hwbot

HwBox Hellas O/C Team: 3DMark 05 Scores

Recommended Posts

950!!!!!!!!??????????:stars: Και ανεβάζει τόσο...? Δεν πάμε καθόλου καλά...Εγώ θα τους έκανα μήνυση πάντως...:hehe:

δεν εχεις καταλαβει μαλλον καλα.απλα παρηγγειλα εναν 950 d0 δεν εγραψα πουθενα για συχνοτητα.αυτες οι συχνοτητες που βλεπεις ειναι απο 940 c0!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω παντος που ειχα δοκιμασει εναν 940 με τον Ακη στα κρυα ηταν μεγαλη μπανανα.Δεν ανεβαζε bclock με τιποτα.

Ρε σεις ξερουμε ποτε σκανε μυτη Ελλαντα οι 960;

Link to comment
Share on other sites

Και εγω παντος που ειχα δοκιμασει εναν 940 με τον Ακη στα κρυα ηταν μεγαλη μπανανα.Δεν ανεβαζε bclock με τιποτα.

Ρε σεις ξερουμε ποτε σκανε μυτη Ελλαντα οι 960;

ακομα λεει ειναι νωρις για να ερθουνε, απο αυτες της πλευρες!!!

και ειναι λεει και καλα κομματάκια αυτα απο οσο δειχνουνε!

Link to comment
Share on other sites

ακομα λεει ειναι νωρις για να ερθουνε, απο αυτες της πλευρες!!!

και ειναι λεει και καλα κομματάκια αυτα απο οσο δειχνουνε!

Και εγω ειμαι σε διλλειμα,να παρω τωρα εναν 950 η να περιμενω για τον 960:que:...

Παντως μου τη σπαει που ανεβαζουν στο bot αποτελεσματα με hardware που δεν εχει κυκλοφορισει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Mπάχαλο τα έχουν κάνει στο hwbot, στο τέλος θα το παρατήσουν όλοι. Βασικά, τα παιδιά εκεί προσπαθούν για το καλύτερο. Το θέμα είναι να σταματήσουν οι top overclockers να μπερδεύουν τα cherry-picked ES & cherry-picked retail με τα κανονικά ES & retail.

Link to comment
Share on other sites

Mπάχαλο τα έχουν κάνει στο hwbot, στο τέλος θα το παρατήσουν όλοι. Βασικά, τα παιδιά εκεί προσπαθούν για το καλύτερο. Το θέμα είναι να σταματήσουν οι top overclockers να μπερδεύουν τα cherry-picked ES & cherry-picked retail με τα κανονικά ES & retail.

:T::bravo:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, συμφωνήσαμε ότι οι επεξεργαστές που δεν κυκλοφορούν στην αγορά ακόμα (ES) ή είναι under NDA ή είναι cherry-picked samples, καλό είναι να μπαίνουν στην database του hwbot, αλλά τουλάχιστον οι κάτοχοί τους να tick-άρουν ότι δεν θέλουν να λάβουν πόντους για τα benchmarks τους. Γιατί έτσι δίνεται η δυνατότητα στον κόσμο να δει τις δυνατότητες των εν λόγω επερχόμενων CPUs, ώστε να ξέρει τι τον περιμένει στο μέλλον (performance-wise, clock-per-clock_performance-wise etc etc)

Είναι σωστό όμως τώρα, οι Αυστραλοί (James & Dinos) να παίζουν με Core i7 960 ESs, και να κάνουν κανονικότατα submit τα WRs στην hwbot database (κανονικότατα - εννοώ ότι παίρνουν πόντους), ΕΝΩ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΥΠΩΘΕΙ KAI OTI TA CPUs ΑΥΤΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ;;; Επειδή έχουν αλλαγμένα string τα CPUs και δεν φαίνεται πουθενά το ES, ή στο name λέει 965, εμείς θα πρέπει να πούμε ok; Και το κακό δεν είναι αυτό... Αυτό που πραγματικά με διαολίζει, είναι ότι και οι δύο έχουν διαλεγμένα κομματάκια. Άντε μωρέ γρόθοι.

Link to comment
Share on other sites

Θα τους φερθούμε αναλόγως όταν τους έχουμε κι εμείς στα χέρια μας...Να δούμε πόσο θα "κρατήσουν" τα ρεκόρ τους. Because Greeks Do It Better...

Link to comment
Share on other sites

Θα τους φερθούμε αναλόγως όταν τους έχουμε κι εμείς στα χέρια μας...Να δούμε πόσο θα "κρατήσουν" τα ρεκόρ τους. Because Greeks Do It Better...

Οτι και να κανεις αμα οι τυποι εχουν καραδιαλεγμενα κοματια που παιζουν 200Mhz πιο πανω απο το 80% των cpu που θα κυκλοφορισουν στο εμποριο,δε σε σωζει κανενα tweak.

Αρκετα offtopic ομως νομιζω βγηκαμε.

Link to comment
Share on other sites

Ένα ταπεινό σκορ με μια 3850 που μας περίσσεψε και παρακαλάει για hard vmod:p

Δύσκολη κατηγορία βρήκες να παίξεις μαν... Ξέρεις, η 3850 είναι ο άσσος του cri-ουλιάρη... Την αγαπάει αυτήν την κάρτα... :D...

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη κατηγορία βρήκες να παίξεις μαν... Ξέρεις, η 3850 είναι ο άσσος του cri-ουλιάρη... Την αγαπάει αυτήν την κάρτα... :D...

I know...;) Μάλιστα μου έστειλε και ένα λινκ από το xs για να βρω vmods.

Ίσως του στείλω καμία φώτο με το pcb της κάρτας να μου πει ακριβώς που πρέπει

να γίνουν οι κατάλληλες κολλήσεις....;)

Αν θέλει βέβαια και ο ίδιος.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now