Sectone

Αγορά Monitor από εξωτερικό

Recommended Posts

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Θελώ να ρωτήσω τι παίζει με αγορές από εξωτερικό π.χ amazon θέλω να πάρω αυτή την οθόνη 

https://www.amazon.com/27-inch-Monitor-PG27AQ-Response-Display/dp/B01AWGY9MG?th=1

Θα μου βγει φθηνότερα με μεταφορικά από εξωτερικό κλπ η καλύτερα να την πάρω από ενα κατάστημα στην Ελλάδα κατευθείαν?

Επίσης, αν βγάλει πρόβλημα (bleeding, ips glow , καμμένα pixels κλπ) μετά τι κάνεις την στέλνεις πάλι πίσω εξωτερικό? Τι παίζει? Έχουμε και αυτό το πρόβλήμα με αυτά τα monitors...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επίσης! Η asus έχει λίγο παράξενη εγγύηση και δεν μπορείς να στείλεις εσύ το προιόν σε αυτούς αλλά αυτός που στο πουλάει, επίσης κοιτάζεις το αμερικάνικο amazon, στην ελάδα αυτή η οθόνη κοστίζει από 946 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, venisk said:

Καλησπέρα επίσης! Η asus έχει λίγο παράξενη εγγύηση και δεν μπορείς να στείλεις εσύ το προιόν σε αυτούς αλλά αυτός που στο πουλάει, επίσης κοιτάζεις το αμερικάνικο amazon, στην ελάδα αυτή η οθόνη κοστίζει από 946 ευρώ!

Θέλω φθηνότερα απο 946 μέσω εξωτερικου για αυτό το λέω. Αλλά μετά που να το στέλνεις εξωτερικό παρολα αυτά η ASUS έχει service στην ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει υποστήριξη και στην Ελλάδα αλλά αν πάρεις από εξωτερικό θα πρέπει να τη στείλεις πάλι έξω σε περίπτωση βλάβης. Όσο ανφορά το Αμερικάνικο Amazon δε θα γλιτώσεις κάτι γιατί σε αυτή τη τιμή που τη δίνει θα πρέπει να πληρώσεις και εκτελωνισμό+δασμούς οπότε δε ξέρω αν σε συμφέρει να κάνεις τέτοια αγορά από εκεί. Το Amazon είναι αξιόπιστο σα κατάστημα και αν κάτι πάθει μπορείς να τη στείλεις στους ίδιους αλλά προτίμησε τα Ευρωπαϊκά Amazon για να μη μπλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now