maska79

Ταινίες & Σειρές...

Recommended Posts

Είναι ωραίο το flash!

Είδα το the good dinosaur..κρίμα..μεγάλη μούφα!

οχι ρε μαν και μουφα...ταινία για παιδιά είναι, τα έσπασε για τις ηλικίες που απευθύνεται!

Είδα προχτές το καινούριο Steve Jobs (2015) - IMDb μετριότατο θα έλεγα.

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

οχι ρε μαν και μουφα...ταινία για παιδιά είναι, τα έσπασε για τις ηλικίες που απευθύνεται!

Τα γούστα διαφέρουν, το inside out ήταν ωραίο παιδικό, αυτό δεν ήταν..2-3 σημεία ήταν ακριβώς όπως στον βασιλιά των λιονταριών...κλπ κλπ..

Είδα προχτές το καινούριο Steve Jobs (2015) - IMDb μετριότατο θα έλεγα.

Έλεγα να το δω σήμερα...σε σχέση με αυτόν του facebook πολύ χειρότερο?

Link to comment
Share on other sites

Είδα το nightcrawler του 2014..εντάξει μας έπεισε πόσο σκληρός πρέπει να είσαι σε αυτή την δουλειά αλλά πάτησε πολλά όρια....το 7.9 που έχει στο imdb μάλλον είναι για τον ήχο του dodge challenge srt...βαρέθηκα να βλέπω μπιπ ταινίες..άντε να βγει σε bluray το starwars!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βλεπωντας και την 2η σεζον του Daredevil γραφω την αποψη μου για την σειρα...

Για οσους δεν γνωριζουν ο Daredevil (Aτρομητος η Ελληνικη μεταφραση) ειναι ενας σουπερ ηρωας που ανηκει στην οικογενεια της Marvel Comics (Avengers,Hulk,Iron Man,Spiderman,Thor,Captain America κλπ).

Σε μικρη ηλικα ο ο Mat Murdock ειχε ενα ατυχημα οπου τυφλωθηκε απο ενα ραδιερνερο ισοτοπο αυξανοντας μου ομως σε υπερφυσικο βαθμο της αλλες αισθησεις του.

Μετα το θανατο του πατερα του απο εναν πληρωμενο δολοφονο τον πηρε υπο την προστασια του ο master των πολεμικων τεχνων στικ οπου και τον εκπαιδευσε,σπουδαζοντας παραλληλα νομικα.

O Ματ λοιπον με την μυστικη του ταυτοτητα απεδιδε δικαιοσυνη εκει οπου τα νομικα δεν αποδιδαν...

Αρκετα ομως με το συντομο βιογραφικο..

Ο Daredevil δεν κανει πρωτη φωρα την εμφανιση του στην tv,την ειχε κανει πρωτα στην τηλεταινια "Η δικη του Χουλκ" (The trial of the incredible Hulk) με τον τηλεοπτικο Χουλκ,Λου Φερινο για τους παλιοτερους.

Χρονια αργοτερα εκανε και την εμφαινιση του στον κινηματοραφο οπου ο Μπεν Αφλεκ ειχε τον ρολο,η ταινια δυστηχως ηταν κατω του μετριου.

Περυσι λοιπον εκανε την εμφανιση του ξανα στην τηλεοραση στο κοινο κινηματογραφικο/τηλεοπτικο συμπαν της Marvel (οχι οπως της DC που ο Arrow αντιμετωπιζει τους εχθρους του Batman) με μεγαλη επιτυχια που εγινε και μεγαλυτερη την 2η σεζον.

Αυτα που δεν μου αρεσαν στην τηλεοπτικη μεταφορα ειναι οτι ο χαρακτηρα ειναι πιο "light" απο τα κομικ,ενω στα κομικ ειναι απο τους πρωτοκλασατους ηρωες,εδω σαν πολυ ευκολα της τρωει πραγμα που δεν ειναι απαραιτητο κακο κανοντας πιο αληθινο,αλλα οταν εχεις κοινο κινηματογραφικο συμπαν μαζι με τον Thor κλπ..ε ειναι καπως "κουλο" θα ελεγα..επισης δεν εχει απεναντι τους εως τωρα καποιον κακο με υπεδυναμεις οπως στα κομικ

Αλλο ειναι το οτι ο χαρακτηρας δεν ειναι τοσο "φετες" οπως στο κομικ και θα ελεγα οτι του λειπη "ογκος" για υπερ-ηρωα..επισης στα κομικ ειναι και ξανθος και οχι μελαχροινος και πιο πολυ "ματσο" συμπεριφορα ακομα και σαν δικηγορος.

