escobar

αγορα psu ποιο απο τα παρακατω?

Recommended Posts

Thermaltake TR2 S 600W | Skroutz.gr

Thermaltake Smart SE 530W | Skroutz.gr

Thermaltake Toughpower London 550W | Skroutz.gr

Thermaltake Smart DPS G 600W | Skroutz.gr

Thermaltake Paris 650W | Skroutz.gr

EVGA 600B Bronze | Skroutz.gr

EVGA SuperNOVA 650 G2 | Skroutz.gr

Corsair CX Series 650W | Skroutz.gr

Corsair CS Series 650W Modular 80 PLUS Gold | Skroutz.gr

XFX Power Supply 600W | Skroutz.gr

Thermaltake Berlin 630W | Skroutz.gr

Thermaltake Smart SE 630W | Skroutz.gr

εσεις ποιο θα αγοραζατε?

amd athol x4 640

2x4 corcair

nvidia gt 430

970a ud3

και θελω να εχω μια ανεσει με τα watt να μην ειμαι ισα ισα και να με περνει για μελλοντικη αναβαθμισει

reviews με τα παραπανω εχετε?

Edited by escobar
Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει τροφοδοτικά σε ένα εύρος τιμών από 60 έως 100 ευρώ. Τι ακριβώς ψάχνεις? Αν θέλεις κάτι οικονομικό, τότε αυτό: XFX Power Supply 600W | Skroutz.gr. Στο όριο των 100 ευρώ, το καλύτερο για εμένα είναι το: Corsair RMx Series 650W | Skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

απο τα παραπανω δεν καταλαβαινω αν σε ενδιαφερει να ειναι οπωσδηποτε modular ή όχι... δεν σε απασχολει?

δεν εχω προβλημα με τα καλωδια αρκει να ειναι γερο τροφοδοτικο

εγω που κοιταω και τα σχολια ειναι καλο η επιρεαζομαι?

αυτα που παραθεσα δεν σας αρεσουν?

Link to comment
Share on other sites

Κάλως μας ήρθες και εσύ :)

Για αρχή θα κοιτούσα τι χρειάζομαι για τώρα, και μετά θα έψαχνα ποιότητα + εγγύηση και φυσικά την τιμή.

Με το σύστημα που έχεις τώρα και το σκεπτικό μελλοντικής αναβάθμισης, κάτι στα 600-650w θα σου ήταν μαμά.

Be Quiet Pure Power L8 600W | Skroutz.gr

Enermax Revolution X't II 650W | Skroutz.gr

http://www.skroutz.gr/s/7958374/EVGA-SuperNOVA-650-GQ-v2.html (έχω την εντύπωση πως η EVGA έχει επεκτείνει την εγγύηση στα 10 χρονιά στα Gold Series αν δεν κάνω λάθος..)

εγώ θα χτυπούσα το Enermax.

γενικά με το τροφοδοτικό προσπάθησε να μην τα "σφίξεις" τα λεφτά σου, είναι κάτι που μένει κατά κάποιον τρόπο.

Edited by ChameZX
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν είσαι υπερβολικά σφιχτός στο budget σου μην αγοράσεις 80+ bronze, μέχρι 100 ευρώ εγώ θα αγόραζα ή το Evga που πρότεινε ο [MENTION=4902]ChameZX[/MENTION] ή αυτό

PSU Super Flower Golden Green HX Series 550w (sf-550p14xe) - Τροφοδοτικο (PER.811708)

Link to comment
Share on other sites

πάντως αν γίνει η οποιαδήποτε κίνηση να αγοράσεις το EVGA, ψάξε λίγο τι παίζεται με την εγγύηση, γιατί μπορεί να σου δίνει 5 χρονιά το ελληνικό κατάστημα, άλλα η εταιρία όπως έγραψα πρέπει να την έχει επεκτείνει στα 10. Τώρα αν σου καλύπτει 5 το μαγαζί και μετά άπω εκεί και πέρα άλλα 5 η ίδια η εταιρία, και να κάνεις μόνος σου τα RMA μην μασάς, η EVGA είναι πολύ οκ με αυτά.

Και τα άλλα 2 θα σου βγάλουν την δουλειά, παίξε μπάλα μέχρι τα 650W, ότι πιο πάνω είναι αχρείαστο αν δεν κάνεις κάνα παχύ SLI/CF.

Edited by ChameZX
Link to comment
Share on other sites

thermatle,corsair εχουν καλες υποστηριξεις??

και τα thermatle μου αρεσουν

εχω τωρα ενα τροφοδοτικο και οταν το κλεινω απο πισω η απο το πολυμπριζο πεφτει η ασφαλεια του υπολογιστη ειναι φυσιολογικο?

Edited by escobar
Link to comment
Share on other sites

από τα 3 που σου πρότεινα εγώ τα 2 είναι 80+ Gold και το άλλο είναι Bronze, αυτό που έδωσε ο [MENTION=14377]Antisocial[/MENTION] είναι επίσης 80+ Gold.

Κοιτά, πέρα από το ότι δεν είναι modular, όλα τους είναι άριστης ποιότητας, Seasonic, XFX, Enermax, SuperFlower, Be Quiet!, δεν υπάρχει περίπτωση να σε προδώσει κανένα τους. Δεν είναι LC-Power ή MS-Tech ή Approx, όλα τους κοστίζουν κοντά στα 100?, από μεγάλες εταιρίες στον χώρο τον τροφοδοτικών, άπλα σου προτείνουμε διάφορα, διάλεξε ένα και πάρε. εγώ πριν 3 χρονιά επέλεξα το XFX έναντι του Enermax, δεν το μετάνιωσα, είναι καταπληκτικό τροφοδοτικό.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως το είπε ο @ChameZX, διάλεξε ένα επώνυμο τροφοδοτικό. Είναι από τα κομμάτια που το παίρνεις μία φορά. Έχω ένα Enermax Pro82+, το οποίο πραγματικά έχω ξεχάσει πότε το πήρα.

Link to comment
Share on other sites

οσο υψηλο ειναιι το επιπεδο τοσο ποιο οικονομικο θα εχετε το ρευμα αναφερει αλλα και οτι οι κατασκευαστες μπορει να χαλανε την ποιοτητα των υλικων για ποιο υψηλοι πιστοποιησει

αν κανω λαθος διορθοστεμαι

εχουν διαφορες?

[TABLE=class: rgMasterTable]

[TR=class: rgAltRow]

[TD][/TD]

[TD]EVGA SuperNOVA 650 G1 Power Supply[/TD]

[TD]EVGA SuperNOVA 650 GS Power Supply[/TD]

[TD]EVGA SuperNOVA 650 G2 Power Supply[/TD]

[TD]EVGA SuperNOVA 650 P2 Power Supply[/TD]

[TD]EVGA 650 GQ Power Supply[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Edited by escobar
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα PCB απ'όλες τις ηλεκτρονικές συσκευές, κατασκευάζονται στην Κίνα.
Το ECO Mode της EVGA σημαίνει πως ο ανεμιστήρας δεν γυρίζει όσο το load του είναι κάτω από 25%.
Με το σύστημα που έχεις, με ένα καλό 500άρι άμα πάς θα είσαι άνετος ακόμα και μετά από προσθήκη
μεγαλύτερης κάρτας.
Εάν θέλεις στο μέλλον να πάρεις καινούριο PC και να χρησιμοποιήσεις αυτό το PSU, πάρε ένα
650άρι Modular με εγγύηση από 5 χρόνια και πάνω και είσαι έτοιμος!
 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now