MetallicGR

Acer BE270U Monitor με 27" WQHD IPS panel!

Recommended Posts

Ακόμη μια προσθήκη στην οικογένεια οθονών της Acer, αυτή τη φορά με διαγώνιο 27 ίντσες και ανάλυση 2560x1440 pixels.

Η BE270U ανταποκρίνεται πλήρως στους επαγγελματίες που αναζητούν μια ποιοτική οθόνη με αρκετά καλή απόδοση χρωμάτων για τις εργασίες τους. Έτσι η συγκεκριμένη φέρει IPS panel και 100% κάλυψη της παλέτας χρωμάτων sRGB. Παράλληλα, διαθέτει 100,000,000:1 contrast ratio και φωτεινότητα πάνω από 350 cd/m2 μαζί με χρόνο απόκρισης που δεν ξεπερνά τα 6ms, κλείνοντας ελαφρώς το μάτι και στους gamers.

Όντας ένα monitor αυστηρά για επαγγελματίες, η Acer προσφέρει επίσης ένα αρκετά παραμετροποιήσιμο stand με ρυθμίσεις ύψους και περιστροφής σε portrait mode ενώ υπάρχουν επίσης λειτουργίες όπως Picture-in-picture. Η MSRP της BE270U ανέρχεται στα $499 και η κυκλοφορία της αναμένεται άμεσα. 

 

128 (1).jpg

 

128 (2).jpg

 

 

 


Πηγή.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, George_o/c said:

Για την συγκεκριμένη δεν ξέρω, αλλά γενικά, τα 2560 είναι ΑΛΛΗ φάση. Κάθεσαι μετά σε 1080p monitor και λες "πως άντεξα τόσο καιρό" :hehe:

Όντως είναι η ανάλυση άλλο πράγμα αλλά επίσης είναι και τρομερή η αίσθηση για εμένα των IPS panel. Μετά κάθομαι σε άλλες και βλέπω τα χρώματα εντλώς διαφορετικά, σε IPS panel το μάτι ξεκουράζεται όσες ώρες και να είσαι μπροστά!

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, La_MoRt said:

Όντως είναι η ανάλυση άλλο πράγμα αλλά επίσης είναι και τρομερή η αίσθηση για εμένα των IPS panel. Μετά κάθομαι σε άλλες και βλέπω τα χρώματα εντλώς διαφορετικά, σε IPS panel το μάτι ξεκουράζεται όσες ώρες και να είσαι μπροστά!

Αγόρασα την 2311Η το 2011 και μέχρι τώρα έλεγα ότι ήταν τα καλύτερα 200€ που έδωσα ποτέ. 

Το λέω αυτό γιατί για το πατρικό μου αγόρασα πριν λίγο καιρό την 2515, 25άρα μεν, 2560 δε ;) Άλλοοοοο πράμα λέμε, συνδυάζει τα πανέμορφα χρώματα του IPS με άπλετο χώρο. Μακάρι να έπαιρνα την 27άρα όπως λέγαμε με τον φίλτατο @Trabakoulas το καλοκαίρι, αλλά πολλά τα φράγκα της :/ 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, AMDnord said:

αμα μιλαει ο νορντ, εσυ λές σιγα την διαφορα με το 1080π...... .... ... ... ....

Είχες δίκιο νορντ, είχες δίκιο. Και στο gaming είναι ακόμα πιο απίστευτη η διαφορά :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now