MetallicGR

Τι περιέχει το tech-σακίδιό σας;

Τι περιέχει το tech-σακίδιό σας;  

23 members have voted

  1. 1. Τι περιέχει το tech-σακίδιό σας;

    • Laptop
      13
    • Tablet
      6
    • Powerbank
      13
    • Smartphone
      15
    • Headphones
      8
    • Drone
      0
    • Camera
      5
    • USB Sticks
      20
    • Γραφική ύλη (notebook, pen)
      9
    • Περιφερειακά (ποντίκι, πληκτρολόγιο)
      6
    • Κάτι ακόμα;
      6


Recommended Posts

Το σχολείο μπορεί να τελείωσε όμως το σακίδιο παραμένει για πολλούς ένα από τα πιο βολικά μέσα μεταφοράς των απαραίτητων πραγμάτων στη δουλειά, σε ένα ταξίδι, ακόμα και στη βόλτα. Οι λάτρεις της τεχνολογίας τοποθετούν στο σακίδιο όχι μόνο τα αρκούντως απαραίτητα για την ημέρα, αλλά και τον "εξοπλισμό" που πλέον αποτελεί αναπόσπαστο κομμάτι της καθημερινότητάς μας. Tablets, laptops μέχρι διάφορους φορτιστές και powerbanks για κάθε ανάγκη είναι λίγα από αυτά που κουβαλά ο κάθε techy χρήστης μαζί του.

 

Εκτός από τα συνήθη όπως τα παραπάνω gadgets, το σακίδιο μπορεί να περιλαμβάνει και μια φωτογραφική μηχανή, ένα ζευγάρι ακουστικά και γιατί όχι, κάποιο drone! Στο HwBox ο κάθε χρήστης του φόρουμ μπορεί να προσθέσει τα πράγματα που βρίσκονται στο tech-σακίδιό του από τις ρυθμίσεις του προφίλ του επάνω δεξιά και αυτό το poll θα μας δώσει μια εκ των έσω ματιά του τι... κουβαλάτε κάθε μέρα! Πείτε μας στο πολλαπλής επιλογής Poll!

 

 

 

ogio-renegade-backpack.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mac (που καταντησαμε), powerbank, usb cable, εξτρα μπαταρια στο 70% για το g3, μια 18650 για το ηλεκτρονικο, ενα υγρο 30αρι, χαρτομαντηλα και ενα ταλαιπωρο δισκο 750

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pack20170130_215752.jpg

 

sennheiser momentum, sony mdr-1r, ipad mini 4, xiaomi note 4 και powerbank 10000 type c, kingston 128gb, macbook pro 13, d5500, anker powerport speed 5.

 

Αυτά που πάνε παντα μαζί μου σε ταξίδι είναι τα momentum το macbook το xiaomi powerbank και h d5500.  

packw.jpg

 

Εδώ μια θήκη από το amazon για καλώδια κλπ με αρκετό χώρο αλλά δεν βολεύει στο backpack με ρούχα για πάνω απο 2 ημέρες... οπότε δύσκολα έρχεται μαζί...

Edited by venisk
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Laptop, power bank, κινητό, ασύρματα ακουστικά, καμιά 10αρια στικάκια διαφόρων μεγεθών, εξωτερικό RAID0 SSD, memory cards, memory card converters, γυαλιά ηλίου και mesulid για τον πονοκέφαλο. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, GoriLLakoS said:

...40.000mAh powerbanks,... :hehe:

 

Κουβαλάς και τέτοια μήπως και χρειαστεί κανένας βοήθεια στον δρόμο; :hmmm::shifty:

High-quality-600A-Booster-cable-3-meters

 

Ένα laptop έναν φορτιστή και 2 τετράδια και (10^5 χαρτιά) και βαριέμαι να τα πηγαινοφέρνω.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

η καθημερινή μου μετακίνηση...

 

thinkpad (εταιρικό) (+ φορτιστή αν θα είμαι σε άλλο γραφείο, στο δικό μου γραφείο έχω dockstation) 

ασύρματο mouse

κινητό

πολλές φορές tablet (για να μην ανοίγουμε αυτά "που δεν πρέπει" από το εταιρικό)

xiaomi powerbank 10K 

κινητό

ακουστικά

usb stick (αν και σπάνια το χρησιμοποιώ)

xiaomi usb led light (!!!)

για κάποιο καιρό και το xiaomi flexible usb fan... :-P

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2017 at 9:17 PM, Nickzzz said:

 

Κουβαλάς και τέτοια μήπως και χρειαστεί κανένας βοήθεια στον δρόμο; :hmmm::shifty:

High-quality-600A-Booster-cable-3-meters

 

Ένα laptop έναν φορτιστή και 2 τετράδια και (10^5 χαρτιά) και βαριέμαι να τα πηγαινοφέρνω.

 

Καλά ναι! Και αλισοπρίονο μη γίνει zombie apocalypse! :hehe:

 

On 31/1/2017 at 10:24 PM, George_o/c said:

 

Τα άλλα τα άλλα πες :hehe:

 

Ε ξέρεις τώρα! Υγρά μωρομάντηλα, στεγνά χαρτομάντηλα, business cards, selfiestick, κονσέρβα από το 1987, συνδετήρες για να μπορώ να ανοίγω πόρτες και iPhone, ότι έχω πληρώσει στην εφορία φέτος μαζί και το σήμα και την ασφάλεια του αυτοκινήτου σε περίπτωση που με σταματήσουν για να αποφύγω το αυτόφωρο, διαβατήριο για το καλοκαίρι και φυσικά προφυλακτικά σε περίπτωση που πέσω θύμα βιασμού!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bose Quietcomfort 35 wireless Bluetooth/NFC. 

Με noise canceling. Τα πήρα κυρίως για το αεροπλάνο αλλά βολεύουν πολύ. Πολύ ευχαριστημένος είμαι αλλά στην τιμή τσούζουν. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now