stealth

Αγορα Laptop

Recommended Posts

Γεια σας παιδια :)

Περασε πολυς καιρος απο τοτε που τα ειπαμε τελευταια φορα, ελπιζω να ειασαστε ολοι καλα.

Θελω να αγορασω ενα laptop για τον ανιψιο μου, επειδη ειμαι ειμαι εξω απο τον χωρο για καιρο

θα ηθελα την γνωμη σας. Περισσοτερο για gaiming προοριζεται το μηχανακι. Mε εξωτερικη καρτα γραφικων κατα προτιμηση

Τιμη απο 400-600 ευρω. AMD ή Intel?

Ολες οι γνωμες ευπροσδεκτες.

Ευχαριστω πολυ :)

stealth :P

Link to comment
Share on other sites

Που 'σαι John! Καλά είσαι 'συ? :)

Εφόσον λες ότι θα παιχνιδάρει, θα σου πρότεινα να έχει 8GB RAM και κατά προτίμηση να έχει AMD A-Series APU μέσα. Σε αυτά τα χρήματα νομίζω δεν βρίσκεις κάποιο Intel που οι επιδόσεις του στα παιχνίδια να ξεπερνάνε ένα AMD APU, ούτε για πλάκα. Είναι αμαρτία πχ να κάθεται να παίζει κάνα LOL σε κάρτες τύπου HD Graphics 4000, HD 520, HD Graphics 630 κτλ όταν μπορεί να κάτσει σε μια μεσαία R6 και να παίξει τα πάντα σε 720p. Ακόμη και GTA V σε low θα παίζει. Πχ κάτι τέτοιο http://www.skroutz.gr/s/9756586/HP-ProBook-655-G2-A10-8700B-8GB-256GB-FHD-W7.html;)

Μια απορία όμως, γιατί laptop? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρα :)

Ελα μου ντε και εγω την ιδια απορια ειχα..αγνωστες οι βουλες των παιδιων. :D

btw, εχω και την ανιψια μου τωρα, ζηλεψε και αυτη θελει tablet. Για να μην ανοιγω και αλλο thread,καμια ιδεα?

Σε ευχαριστω πολυ :)

Edited by stealth
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, venisk said:

Lenovo

hp

acer

Φυσικά μόνο intel, αλλά γιατί laptop για gaming δεν έχει νόημα.

Ο αδερφός μου πήρε τον Νοέμβρη ακριβώς το ίδιο HP με αυτό που δίνεις, μόνο που δεν είχε SSD (θα του βάλει στο μέλλον) και είχε 4GB RAM. Του αγόρασα βέβαια ένα 4άρι dimm ακόμα και του το κότσαρα πάνω. Ούτε για EuroTruck Simulator 2 δεν κάνει το laptop. Παίζει στα 1680 x 1050 με τα graphics σε low ή medium και τραβάει κάτι φρίκες πέφτονας στα 20 FPS, σταθεροποιείται βέβαια στα 35-40 αλλά έχει τρελά drops. 

Αφού σου λέει ο άνθρωπος ότι θέλει να παίζει κάνα παιχνιδάκι το ανιψάκι, γιατί το χαντακώνεις έτσι; Με το AMD θα πάρει +30-40% πάνω στο gaming άνετα με μια R6. 

Εγώ για τον α ή β λόγο είχα μείνει παλιότερα χωρίς desktop στο Ρέθυμνο και ήθελα να παίζω κάνα παιχνιδάκι στο laptop (3110Μ, HD 4000). LOL με το ζόρι και σε μεγάλες μάχες 20 FPS. Έκαστος στο είδος του Νίκο :P 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Αφού σου λέει ο άνθρωπος ότι θέλει να παίζει κάνα παιχνιδάκι το ανιψάκι, γιατί το χαντακώνεις έτσι; Με το AMD θα πάρει +30-40% πάνω στο gaming άνετα με μια R6. 

Προτείνω ότι γνωρίζω, όσα amd laptop έχουν περάσει από τα χέρια μου πάνε πιο αργά από το αργά οπότε γιατί να προτείνω κάτι που δεν γνωρίζω? Δέχομαι ότι πάει καλύτερα στα games και σε πιστεύω απλά του δίνω εναλλακτικές που γνωρίζω. Relax σύντεκνε.

@stealth ο ανιψιός μήπως θέλει ένα τούμπανο desktop που θα διαλύει όλα τα laptop? Μέχρι πόσα δίνεις για tablet?

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, venisk said:

@stealth ο ανιψιός μήπως θέλει ένα τούμπανο desktop που θα διαλύει όλα τα laptop? Μέχρι πόσα δίνεις για tablet?

Θα προσπαθησω να τoν ψησω οταν γυρισει απο το σχολειο lol Απο 150-200 ευρω για tablet

 

Edited by stealth
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now