FarmaS

Τροφοδοτικο με μακρια καλωδια

Recommended Posts

Εχω ενα φιλο που εχει το εξης συστημα

Case : CoolerMaster K350

Mobo : Gigabyte GA-P35-DS3

CPU : Intel Quad Core Q6600

GPU : δεν θυμαμαι αλλα παιρνει ρευμα μονο απο την μητρικη

SSD : Samsung 850 EVO 256GB

το προβλημα μας ειναι πως το τροφοδοτικο που εχει τωρα δεν φτανει το atx να κουμπωσει στην μητρικη επειδη ειναι μικρο η σχετικα κανονικο.. στο παλιο κουτι δεν υπηρχε τετοιο θεμα μιας κ το τροφοδοτικο ηταν στο πανω μερος

θελω να μου προτεινετε ενα για το συγκεκριμενο συστημα που να ημαστε σιγουροι οτι δεν θα εχουμε το ιδιο προβλημα

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

( Τα περισσότερα τροφοδοτικά, αν ανοίξεις το product sheet τους λένε τα μήκη των καλωδίων. Και συνήθως οι μεγάλες σειρές (π.χ. V850) έχουν πιο μακρυά καλώδια από τις φθηνότερες (π.χ. G550M) )

Link to comment
Share on other sites

οποτε ρε Τασο τι προτεινεις ? αγορα τροφοδοτικου η αγορα ανταπτορα κ οτι γινει ? ειναι απαιτητικος πελατης αλλα δεν ειναι κ απο αυτους π βαζουν ευκολα το χερι στην τσεπη

Link to comment
Share on other sites

οποτε ρε Τασο τι προτεινεις ? αγορα τροφοδοτικου η αγορα ανταπτορα κ οτι γινει ? ειναι απαιτητικος πελατης αλλα δεν ειναι κ απο αυτους π βαζουν ευκολα το χερι στην τσεπη

Αν δεν ανοίγει / σκαλίζει αρκετά μόνος του το σύστημα, πάρε μια ποιοτική προέκταση και θα είσαι ok. Αν βάζει χέρι συχνά, ας αλλάξει τροφοδοτικό, γιατί κούνα μία, κούνα δύο, βάλε, βγάλε, αυξάνονται οι πιθανότητες για θεματάκια με τις επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Η προέκταση θα κάνει μια χαρά τη δουλειά της κατά τη γνώμη μου.

Απαιτητικός και με καβούρια στη τσέπη δε γίνεται, γίνεται; :hehe:

εμ δεν ξερεις τωρα πως πανε αυτα.. να ειναι το καλυτερο αλλα να μην ειναι ακριβο xD

τεσπα

οποτε θα παμε για προεκταση κ τελος

ευχαριστω [MENTION=1152]caution[/MENTION] [MENTION=722]g10[/MENTION]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now