MetallicGR

Το Galaxy Note 7 επανακυκλοφορεί στις 21 Οκτωβρίου

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Το Galaxy Note 7 επανακυκλοφορεί στις 21 Οκτωβρίου]http://www.hwbox.gr/images/news_images/samsung4.jpg[/NEWS_IMG] Η Samsung θα συνεχίσει τις πωλήσεις του νέου της smartphone στα τέλη Οκτωβρίου σύμφωνα με νέα αναφορές.

Μετά από έναν μήνα κυκλοφορίας και πολλές αναποδιές, η Samsung αναμένεται σύντομα να επιστρέψει στους κανονικούς της ρυθμούς, όσον αφορά τη διαθεσιμότητα του Galaxy Note 7 στην αγορά. Μετά από την ανάκληση λόγω προβληματικής μπαταρίας η Samsung έχει διορθώσει τη κατάσταση και έτσι τα πρώτα "safe" smartphones Θα βρουν το δρόμο τους στην αγορά μέσα στις επόμενες εβδομάδες. Τα safe smartphones θα χαρακτηρίζονται από ένα "S" στη συσκευασία τους που θα τα ξεχωρίζει από τις υπόλοιπες που ενδέχεται να κυκλοφορούν.

[img_alt=Το Galaxy Note 7 επανακυκλοφορεί στις 21 Οκτωβρίου]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums813-picture70081.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

OMG μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα. Καταραμένο storage, μεγάλο bottleneck!

Του αλλάζει τα φώτα, το κάνει να φαίνεται σαν να έχουν διαφορά 3-4 χρόνια!! Μόνο το storage? Είδες score sigle cpu η apple? Παραπάνω από laptops!! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Και για να γελάσουμε κι άλλο...γρατζουνιέται ευκολότερα από το s7 και το note 5 που φοράνε gg4. [MENTION=543]Trabakoulas[/MENTION] που είσαι τώρα που θάβω λίγο sammy?? :hehe:

[video=youtube;571pu66vEBc]

Αντίθετα το

.
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πλάκα πως γίνεται και δεν βαζει η Samsung ταχύτερα nand; Έλεγα μέχρι τώρα τους χρήστες iPhone αλλά τώρα; Σε hardware εκτός από οθόνη είναι πολύ μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα, δηλαδή, συγγνώμη...στέκεστε στο πόσο γρήγορα ανοίγει 50 apps. Πρόκειται ποτέ να ανοίξετε τόσο apps με την σειρά;

Αλλές λειτουργίες έχει το note και άλλες το iphone. Kάνει το iphone split screen; Έχει πραγματικό mutlitasking;

Επίσης, άλλη ανάλυση έχει το note, πιο μεγάλη οπότε λογικό να κάνει πιο πολύ ώρα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο να ανοίξει apps και να τα φορτώσει. Κάνει και rendering μπαίνει ίντερνετ, βγάζει φωτογραφίες, δείχνει το multitasking. Προφανώς και έχει άλλες λειτουργίες και για αυτό θα το πάρει εν τέλει κάποιος το note αλλά δεν παύει να είναι μπροστά σε ταχύτητα το iPhone πως να το κάνουμε; Επίσης ναι από το να βλέπω ένα νούμερο στο antutu προτιμώ να βλέπω τέτοια τεστ.

Link to comment
Share on other sites

Δέν μπορώ να πιστέψω το βίντεο!!! είναι δυνατόν τόσο μεγάλη διαφορά;;;; Μετά από αυτό είμαι έτοιμος να αλαξοπιστήσω και απο Noteάκιας να γίνω iphoneάκιας. άλλα ρε παίδες μου τι δίνει στα νέυρα το σύστημα του i phone δηλ, δες να βάλεις ένα mp3 στην συσκευή και πρέπει να κάνεις sync και ιστορίες.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα, δηλαδή, συγγνώμη...στέκεστε στο πόσο γρήγορα ανοίγει 50 apps. Πρόκειται ποτέ να ανοίξετε τόσο apps με την σειρά;

Αλλές λειτουργίες έχει το note και άλλες το iphone. Kάνει το iphone split screen; Έχει πραγματικό mutlitasking;

Επίσης, άλλη ανάλυση έχει το note, πιο μεγάλη οπότε λογικό να κάνει πιο πολύ ώρα...

Φυσικά και στεκόμαστε στο πόσο γρήγορα κάνει απότομα τα πάντα γιατί έτσι σου δείχνει ότι το κινητό δεν λαγκάρει ποτέ και αξίζει τα λεφτά που ζητάει. Την ταχύτητά του πληρώνεις που είναι πάντα παρών.

Split screen είναι ένα feauture που λείπει πολύ από το iphone αλλά δεν έχει καμία σχέση με την ταχύτητα.

Αυτό με την ανάλυση που είπες είναι αστείο.....

[video=youtube;pBIPU8aCCgE]

1sec διαφορά από 2k σε 720p..πάμε άλλη δικαιολογία...

άλλα ρε παίδες μου τι δίνει στα νέυρα το σύστημα του i phone δηλ, δες να βάλεις ένα mp3 στην συσκευή και πρέπει να κάνεις sync και ιστορίες

Ισχύει, ο μικρός κλειστός κόσμος της apple..

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

Στο κλειστό κόσμο της Apple θα συμφωνήσω αλλά αν ποτέ άλλαζα το S6 θα πήγαινα ασυζητητί στο iphone. Για εμένα είναι η καλύτερη προσπάθεια της Apple μέχρι στιγμής και δεδομένου το φιάσκο της Samsung νομίζω ότι θα τη ποδοπατήσει κυριολεκτικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Δέν μπορώ να πιστέψω το βίντεο!!! είναι δυνατόν τόσο μεγάλη διαφορά;;;; Μετά από αυτό είμαι έτοιμος να αλαξοπιστήσω και απο Noteάκιας να γίνω iphoneάκιας. άλλα ρε παίδες μου τι δίνει στα νέυρα το σύστημα του i phone δηλ, δες να βάλεις ένα mp3 στην συσκευή και πρέπει να κάνεις sync και ιστορίες.

απο εποχές iphone 4 εχω να χρησιμοποιήσω itunes αφού υπάρχει αυτό!

στο itunes μπαίνει μόνο οταν θέλω να κάνω full backup :T:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πλάκα πως γίνεται και δεν βαζει η Samsung ταχύτερα nand; Έλεγα μέχρι τώρα τους χρήστες iPhone αλλά τώρα; Σε hardware εκτός από οθόνη είναι πολύ μπροστά.

H Samsung και αν έχει ταχύτερα nand! Απλά κρίνει ότι δεν αξίζει το επιπλέον κόστος το κοινό της, τόσο απλά.

Αλλιώς θα μπορούσε πολύ εύκολα να πατάει ΤΑ ΠΑΝΤΑ σε storage ταχύτητα, αλίμονο, δικά της fab έχει...

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είπα ότι δεν έχει. Είπα ότι δεν βάζει. Άρα μας πουλάει κάτι κατώτερο ξεκάθαρα και κάποιοι συνεχίζουν και τη στηρίζουν. Αυτό λέω. Παλιά κραζαμε ότι έβαζε 1gb ram η Apple και τώρα βάζει 3 και γενικά Top grade hardware αλλα Την Samsung δεν την βλέπω να την κράζουν πάρα μόνο για το lagwiz

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now