toudakos

CoolerMaster Cosmos WaterCool Build Power by Asus (by Toudakos)

Recommended Posts

Γεια σας! Έχω σχεδόν τελειώσει ένα project και δημιούργησα αυτό το topic για να μοιραστώ μαζί σας το build μου σε ένα CoolerMaster Cosmos κουτί !

1.png

 

  • CASE -> CoolerMaster Cosmos SE (Window)
  • PSU -> Cooler Master Real Power Pro RS-A00-EMBA (1000W)
  • MOBO -> ROG MAXIMUS VI Formula
  • GPU -> ROG Strix GTX 1080
  • CPU -> Intel i7 4770K
  • RAM -> G-Skill 16GB kit 1866MHz
  • SSD ->Intel 120GB
  • HDD ->Seagate 2TB
  • EKWB EK-DCP 4.0 Watercooling Pump
  • EKWB EK-Supreme LTX - Acetal+Nickel CSQ
  • Primochill PrimoFlex Advanced LRT Σωλήνας 13/10 Crystal Clear
  • Phobya Balancer 250 Black Reservoir
  • Alphacool NexXxoS ST30 Full Copper 120 Watercooling Radiator
  • Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper 240 Watercooling Radiator
  • Corsair Air Series SP120 High Performance Edition x3
  • VoltStorm G1/4" Compression Fitting 13/10mm Black Nickel
  • BitFenix Extensions - sleeved Red
  • Custom LED lights.

   

2.png

IMG_20161107_200733.jpg

IMG_20161116_113606.jpgIMG_20161116_113357.jpg

IMG_20161116_113935.jpgIMG_20161116_113922.jpgIMG_20161116_113935.jpgIMG_20161116_113955.jpg

3.png

 

4.png

ind.jpg

14705808_1760874797509940_7724581410615528205_n.png

5.png

Corsair 750D Watercooled

Edited by toudakos
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο forum φίλτατε και καλοδούλευτο το σύστημα. Αν μπορείς ανέβασε φωτογραφίες απευθείας στο site γιατί το link από facebook δεν είναι και ότι πιο βολικό. Αν έχεις και φωτογραφίες καθώς έστηνες το σύστημα μπορείς να ανεβάσεις ένα σύντομο build log εδώ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, GregEl said:

Καλώς ήρθες στο forum φίλτατε και καλοδούλευτο το σύστημα. Αν μπορείς ανέβασε φωτογραφίες απευθείας στο site γιατί το link από facebook δεν είναι και ότι πιο βολικό. Αν έχεις και φωτογραφίες καθώς έστηνες το σύστημα μπορείς να ανεβάσεις ένα σύντομο build log εδώ.

Ευχαριστω πολυ για το καλος ορισμα :D Θέλω να το αλλαξω το post αλλα εχω ενα θεμα με το edit button δεν μου το εμφανιζει . Εχω και αλλες φωτο αλλα και video. Ελπιζω να το λυσουμε συντομα. :)

35 minutes ago, venisk said:

Γειά σου @toudakos

Για να κάνεις edit πάτα το f5 και έχε το ποντίκι σου έτοιμο στο κάτω μέρος του post σου.

Ωραίο το σύστημά σου αλλά δεν ενοχλεί την gpu το tank σου?

Σε ευχαριστω για την βοηθεια ομως μετα απο το refresh μονο το +Quote εμφανιζει......

 

31 minutes ago, Dimitrios1971 said:

Αυτο θα ελγα κι εγω. μανια ρρε παιδια με τα μικρα κουτια. Δωστε αερα στο Harrdware σας...:gizmo:

Χαχα δεν ειναι μανια ..... ειναι οτι φενεται πολυ ωραια και "γεματο" ευκολα και με λιγοτερο Budget (γνωμη μου).... Η gpu δεν επηρεαζεται οσον αφορα την ροη του αερα και την θερμοκρασια της . Εχοντας κανει καποιες μετρησεις με διαφορετικο στησιμο το συμπερασμα ηταν αυτο .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@toudakos Καλώς σε βρήκαμε φίλτατε! Πολύ ωραίο, δυνατό και συμπαγές το τερατάκι σου! :T:
Κι εμένα μ'αρέσουν τα πιο μαζεμένα κουτάκια και ας είναι μέσα όλα πιο στριμωγμένα, τα μεγάλα
δεν μου κάθονται καλά! Μου είναι λίγο άχαρα στο μάτι!

Σπάστο μας και αναλυτικά τι έχεις βάλει μέσα! :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, venisk said:

@toudakos Τα κατάφερα και στο έκανα edit, πες μου μόνο αν έτσι το ήθελες.

Ειναι σιγουρα πολυ καλυτερο απο το αρχικο :P που ειχα κανει :P αλλα ειχα σκοπο να το φτιαξω μαζι με τα specs του pc. Σε ευχαριστω ομως παρα πολυ για το χρονο και την προσπαθεια ειναι πραγματικα πολυ καλυτερο . Θα υπαρξει δυνατοτητα edit απο μεριας μου ?

18 hours ago, admin said:

@toudakos Καλώς σε βρήκαμε φίλτατε! Πολύ ωραίο, δυνατό και συμπαγές το τερατάκι σου! :T:
Κι εμένα μ'αρέσουν τα πιο μαζεμένα κουτάκια και ας είναι μέσα όλα πιο στριμωγμένα, τα μεγάλα
δεν μου κάθονται καλά! Μου είναι λίγο άχαρα στο μάτι!

Σπάστο μας και αναλυτικά τι έχεις βάλει μέσα! :D

 

Ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια φιλε μου . Θα περιμενω να δω αν διευθετηθει το θεμα με το edit για να μην κανω double posts αλλιως εννοειτε πως θα το ποσταρω αναλυτικα !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now