Τα ασχημα ειναι μεχρι εδω..

Οι ερμηνιες ειναι εκπληκτιες με κορυφη την ερμηνεια του John Bernthal απο το Walking Dead που εχει το ρολο του Τιμωρου (Punisher) στην 2η σεζον της σειρας (προηγθηθηαν 3 και οχι τοσο κινηματογραφικες μεταφορες) οπου ειναι και κατι σαν origin.

Απιστευτο σεναριο με πολλες ανατροπες και πολυ ρεαλιστηκες και βιαιες σκηνες μαχης που ειναι πρωτογνωρες για τηλεοπτικη σειρα..πραγματικα σε καποιες φασεις πονατε μαζι με τους χαρακτηρες.

Δεν θα αποκαλυψω φυσικα το σεναριο της 1ης και της 2ης σεζον μιας και σε καποια σημεια εχουν να κανουν μεταξυ τους,απλα θα πω οτι ειναι η καλυτερη υπερ-ηρωικη σειρα αυτην την στιγμη.Δειτε αφοβα..

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και είδα το batman vs superman εμένα μου άρεσε αρκετά και μπράβο που δεν άκουσα όσους λένε ότι δεν ήταν καλή ταινία, comic είναι απορώ τι περιμένανε να δούμε godfather?

Για το daredevil δεν τρελάθηκα με την πρώτη season και ούτε έχω μεγάλες απαιτήσεις από την 2η, περιμένω να βγει hd να την ξεκινήσω όμως :)

Link to comment
Share on other sites

Και γω τα ίδια έχω ακούσει, άρα εφόσον άρεσε στον venisk τώρα βεβαιωθηκα οτι είναι μάπα! :hehe:

Απο άνθρωπο που ακούει Britney spears σιγά μην δεν του άρεσε το b vs s.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και είδα το civil war, προσπάθησε να μας κάνει να συγκινηθούμε για κάτι έγινε στην σοκόβια στο age of ultron αλλά μάταια ήταν εντελώς αδιάφορη η αιτία..είχε κάποια καλά κομμάτια γέλιου κυρίως γιατί της αρέσει της marvel να κάνει κωμωδίες της ταινίες της δυστυχώς!

Κλασικά η marvel βγάζει μια καλή και μια μέτρια ταινία κάθε χρόνο, φέτος η καλή της ταινία ήταν το deadpool!!!

Link to comment
Share on other sites

Για το daredevil δεν τρελάθηκα με την πρώτη season και ούτε έχω μεγάλες απαιτήσεις από την 2η, περιμένω να βγει hd να την ξεκινήσω όμως

Το παίρνω πίσω γιατί η 2η season ήταν φανταστική!!

Το ίδιο ακριβώς.

Ατάλαντος εντελώς, έχει τα ίδια μούτρα παντού!!

attachment.php?attachmentid=63435&stc=1attachment.php?attachmentid=63436&stc=1

yo.JPG

yo 2.JPG

yo.JPG.dd78652819b42d27fdbc76fe93ed24c7.

57fd0969d007e_yo2.JPG.566252429c253fdc8e

Link to comment
Share on other sites

Aliens are back, and they have Norton Antivirus :hehe:

Το τρειλερ προμηνύει φόλα :P

[video=youtube;GqAllf_BKEw]

θα παω να το δω, οποτε περιμενετε μια μινι αποψη( να βαλουμε και σε δραση το πτυχιο cinematography lol)

Link to comment
Share on other sites

θα παω να το δω, οποτε περιμενετε μια μινι αποψη( να βαλουμε και σε δραση το πτυχιο cinematography lol)

Πρώτα θα δεις το παλιό, μετά θα δεις το νεό και μετά μπορεί να πάρω σοβαρά την άποψη σου για την ταινία!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now