giannis97

Αγορα Gamepad!!

Recommended Posts

καλησπερα και συγγνωμη εαν γραφω σε λαθος θεμα, θα μπω κατευθειαν στο ψητο.. εχω εναν σταθερο υπολογιστη με windows 8 64bit.. παιζω το gta v  5 μεσω steam και το euro truck simulator.. θα ηθελα να αγορασω ενα gamepad εως και 30 ευρω.. ειτε ασυρματο ειτε ενσυρματο.. βρηκα στο eshop.gr το logitech f310.. θα μπορω με εκεινο να παιζω το gta v; θα υποστιριζει windows 8 ; στην σελιδα του eshop δεν γραφει για windows 8.. εαν παρακαλω εχετε καποιο gamepad και παιζεται gta v πειτε μου ποιο ειναι να το αγορασω. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιζω witcher 3, μπατμαν και το grid 2, κατι πιο racing να δω αν υπαρχει και εκει καποια διαφορά με το ενα χειριστήριο Xbox 360 

Η αλήθεια ειναι οτι επαιζα πολυ πιο άνετα και ξεκούραστα. 

ειναι αρκετα στιβαρή συσκευή, απο καλα υλικα με μια χαρα ευαισθησίες στο gaming. δεν πιάνεις κατι ουαου ομως ρε παιδι μου, ενα απλο χειριστήριο κονσόλας ειναι.

Απο θεμα υποστήριξης σε !windows 10! απλα το κουμπωνεις περνάει κατι drivers, δεν παίρνει καν λεπτο, και εισαι ετοιμος να παιξεις! :)

Κονσολα της  MS ειναι αρα και στα 7/8 δεν νομίζω να υπάρχει κανένα πρόβλημα, επισης δεν νομιζω να υπάρχει και κατι καλύτερο απο αυτο στα 20€

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ChameZX said:

Παιζω witcher 3, μπατμαν και το grid 2, κατι πιο racing να δω αν υπαρχει και εκει καποια διαφορά με το ενα χειριστήριο Xbox 360 

Η αλήθεια ειναι οτι επαιζα πολυ πιο άνετα και ξεκούραστα. 

ειναι αρκετα στιβαρή συσκευή, απο καλα υλικα με μια χαρα ευαισθησίες στο gaming. δεν πιάνεις κατι ουαου ομως ρε παιδι μου, ενα απλο χειριστήριο κονσόλας ειναι.

Απο θεμα υποστήριξης σε !windows 10! απλα το κουμπωνεις περνάει κατι drivers, δεν παίρνει καν λεπτο, και εισαι ετοιμος να παιξεις! :)

Κονσολα της  MS ειναι αρα και στα 7/8 δεν νομίζω να υπάρχει κανένα πρόβλημα, επισης δεν νομιζω να υπάρχει και κατι καλύτερο απο αυτο στα 20€

Καλησπερα και ευχαριστώ  για την απαντηση.  Ξερεις καποιον που να το έχει δοκιμάσει με το gta v; επισης windows 8 εχω οχι 10. Απλως πρεπει να είμαι σιγουρος οτι θα παιζει το παιχνίδι  και οτι θα υποστηρίζει  windows 8..  Πριν το αγορασω

Link to comment
Share on other sites

Το Logitech F310 το έχω περίπου 5 χρόνια (3 από δαύτα).

Αναγνωρίζεται σαν Xbox controller στο PC και στο GTA V μου παίζει απροβλημάτιστα από την αρχή.

Δεν έχει σημασία το OS, από Windows 7 και πάνω παίζουν μια χαρά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Astalavista said:

Το Logitech F310 το έχω περίπου 5 χρόνια (3 από δαύτα).

Αναγνωρίζεται σαν Xbox controller στο PC και στο GTA V μου παίζει απροβλημάτιστα από την αρχή.

Δεν έχει σημασία το OS, από Windows 7 και πάνω παίζουν μια χαρά.

Θα παω σε λιγο να το παραλάβω  απο το eshop :) ευχαριστώ  ολους.  Αν εχω καποιο προβλημα θα ξανα γραψω εδω

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, giannis97 said:

εχω στα χερια μου το f310 logitech.. τι ακριβως πρεπει να κανω για να παιξω gta v ; ρυθμισεις μεσα απο το παιχνιδι η μεσω καποιου προγραμματος;

Τίποτα απολύτως. Plug and play :) Ειδικά το GTA μου έχει δείξει εξαιρετική συμβατότητα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Astalavista said:

Τίποτα απολύτως. Plug and play :) Ειδικά το GTA μου έχει δείξει εξαιρετική συμβατότητα.

