MetallicGR

Η LG 32UD99 φέρνει FreeSync, 4K και HDR στα $999!

Recommended Posts

Αν και η τιμή της δεν είναι εύπεπτη, τα specs της όμως μπορούν να δικαιολογήσουν το leap of faith που θα κάνουν όσοι αποφασίσουν να την αποκτήσουν!

 

Η πρόταση είναι ιδιαίτερα δελεαστική για τους κατόχους AMD καρτών γραφικών όμως και όσοι ενδιαφέρονται για τα υπόλοιπα features θα χαρούν να ρίξουν μια ματιά στη νέα 32UD99 της LG. Η οθόνη παρέχει 95% κάλυψη του DCI-P3 ενώ ενσωματώνει και το AMD FreeSync για να κάνει το 4K gaming αρκετά πιο... buttery smooth! Η οθόνη έχει διαγώνιο 31.5 ιντσών και ανάλυση 4K UHD (3840x2160 pixels) με πλήρη υποστήριξη και του HDR10 ενώ το panel είναι τύπου IPS.

 

 

 

Και οι τέσσερις πλευρές της είναι borderless κάτι που σημαίνει πως σε περιβάλλον όπου συνυπάρχουν πάνω από δύο θα φαίνονται υπέροχα! Η προτεινόμενη τιμή μπορεί να είναι τσουχτερή αγγίζουν τα τα $999 και η διαθεσιμότητά της ξεκινά στις 28 Μαρτίου.

 

 

lg_32ud99.jpg.11f9166d26f1d1fada163a89370a290e.jpg

 

lg-2017-32ud99.thumb.jpg.ccc62f543257ea44361fc1213b5dc97a.jpg

 

 

 

 

 

 

Πηγή.

Βρείτε μας στα Social:  twitter.jpggplus.jpgfb.jpginsta.jpgyt.png

Link to comment
Share on other sites

Για το freesync δεν έχω δει από κοντά δίπλα δίπλα με 60Hz για να πειστώ ότι έχει διαφορά. Όντας strategy/rpg gamer που γράφω στα παλιά μου παπούτσια τα shooter, νομίζω ότι δεν μου χρειάζεται. Το HDR όμως είναι ενδιαφέρουσα εξέλιξη, αλλά από ότι έχω καταλάβει είναι στα βρεφικά στάδια ακόμα με λίγη υιοθέτηση και μπερδέματα με πρωτόκολλα. Έχουμε κάποιο time frame για το πότε θα ξεκαθαρίσει το τοπίο για το HDR;

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είναι σίγουρο, φέτος στην computex αναμένονται νέα μοντέλα να boostάρουν την αγορά. Περιμένουμε επίσης και πιο πολλά mobile socs να έχουν built in υποστήριξη για hdr. Ίδωμεν!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now