MetallicGR

Ποιος είναι ο κατασκευαστής του τροφοδοτικού σας

Ποιος είναι ο κατασκευαστής του τροφοδοτικού σας;  

41 members have voted

  1. 1. Ποιος είναι ο κατασκευαστής του τροφοδοτικού σας;

    • Corsair
      12
    • Seasonic
      3
    • Cooler Master
      9
    • EVGA
      1
    • Enermax
      2
    • Super Flower
      0
    • SilverStone
      0
    • BeQuiet!
      0
    • XFX
      3
    • Thermaltake
      6
    • Fractal
      0
    • No name (YOLO)
      1
    • Άλλο!
      4


Recommended Posts

Στο παρελθόν ρωτήσαμε τι πιστοποίηση έχει το τροφοδοτικό σας, τι θα θέλατε να έχει το "επόμενο" τροφοδοτικό σας καθώς και ποια είναι η ισχύς του. Η ποιότητα όμως κρίνεται όχι μόνο από το εάν το τροφοδοτικό είναι σωστό στα χαρτιά, αλλά και από τον κατασκευαστή του. Η αγορά διαθέτει αρκετές εταιρίες που κατασκευάζουν τροφοδοτικά. Πολλές είναι γνωστές για τη ποιότητα κατασκευής, άλλες για τη "προσιτότητα" και άλλες για τα επιπλέον καλούδια που διαθέτουν στους χρήστες.

Έτσι λοιπόν φτάνουμε στο κρίσιμο ερώτημα της ημέρας. Τι μάρκα PSU φοράει το PC σας;

 

psu-ocz-fatality1.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν, στα δικά μου συστήματα έχει τύχει μόνο Corsair. Τα Cooler Master τα χρησιμοποιώ στο γραφείο, νομίζω ότι η V-series θα ήταν επιλογή μου, και θα γλυκοκοίταζα και το επερχόμενο Masterwatt.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στο μεγάλο seasonic 1050 platinum, στο κατεβαστήρι cm g550m, στο σαλόνι και στο μαγαζί corsair vs350...επίσης έχουν περάσει πολλά yolo από τα χέρια μου :hehe:

Μεγάλο respect στο ocz psu που είχα κάποτε γιατί έκσασε η ασφάλεια του ups πέρασε το ρεύμα και θυσιάστηκε για να μην καεί το pc μου...τότε @antonisήρθε το stacker 830 στην ζωή μου!! Αντί να πάρω τροφοδοτικό έβαλα τα παραπάνω λεφτά και πήρα το κουτί.

Το τροφοδιτκό είναι η καρδιά του συστήματος που αντλεί το "αίμα" και το διανέμει στο hw.....γι αυτό επενδύστε σε αυτό και ας είναι λίγα watt, χωρίς sli ή 2 cpu κανένα σύστημα με καμία δύναμη δεν περνάει τα 500w...εδώ το δικό μου σε full load δεν τα πιάνει αλλά ξέρω ότι το seasonic μου αποδίδει καλύτερα στο 50% του οπότε 1050/2 μπουμ :)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now