MetallicGR

Ο i3 7350K θα γίνει ο ταχύτερος διπύρηνος της Intel!

Recommended Posts

Νέα benchmarks τοποθετούν τον συγκεκριμένο επεξεργαστή απέναντι από τους i5 6400 & 4670K στο μετροπρόγραμμα GeekBench.

Πιο ειδικά ο Intel Core i3 7350K θα γίνει ο νέος ξεκλείδωτος και προσιτός (με τα $180 που ζητάει όχι αρκετά) σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες φέρνοντας και πάλι το overclocking σε όσο το δυνατόν περισσότερους χρήστες. Benchmarks του εν λόγω επεξεργαστή στη συχνότητα των 4.2GHz ήρθαν στο φως πριν από μερικές ώρες στο μετροπρόγραμμα GeekBench

Ο επεξεργαστής σε single thread mode κατάφερε 5137 πόντους ενώ το multi core του ξεπέρασε τους 10048 πόντους. Τα αποτελέσματα ξεπερνούν clock per clock τις επιδόσεις του Core i5 4670K στο ίδιο φυσικά benchmark ενώ σε μερικές περιπτώσεις φτάνουν και τον Core i5 6500, Skylake αρχιτεκτονικής. 

 

Φωτογραφία του επίσης ακυκλοφόρητου Core i5 7600K 

345 (2).jpg

 

345 (1).jpg

 

Πηγή.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Νταξ μετά απο 4-5 γενεές το νέο διπύρηνο entry έφτασε το 4core μεσαίας κατηγορίας που βγήκε μια 4ετία πίσω. κλάιν μαιν. :hehe:

Πέρα απο παιχνίδι στα χέρια κάποιων overclockers ποιος άλλος θα πάρει την σήμερον ημέρα 2core cpu?:confused:

DOTA και LOL gamers?

 

Link to comment
Share on other sites

Θες να σου δείξω τι κάνει το 2πύρηνο iphone 7 στο 10πύρηνο redmi note 4?? :hehe: double score παντού! Δεν μετράει μόνο ο αριθμός αλλά και το τι κάνει ο κάθε πυρήνας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, venisk said:

Θες να σου δείξω τι κάνει το 2πύρηνο iphone 7 στο 10πύρηνο redmi note 4?? :hehe: double score παντού! Δεν μετράει μόνο ο αριθμός αλλά και το τι κάνει ο κάθε πυρήνας.

Για παίξε ρε έξυπνε battlefield 4 ή 1 σε 64άρι server με τον διπύρινο και αν μαμάει έλα να μου πετάξεις στα μούτρα τον 5930k. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Οταν 'ομως υπάρχει ο φθηνός ι5 ο ι3 δεν έχει λόγο ύπαρξης.

Αν έχουν την ίδια τιμή φυσικά..αλλά αν έχεις τρέλα με το oc και δεν έχεις λεφτά παίρνεις ξεκλείδωτο cpu...

Quote

Για παίξε ρε έξυπνε battlefield 4 ή 1 σε 64άρι server με τον διπύρινο και αν μαμάει έλα να μου πετάξεις στα μούτρα τον 5930k

Ναι αλλά έτσι μετά θα χεις 5930k χμμμ δεν με συμφέρει, θα σου πετάξω όλο το 900d που να είναι σίγουρο το αποτέλεσμα :hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Yoshi said:

Αυτό που δείχνεις δεν λέει απολύτως τίποτα, ούτε αν το τεστ ειναι σε multy ή single player, αλλά προφανώς και είναι απο single δεν χρειάζεται να είσαι guru για να το καταλάβεις.

Δες εδώ τεστ απο 64 server....σε medium 1080p, που να πας και Ultra σε 2k δηλαδή θα γελάει και το παρδαλό κατσίκι. :hehe:

BATTLEFIELD 4 MULTIPLAYER BENCHMARK

Battlefield 4 is the twelfth installment in the Battlefield Series developed by DICE and is one of the most popular games on the market today. The Benchmark takes place on a 10 minute run on the Flood Zone map on 64 player conquest. Although this is not a benchmark that can be easily replicated at home, multiplayer performance is paramount to this game, and this is something we do a bit differently from other sites.
BF4-Multiplayer-Pentium-G3258

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, MetallicGR said:

@Trabakoulas σε σχέση με τον 3770κ δεν παίζεις, σε σχέση με τη πραγματικότητα όμως είναι όπως τα λέει ο @Yoshi. (imo) :P 

Αν παίξεις σε 64άρι server με μεγάλο Map σε Ultra με τον διπύρηνο αξιοπρεπέστατα, με ευχαρίστηση να πηδηχτώ απ το παράθυρο. :hehe:

Απλά δεν παίζει τέτοιο πράγμα.

 

15 minutes ago, venisk said:

@Trabakoulas ωπ ωπ ταπούλα.....τι έγινε μάθαμε κάτι σήμερα?? :hehe:

 

 

ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα, να σου στείλω έναν i3 να δοκιμάσεις? αλλά αν πάρεις τα @@ σου και έχω δίκαιο θα μείνεις με τον i3 να παίζεις battlefield 1 και θα μου παραχωρήσεις τον 5930k, σύμφωνοι? :shades:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@MetallicGR Πόσο τέλειως έιναι ο νέος τρόπος για το merge?

Quote

να σου στείλω έναν i3 να δοκιμάσεις? αλλά αν πάρεις τα @@ σου και έχω δίκαιο θα μείνεις με τον i3 να παίζεις battlefield 1 και θα μου παραχωρήσεις τον 5930k, σύμφωνοι?

Θα ήθελα να το δοκιμάσω αλλά αν κερδίσω τι χάνεις??? 

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι θα ηθελα δοκιμη με εναν 4core amd και εναν 2core intel, με oc και οι 2 :hehe:

οκ, οχι τον αναφερομενο 7350 γιατι θα κλαψει κοσμος, εναν sky oc βρε παιδι...

Link to comment
Share on other sites

On 25/11/2016 at 4:43 PM, Yoshi said:

εγω νομιζω οτι παιζεις μια χαρα και με 58 fps

για τα λευτα του μαμαει, ουτε καν τα διπλασια fps στο 1/4 της τιμης και λιγοτερο

BattleField Multiplayer και διπύρηνο απλά δεν πάνε μαζί.

https://forums.anandtech.com/threads/60-minutes--cpu-performance-and-energy-consumption-in-gaming-atenra.2459963/

w8oqd4.jpg

dfbleh.jpg

3482glk.jpg

 

 

Edited by Aten-Ra
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yoshi said:

65 fps? ακομα καλυτερα!

Μάλλον δεν πρόσεξες τα Frame Times, εκεί εστίασε γιατί εκεί χαλάει το ζουμί.  Με παραπάνω από 100ms  Frame Times κάνει συνεχόμενα Stutter και σου προκαλεί ζαλάδα.  Τα fps δεν είναι το A και το Ω στα παιχνίδια και ιδιαίτερα σε Multiplayer Shooters. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now