MetallicGR

H Creative Assembly ανακοίνωσε το νέο Total War Warhammer II

Recommended Posts

Το νέο RTS της σειράς αναμένεται κάποια στιγμή μέσα στο έτος σύμφωνα με τις πηγές.

 

Τώρα, η Creative Assembly ανακοίνωσε το νέο παιχνίδι της σειράς Total War το οποίο αναμένεται ακόμα πιο optimized από τον πρώτο τίτλο κυρίως όσον αφορά τις επιδόσεις του χάρη στη χρήση του DirectX 12 API της Microsoft. Αν και δεν πλασάρεται ως expansion για το πρώτο παιχνίδι - και αυτό γιατί η εκστρατεία θα παίξει σε τέσσερις νέες ηπείρους Ulthuan, Naggaroth, The Southlands και τη Lustria. Η ανακοίνωση συνοδεύτηκε φυσικά και από ένα trailer:

 

 

 

3e88f6bf5160.jpg.416dc2812f2643675f7e22a326ba85b5.jpg

 

 

 

Πηγή.

Βρείτε μας στα Social:  twitter.jpggplus.jpgfb.jpginsta.jpgyt.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, venisk said:

Πραγματικά κρίμα, ας βγάζανε ταυτόχρονα και ένα κανονικό total war...

Κανονικότατο είναι απλά είναι βασισμένο στο κόσμο του Warhammer και η μεταφορά είναι εξαιρετική !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι, έχω αφιερώσει τεράστικο κομμάτι της ζωής μου στο κανονικό αληθοφανές total war. ελπίζω σύντομα να γυρίσει στον παλιό καλό δρόμο! Ας βγάζει 2 στην τελική ένα για μας που μας αρέσει η ιστορία και ένα για σας που σας αρέσουν αυτά να μαστε όλοι χαρούμενοι!

 

Ένα παράδειγμα ότι δεν είναι κανονικό είναι ότι στο siege δεν μπορείς να αμυνθείς μέσα στην πόλη σου όπως γινόταν στο κανονικό total war τώρα σε βγάζει σε πεδίο μάχης θες δεν θες, δεν ξέρω αν το αλλάξαν γιατί έχω να το ανοίξω μήνες.

Edited by venisk
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, venisk said:

Δεν είναι, έχω αφιερώσει τεράστικο κομμάτι της ζωής μου στο κανονικό αληθοφανές total war. ελπίζω σύντομα να γυρίσει στον παλιό καλό δρόμο! Ας βγάζει 2 στην τελική ένα για μας που μας αρέσει η ιστορία και ένα για σας που σας αρέσουν αυτά να μαστε όλοι χαρούμενοι!

 

Ένα παράδειγμα ότι δεν είναι κανονικό είναι ότι στο siege δεν μπορείς να αμυνθείς μέσα στην πόλη σου όπως γινόταν στο κανονικό total war τώρα σε βγάζει σε πεδίο μάχης θες δεν θες, δεν ξέρω αν το αλλάξαν γιατί έχω να το ανοίξω μήνες.

Το έχουν αλλάξει.Γενικα είμαι και γω μεγάλος φαν της σειράς και έχω ασχοληθεί με όλα τα total war απλά είναι διαφορετική η προσέγγιση.Θα ήταν ωραίο να συνεχίσουν τα ιστορικά αλλά απλώς κάποια στιγμή θα στερέψουν εκτός και αν κάνουν remaster σειρές.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε η άμυνα μέσα στην πόλη ήταν το αγαπημένο μου κομμάτι του παιχνιδιού, τεράστιες πολιορκίες από παντού απίστευτο άγχος και ενδιαφέρον... Θέλω το παλιό καλό total war...

 

Από την μουσική στο menu ξεκινάει η χαοτική διαφορά...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now