαν οτι θα βγαλουν το home button και αφησαν εκει πέρα εν ετη 2016...

(αυτοι και κεινοι οι αλλοι οι αχρηστοι με το σαμσούνγκ! και το κουμπι φασόλι! χαααααχαχααχαχα)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now