andrewk

Επιλογή μητρικής z170

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

Ενδιαφέρομαι για την αγορά μίας μητρικής z170.Τα υπόλοιπα πραγματάκια είναι 6700k,gtx1070,16gb ram.Η χρήση του Pc θα είναι κατά κύριο λόγο παιχνίδια.Overclock φυσικά και θα γίνει αλλά σε normal πλαίσια.Κοιτάζω asus pro gaming,sabertooth S καθώς και Maximus VIII Hero.Αξίζουν οι 2 τελευταίες τα παραπάνω χρήματα??'Εχετε να προτείνεται κάποια άλλη??

Link to comment
Share on other sites

Αν σε καλύπτει η pro gaming και έχει όλα τα feauture που χρειάζεσαι μην δώσεις παραπάνω χρήματα :) Το ίδιο oc θα κάνεις και στις 3 μητρικές με αέρα ή νερό :)

Συγκεκριμένα για την pro gaming ακούω και διαβάζω για κάποια προβλήματα,για αυτό σκεφτόμουν να πάω σε κάτι πιο ακριβό που λογικά θα έχει και καλύτερη υποστήριξη από την asus..Δεν ξέρω εάν είναι σωστός ο τρόπος που σκέφτομαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Ενδιαφέρομαι για την αγορά μίας μητρικής z170.Τα υπόλοιπα πραγματάκια είναι 6700k,gtx1070,16gb ram.Η χρήση του Pc θα είναι κατά κύριο λόγο παιχνίδια.Overclock φυσικά και θα γίνει αλλά σε normal πλαίσια.Κοιτάζω asus pro gaming,sabertooth S καθώς και Maximus VIII Hero.Αξίζουν οι 2 τελευταίες τα παραπάνω χρήματα??'Εχετε να προτείνεται κάποια άλλη??

επειδη εχω asus sabertooth z170 S πηγαινεις με κλειστα ματια σε αυτην,κανενα προβλημα μεχρι στιγμης που τη δουλευω 4 μηνες,μεγαλυτερες πιθανοτητες εχεις να συναντησεις bugs με καποια hero,οτιδηποτε αλλο απο asus,msi η gigabyte παρα με μια sabertooth,τιμη γυρω στα 200? και θα τη βρεις σε vision studio θεσσαλονικης,οι αλλοι δε ξερω γιατι δεν την εχουν,απο εμφανιση και ποιοτητα σκιζει,εγω μονο sabertooth αγοραζω και οτι ειναι tuf series..ακουσε με και δε θα χασεις!!!

Edited by odim
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now