billpeppas

Ιδέες για κουτί

Recommended Posts

Λέω μετά από πολλά χρόνια να ξαναβάλω υπολογιστή μου σε κουτί ( yay! unbelievable! wtf ? ).
Για ρίξτε καμμιά ιδέα για κουτί που να χωράει μητρική EEB / E-ATX

Κατά προτίμηση με καλούς χώρους αλλά δίχως να ζυγίζει 10 τόνους μιας και θα το μεταφέρω συχνά πυκνά αναγκαστικά

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, billpeppas said:

Λέω μετά από πολλά χρόνια να ξαναβάλω υπολογιστή μου σε κουτί ( yay! unbelievable! wtf ? ).
Για ρίξτε καμμιά ιδέα για κουτί που να χωράει μητρική EEB / E-ATX

Κατά προτίμηση με καλούς χώρους αλλά δίχως να ζυγίζει 10 τόνους μιας και θα το μεταφέρω συχνά πυκνά αναγκαστικά

Σου πουλάω το Armor μου, είναι το silver όλο αλουμίνιο. :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν είν' κακό.

Αρκετά ευρύχωρο φαίνεται, δεν ξέρω πως θα είναι από άποψης μεταφοράς όταν αυτό γεμίσει με hardware ( έχω ήδη ψιλομετανοιώσει την παραγγελία των Noctua U9S.

Link to comment
Share on other sites

Αν έρχεται μαζί με τον The Rock να το κουβαλάει χαχαχα.

Η χαρά του watercoolerά τα κουτιά αυτά ( δεν θα πω phase-α γιατί θα προδώσουμε την ηλικία μας :D )

Πρός το παρών σταμάτησα να χαζεύω κουτιά και ξεκίνησα την ταλαιπωρία να φτιάξω ένα windows server install που το μάμησαν οι υπάλληλοι μιας εταιρίας και χωρίς να έχουνε τίποτα σε backup είχαν την εξυπνάδα να κλείσουν πολλάκις το PC εν ώρα λειτουργίας με το διακόπτη του τροφοδοτικού. 

Γυναίκες.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, ejic said:

Phanteks Evolv ATX

http://phanteks.com/Enthoo-Evolv-ATX.html

max 264mm wide για μητρικη Ε-ΑΤΧ

Έχω στήσει 2 συστήματα για φίλους στο κουτί αυτό και ήταν απόλαυση και κατά τη συναρμολόγηση και το τελικό αποτέλεσμα!

Το στήσιμο να υποθέσω έγινε για E-ATX.

Η αγορά από πού?

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς......Είναι το πιο όμορφο σε λογικό μέγεθος κουτί της αγοράς..αν έμπαινε το hw/cooling μου σίγουρα θα το τιμούσα! Μακάρι να βγεί λίγο μεγαλύτερο κάποια στιγμή....

Link to comment
Share on other sites

Δεν βολεύει για μεταφορές εκτός κουτιού.
Αλλιώς εκτός θα το άφηνα.

Αλλά τώρα χειμώνα με βροχές πως να το μεταφέρω από το 1 σπίτι στο άλλο δίχως να είναι μέσα σε case ?

Link to comment
Share on other sites

Αφού το έγραψα εξ' αρχής στο 1o post.

Να χωράει EEB/E-ATX μητρική γράφω.

Και σιγά μην είχα μείνει με βασικό PC τον 980X :D

Έχω μικρούλι με Gene + 3770K για ότι gaming τύχει να κάνω ποτέ, τώρα λόγω δουλειάς παίζω με πολλούς πυρήνες.

Αυτό που ψάχνει στέγη για να γίνει μεταφέρσιμο είναι το παρακάτω

 

Asus Z10PE-D8 WS, 2* Xeon E5-2680 v4, 128GB DDR4-2400, Noctua U9S coolers και μια ακολουθία από SSDs & HDDs :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now