maska79

Ταινίες & Σειρές...

Recommended Posts

Ρε παίδες για προτείνετε καμια ταινία (παραπάνω απο μία κατα το δυνατόν :D ) θρίλερ με φαντάσματα και τέτοιες ιστορίες..Αλλα να 'ναι δυνατό εργάκι :D

ΘΡΥΛΕΡ

gothika,και ολα τα saw 1,2,3,4,5!

και μια εργαρα που οσοι δεν την έχετε δει δείτε την θα πάθετε μεγάλη πλάκα.

ειναι 2 dvd(ΥΠ ΑΡΙΘΜΟΝ 1 ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ):$..

Link to comment
Share on other sites

ΘΡΥΛΕΡ

gothika,και ολα τα saw 1,2,3,4,5!

και μια εργαρα που οσοι δεν την έχετε δει δείτε την θα πάθετε μεγάλη πλάκα.

ειναι 2 dvd(ΥΠ ΑΡΙΘΜΟΝ 1 ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ):$..

Τα SAW τα χω δεί :D Κατι με φαντάσματα θέλω :(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες για προτείνετε καμια ταινία (παραπάνω απο μία κατα το δυνατόν :D ) θρίλερ με φαντάσματα και τέτοιες ιστορίες..Αλλα να 'ναι δυνατό εργάκι :D

The Others ? Sixth Sense ?

Link to comment
Share on other sites

Blade Runner εκπληκτικο

Ο πριγκηπας παρα πολυ γελιο, μικρος ειχα ξεκαρδιστει

Θριλερακι δες το Skeleton Key

Το Bronson ειναι πολυ one-man-show, πολυ καλες ερμηνειες.

Ζωρζ, μιας και σε αγγιξαν τα ναρκο-εργα, να σε παω σε πολεμικα?

Ξεκινα με Platoon, Apocalypse Now και τα ξαναλεμε μετα ;)

Link to comment
Share on other sites

Ε έλεγα και εγώ ότι μέχρι τώρα κάποιος θα έχει αναφέρει το Ghostbusters.... Τρίχες! :P

Άλλες ταινίες καλές που δεν περιμένω να αναφερθούν μιας και δεν είναι πολύ γνωστές

The Last Starfighter - η πρώτη ταινία με εφέ φτιαγμένα σε Η/Υ. Δανειστήκανε έναν Cray έτσι για να έχουν να παίζουν.

Enemy mine. Πολύ καλή ταινιούλα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν....ότι μπορώ να θυμηθώ τώρα, θα παίξει update τακτικό :D

Από Epic:

Braveheart / Gladiator / Ben Hur / The Last Samurai / Lord of the Rings

Από WW2:

Thin Red Line / Saving Private Ryan / Letters From Iwo Jima / Flags of our Fathers / Band of Brothers (ταινία το θεωρώ :D)

Από Sci-Fi:

Matrix Trilogy / Star Wars Hexalogy

Από δράματα:

Mystic River / 25th Hour / This is England

Από Comic:

V for Vendetta / Sin City

---

Ξεχνάω ΠΑΡΑ πολλές, απλά ότι μου ήρθε πρόχειρο έγραψα :D

Movie addict :D

Edit: γράφαμε μαζί και δεν τα είδα :D

Σίγουρα το American History X και για μένα + η τριλογία Godfater + Pulp Fiction/Reservoir Dogs + Blow :T:

Επίσης κορυφαία τα City of God, Lord of War.

Πάντως για το Matrix, έχεις άδικο πιστεύω :D

Όλη την τριλογία τη θεωρώ απίστευτη, θα μπορούσα να συζητάω ώρες για τα κρυμμένα σενάρια :D

Από τις Epic που έγραψες δεν έχω δει μόνο το Ben Hur, κατά τ' άλλα οι υπόλοιπες ήταν τέλειες!

Από WW2, δυστυχώς είδα πολλές FAIL D-movies που με έκαναν να μην το ψάξω πολύ το όλο θέμα. Έχω δει τουλάχιστον τον Μπράιαν (:hehe:) και τα πρώτα 6 επεισόδια από το Band of Brothers. Καλά που μου το θύμισες, τώρα που θα πάω Χανιά να κάτσω να δω και τα υπόλοιπα, γιατί η σειρά ήταν απλά καταπληκτική.

Matrix rulezzzz, το ξανάγραψα και μερικούς μήνες πριν σε παλιότερο post μου. Το Star Wars Hexalogy, όσο και αν με έχουν βρίσει, δεν το έχω δει... Γενικότερα δεν έβλεπα Star Wars ποτέ, χωρίς κάποιο συγκεκριμένο λόγο. Απλά και που είδα, δεν μου έκαναν κλικ :(

Τα δράματα που αναφέρεις δεν τα έχω δει. Θα τα ψάξω λιγάκι στο imdb να δω τι και πως...

V for Vendetta & Sin City ... Πολύ καλά επίσης! Το πρώτο μου άρεσε περισσότερο βέβαια. Το Sin City ειδικά στην αρχή δεν σου προκαλεί κάτι. Μετά αποκτά σιγά-σιγά ενδιαφέρον. American History X - στο τέλος μόνο που δεν έβαλα τα κλάματα, Godfater i$ dA B0ss!!! :big_boss:, Pulp Fiction + Blow = off the hook! ΤΡΟΜΕΡΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ. Τα pulp fiction και blow ούτε 'γω δεν ξέρω πόσες φορές τα έχω δει. Ιδιαίτερα η γνωστή σκηνή του pulp fiction που ακούγεται το τροπάριο πριν επέλθει το μακελιό... :eek::T:

Όσο για το Matrix... Περιμένω τηλέφωνο ή συζήτηση μέσω msn, να μου εξηγήσεις τι ωραίο είχε το 3ο μέρος :(:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Από WW2 προτείνω το Patton. Αν μάλιστα έχετε κάποιον εκνευριστικό γείτονα, μπορείτε να τον βάλετε στην θέση του με ένα καλό και δυνατό woofer στην πρώτη μάχη.

Link to comment
Share on other sites

μα ταινιες ειναι αυτες που μιλαμε ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑΙΝΙΑΡΕΣ

ΒΛΑΚΟΥΝ – ΚΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΕΞΥΠΝΟΣ (1987, ΣΩΤΗΡΗΣ ΤΖΕΒΕΛΕΚΟΣ)

Ο ΛΩΡΕΝΣ ΤΗΣ ΑΦΡΑΓΚΙΑΣ (ΠΑΝΟΣ ΣΟΥΠΙΑΔΗΣ)

Ο ΡΑΜΠΟ, Ο ΚΟΝΤΟΣ ΚΑΙ Η ΤΑΠΑ (1986, ΝΙΚΟΣ ΡΙΖΟΣ, ΠΑΝΟΣ ΣΟΥΠΙΑΔΗΣ)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now