ΔημητρηςΜπιστιολης

MSI Z170 GAMING PRO CARBON vs MSI Z270 GAMING PRO CARBON

Recommended Posts

MSI Z170 GAMING PRO CARBON vs MSI Z270 GAMING PRO CARBON για i56600k και γιατι? 
Χρηση gaming,ταινιες,overclock στην cpu που εγραψα.
Δεν με ενδιαφερουν αλλες μητρικες οποτε μην απαντησετε "παρε αυτην" η "παρε εκεινη"..η ερωτηση ειναι πολυ συγκεκριμενη.
Εχω το κουτιο aerocool aero 500,ψυκτρα hyper tx3 evo (δεν την αλλαζω) και 5 coolermaster sickflow 120mm..(2 μπροστα,2 πανω,1 πισω)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ναι upgrade η μετάβασή από τον 6600k στον 7600k... κανείς που το λέει αυτό το πράγμα δεν το κάνει γι αυτό πάρε ότι είναι να πάρεις τώρα που το φτιάχνεις :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, venisk said:

Δεν θα ναι upgrade η μετάβασή από τον 6600k στον 7600k... κανείς που το λέει αυτό το πράγμα δεν το κάνει γι αυτό πάρε ότι είναι να πάρεις τώρα που το φτιάχνεις :)

θες τον τραπεζικο λογαριασμο να μου τα βαλεις τα χρηματα? :) 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λέει ο @venisk

 

On ‎11‎/‎3‎/‎2017 at 3:10 PM, venisk said:

Δεν θα ναι upgrade η μετάβασή από τον 6600k στον 7600k... κανείς που το λέει αυτό το πράγμα δεν το κάνει γι αυτό πάρε ότι είναι να πάρεις τώρα που το φτιάχνεις :)

 

δεν παύουν να ισχύουν, γιατί ο Δημήτρης (ο οποίος τελικά πήρε Asus και όχι "αυτήν" ή "εκείνη" :P) δεν ήταν αρνητικός στην πρόταση του @venisk για 7600k την οποία αρχικώς ο Δημήτρης μάλλον την εξέλαβε ως upgrade.

 

On ‎11‎/‎3‎/‎2017 at 10:53 AM, venisk said:

Πάρε όμως και τον 7600k!!

 

On ‎11‎/‎3‎/‎2017 at 2:13 PM, ΔημητρηςΜπιστιολης said:

εν καιρω..για αυτο την παιρνω με το μυαλο για το επομενο upgrade

 

Άρα, το επόμενο upgrade με την asus θα πρέπει να είναι σε i7 6700k ή 7700k.

 

Προσωπικά @ΔημητρηςΜπιστιολης θα κράταγα αυτά που έχω και τα χρήματα για την ΜΒ και όταν μάζευα και αυτά της CPU θα πήγαινα σε αγορά πακέτο MB & CPU, οπότε μπορεί να έχουν βγει και νέα καλούδια από Intel ή AMD, εκτός και αν η ΜΒ που έχεις δε λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now