φιλε, εγω που θελω να αλλαξω τα πληκτρα τι κανω; εννοω οτι ο παικτης κουνιεται με τα βελη.. εγω θελω να το αλλαξω αυτο και να τον κανω να κουνιεται με τον μοχλο(το στρογγυλο καταλαβες..)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά βεβαιώσου το εξής - υπάρχει ένα κουμπάκι πάνω από τον αριστερό μοχλό που γράφει mode. Αν είναι αναμμένο το πράσινο led, τότε το σαν πρωτεύον κατεύθυνση είναι τα βελάκια και δευτερεύον ο μοχλός. Με απενεργοποιημένο τότε ο μοχλός σου γίνεται ο βασικός. Επί της ουσίας το mode αντιστρέφει ποιο είναι το πρωτεύον χειριστήριο κατεύθυνσης, χωρίς να απενεργοποιεί κάποιο.

Οπότε βεβαιώσου αρχικά για το mode - απλώς μην το έχεις ενεργοποιημένο και ο μοχλός θα είναι το default.

Από κει και πέρα, ότι αλλαγές θες το κάνεις μέσα από τις ρυθμίσεις του κάθε παιχνιδιού. Υπάρχει και το logitech profiler αλλά εγώ το βρίσκω παντελώς άχρηστο.

Btw διόρθωση, εγώ έχω τα F510 αλλά το μόνο που αλλάζει νομίζω πως είναι η δόνηση.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Astalavista said:

Αρχικά βεβαιώσου το εξής - υπάρχει ένα κουμπάκι πάνω από τον αριστερό μοχλό που γράφει mode. Αν είναι αναμμένο το πράσινο led, τότε το σαν πρωτεύον κατεύθυνση είναι τα βελάκια και δευτερεύον ο μοχλός. Με απενεργοποιημένο τότε ο μοχλός σου γίνεται ο βασικός. Επί της ουσίας το mode αντιστρέφει ποιο είναι το πρωτεύον χειριστήριο κατεύθυνσης, χωρίς να απενεργοποιεί κάποιο.

Οπότε βεβαιώσου αρχικά για το mode - απλώς μην το έχεις ενεργοποιημένο και ο μοχλός θα είναι το default.

Από κει και πέρα, ότι αλλαγές θες το κάνεις μέσα από τις ρυθμίσεις του κάθε παιχνιδιού. Υπάρχει και το logitech profiler αλλά εγώ το βρίσκω παντελώς άχρηστο.

αλλαξα τυχαια το mode και κινειται με τον μοχλο.. το προγραμμα το κατεβασα, και ειναι οντως αχρηστο.. νομιζω στο ps4 υπαρχει επιλογη οταν βλεπει τον εχθρο να τον στοχευει κατευθειαν η κανω λαθος; εαν ναι μπορω να περασω με καποια ρυθμισει την λειτουργεια αυτη; 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ρύθμιση του χειριστηρίου αυτή. Μέσα στο GTA, πατάς να σου εμφανίσει το menu.

Settings ->Gamepad (το πρώτο), και στην δεξιά πλευρά κάτω από το χειριστήριο υπάρχει η επιλογή targeting mode. Το βάζεις στο Assisted Aim-Full.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Astalavista said:

Δεν είναι ρύθμιση του χειριστηρίου αυτή. Μέσα στο GTA, πατάς να σου εμφανίσει το menu.

Settings ->Gamepad (το πρώτο), και στην δεξιά πλευρά κάτω από το χειριστήριο υπάρχει η επιλογή targeting mode. Το βάζεις στο Assisted Aim-Full.

Πριν ενω με άφηνε το επιλέξω αυτο τώρα δεν με αφηνει..  Εκανα restore defaults αλλα δεν αλλαξε κατι :/

Link to comment
Share on other sites

On 21/11/2016 at 10:51 AM, MetallicGR said:

Δοκίμασες σε άλλη θύρα; Βάζεις πρώτα το χειριστήριο και μετά bootάρεις το Game έτσι;

Ναι το δοκίμασα.  Πρωτα ξεκιναω το παιχνιδι συνηθως και υστερα τοποθετώ το, χειριστήριο  στην θύρα. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now